GOLF MK4 1.6 16v

GOLF MK4 1.6 16v

Član
Sto se tice servisa imas Skoljica na Vukovu ovlasteni VW serviser, imas Karahmeta na Jelahu, imas Zilkica u Sijama to su ovi veci servisi...U Doboju imas Borojevic na Usori jako dobar servis, imas A3 kod Kasarane u Milkovcu isto dobar servis pa dje ti volja obojica su dobri i imaju dosta posla. Za djelove kako sa njima dogovoris il uzmi sam sta ti oni kazu il vidi sa njima pa nek ti oni kupe, samo da znas da ce te ovi veliki oderat pogotovo ovlasteni pa ti sad dje ti volja radit auto...
 
imas servis Bosch prije maglaja na desnu stranu odes fino covjeku pitas ga koliko kosta zamjene svega sto zelis i koja je cijena materijala i ruku ja kod njega odrzavam svoja auta i svakom bi ga preporucio takodjer covjek ima svoju trgovinu dijelova i cak je jeftiniji nego motorex total i ostali sto se tice naseg reona a na sav poso daje garanciju tako da nemas brige jel ti sta zamjenjeno ili ne narucis se kod covjeka i stojis dok ti radi nece ti sfuserit 100% a i da ti kaze zamijenio sam ti ovo a u stvari nije a za ruke naplacuje kao i oni livadari majstori inace covjek je dugogodisnji majstor a ne od jucekad dodjes i vidis servis sve ce ti bit jasno ;)
a ko ti treba broj reci nije bed mogu ti ga nabavit ;)
 
Član
Hvala hvala :D
Evo bas sad sam bio kod Karahmeta,kod koga sam i prije odrzavao fiata... i ovakve su cijene(ja cu nap kako su oni meni napisali):
1.Zubcasti veliki = 39km
2.Zubcasti mali = 32km
3.Spaner 1 = 65
4.Spaner 2 = 68
5.Roler veliki = 55
6.Roler mali = 45
7.Vodena pumpa = 79
8. Antifriz G12 = 4lx9=36
9.Ulje liqi moly 5w40 5l = 95
10.F.ulja = 8
11. F.zraka = 16
12.F. Klime = 29
13.F.goriva = 16
14.pr diskovi =90
15.pr.plocice = 65
16.zadnji diskovi = 48
17.zadnje plocice = 39
TOTAL: 825km dijelovi
RAD: 150km = 975 km
Mislim da jos moram nosac promjeniti jer mi se mjenjac dosta cima,a vjerovatno ce biti i jos nesto kad prvo odvezem auto na pregled :)
sto se tice dijelova 100% originalni,trazio sam na uvid kutije i to da pogledam i sve je made in Germany,znaci nije ono Made in EU,nego bas Made in Germany sto mi se svidja :))
Oticicu jos gore na Vukovo u ovlasteni ali nevjerujem da ce biti oni jeftiniji,a oticu i kod ovog lika sto mi je Ernad preporucio,msm da znam gdje je tako da vidim gdje ce biti najjeftinije da se to sve odradi :)
 
Član
Vjerujem da je Skolja skuplji, Karahmetov servis je dobar. Ovaj Bosov servis nemam pojma dje je, cini mi se da ima neki prije one podzide na ulazu u Maglaj mozda je to taj jbg......
Jbg u Doboju imas dosta majstora, nisam bez veze izdvojio A3 i AS Borojevic, dobar sam sa rajom sto gore radi ljudi prva liga ovakve stvari odrade ocas posla, za krupnije stvari rade sa Mrvom pominjan je vec na forumu doktor za Bosch sisteme i ubrizgavanje uopsteno, ako ti nekad treba nesto oko elektronike imas Predu gore preko puta Modexa isto covjek jako dobro radi meni je radio Pezola nikad nikakve zamjerke....
 
