Golf V 2.0 SDI iskustva sa nevedenim

Golf V 2.0 SDI iskustva sa nevedenim

Član
evo nisam ni pomisljao na sdi ali za te pare nema bar solidnog tdi a da netreba ulozit 1000 eur u kvacilo ili turbinu

pa me zanima, ako ima tko iz prve ruke

perfomanse? tvornicke podatke znam, zanima me kako se snalazi u gradu, prva druga,treca,pitam jer je pumpa dizna pa nebi smio bit lijen ,kako reagira na gas :D
potrosnja? kolko trosi, prosjek

sad vozim tdi 90 g4, al ostario pa vrijeme za zamjenu
 
Član
Jel' isti motor kao u Caddy-ju?
Mislim da onaj ima 70KS. Njega sam vozio novog, službeni auto, prešao par hiljada sa njim i,...
Ne znam da li im je isti i mjenjač, pošto je ovom prva skroz kratka, opušteno krene iz druge. Ima on snage, ali ne ide. Preko 3k rpm, kao da izgubi snagu i počne da se guši, valjda fali turbo.:D Nešto nije bio dobar sa grijačima, a na satu imao 12.000km kad sam sjeo u njega prvi put.
 
Član
Sestra mi ima golfa 5 sdi. Kupila ga novog, 2006 godina, prešao 44 000 km. Užasno sporo auto, troši više od tdi-a. Ali je održavanje jeftinije;)
 
Član
ne znam kakva je petica sdi,ali cetvorka sdi je izrazito lijen auto,koji je napravljen iskljucivo za penzionerske voznje..znam to jer svaki dan se vozam u jednoj...ne vjerujem da je nesto petica sdi puno brza..
 
Član
wade je napisao(la):
ne znam kakva je petica sdi,ali cetvorka sdi je izrazito lijen auto,koji je napravljen iskljucivo za penzionerske voznje..znam to jer svaki dan se vozam u jednoj...ne vjerujem da je nesto petica sdi puno brza..

Nije, sporija je. Smiješno mi je sjesti u nju i vidjeti sat graviran do 240-250 :D
 
Član
motor u petici je malo jaci 75 ks

sa cetvorkinim SDI nema veze osim imena

ovaj bi trebao ici nesto bolje

gravirana je 260 :DD

ZELA GTI ...sporija je u odnosu na koji auto ili mislis opcenito

mogli bi se stat,ja sa tdi 90 ps a ti sa sdi 2.0:D
 
Član
ma niđe veze da je smece, kome ne trebaju neke lude performanse motor je sasvim ok, odrzavanje 10000000x jeftinije nego kod TDi-a, motor je 75ks, potrosnja je oko 6.5 po gradu, ne ne dostaje snage ni u jednoj brzini.....bolje ide cetvorke SDI 100% imao sam i cetvorku i peticu SDi, ovdje izgleda svi voze po 200-300ks pa odma im SDi ne valja, taj motor u petici za ono sto je napravljen je EXTRA
 
Član
sve neki biturbo-drajveri
motor je ok ak neces woow voznju,da ti puhne turbo pa otreses mnogo jace benzince :D
75KS je ok za fine voznje,manje trosi,a na tom motoru se bas i nema sta pokvarit,na vw motorima je uglavnom turbina problem...najbolje da probas,vidis jel to trazis i et
 
Član
ja sam vozio golfa IV sdi, dosta je troma u medjuubrzanjima, ja je vozio 3dana pa mi na pocetku bilo neobicno i "strah" me bilo preticat jer sam naviko na hdi-a, al za dan voznje navikne se covjek i ide to auto dovoljo, samo treba znat vozit, jest malo smor moras saltat ko blesav ako hoces da ideee al u svakom slucaju nije taj motor za bacit i ako ne putujes puno na dalje relacije nece ti ni trebat 300KS kao sto vecina zamislja al et.. Uglavnom nek je sa srecom;)
 
Član
opet kazem za cetvorku sdi jeste troma i sve to ali moze se i sa njom prestizati,konjic-mostar mozes je nabit 160 km/h ali joj treba dosta...odrzavanje im je znaci totalno jeftino,prekjucer jednu vozio kod majstora s instruktorom :D
 
Član
razmislio sam ovih dana, citao iskustva po stranim forumima i odlucio se definitivno za zvei koma nul :D SDI

zasto,,samo zato da nemoram razmisljat hoce sta prufuckat,prulupat...sdi je bas za mene, :D sjednem vozim,divljam,nemoram hladit turbinu,a nemaju ni puno NM pa ni zamajac ne lome

a nasao sam i video kako ide
http://www.youtube.com/watch?v=mvG4Lqn5stM&feature=related


damozda imam vise para,uzeo bih 2.0 tdi i placao popravke ai ovako, mislim da je ovo najbolje
 
Top