Član
imas drug u tesnju servis hasan ja popravljam auto vec godinama kod njega cak imam i servisnu knjizicu :icon_smile: ako budes htjeo dacu ti broj dobar je majstor;)
 
Član
saledoboj je napisao(la):
Vjerujem da je Skolja skuplji, Karahmetov servis je dobar. Ovaj Bosov servis nemam pojma dje je, cini mi se da ima neki prije one podzide na ulazu u Maglaj mozda je to taj jbg......
Jbg u Doboju imas dosta majstora, nisam bez veze izdvojio A3 i AS Borojevic, dobar sam sa rajom sto gore radi ljudi prva liga ovakve stvari odrade ocas posla, za krupnije stvari rade sa Mrvom pominjan je vec na forumu doktor za Bosch sisteme i ubrizgavanje uopsteno, ako ti nekad treba nesto oko elektronike imas Predu gore preko puta Modexa isto covjek jako dobro radi meni je radio Pezola nikad nikakve zamjerke....
Svaki dan sam u Doboju ali slabo znam ove mehanicare :D

Dario daj broj u PP i malo mi objasni gdje se nalazi da odem sutra do njega :)
 
Član
pozdrav raja nisam se javljao dugo da pisem u temi
naime od noviteta ima da sam bio sletio sa autom :( sreca ni meni ni mojim u autu nije bilo nista,a ni autu nije bilo neke velike stete sem prednjeg branika,ventilatora klime ,i usput sam uradio onda i servise ulje,remenje i filtere :) (taman bio skupio para za feluge :( )
ostalo mi je jos malo ostecanja na pragovima od udara ili sta vec,pa neznam da li da idem limaru ili da sebi narucim neke pragove
gledao sam na pik.u ove http://www.pik.ba/artikal/5555387/pragovi-golf-4/ ali mi nije najjasnije kako se ugradjuju oni(da li idu preko ovih fabrickih ili sta)
I ako neko zna nekog ko lijepi carbon foliju u doboju.tesnju jelahu teslicu ili okolini keka mi se javi da odradim unutrasnjost oko klime,pepeljare,podizace,rucke i jos neke sitnice...
prioritet mi je sad prvo unutrasnjost da sredim pa onda ide spolja
evo slika posle udesa kad sam ga doslepo kuci
fotografija0039c.jpg

jbg 2 -3 drveta se zabila u mene :D
 
Član
dje si rukno....sto se tice folija bilo je kod janjica, radnja posle modexa kad izadjes na magistralu dal i sad imam nemam pojma, cini mi se da ima na buvljaku tamo kod onih sto prodaju xenone i to....foliju mozes i sam lijepit jebat je samo dobri zivci i polako fenom.....
 
Član
saledoboj je napisao(la):
dje si rukno....sto se tice folija bilo je kod janjica, radnja posle modexa kad izadjes na magistralu dal i sad imam nemam pojma, cini mi se da ima na buvljaku tamo kod onih sto prodaju xenone i to....foliju mozes i sam lijepit jebat je samo dobri zivci i polako fenom.....

ma sletio u neku živ'cu kraj puta i gruno u drvo,nisam iso brzo ali pijesak neki bio i odnjelo me samo pravo... dobro sam proso :))

NIJE mi toliki problem nabaviti foliju,ali da mi je nac nekog ko ce to da mi odradi,jer treba tu skidati one plastike pa lijepiti i nervirati se,zasto stvarno nemam zivaca :)
 
Član
Evo malo novih slika golfa :D
fotografija0049g.jpg


fotografija0048d.jpg


fotografija0047h.jpg


fotografija0046c.jpg


Imam jos srediti ove pragove na njemu,msm ovaj lijevi pozadi sto mi je udubljen i bice tip-top
a onda ide sredjivanje unutrasnjosti :D

EDIT: Fali mi jedna ova ratkapa pa ako neko ima ili nadje nek mi se javi (16ka je)
 
Član
evo nisam dugo nista ubacio od golfa,pa da ubacim koju slicicu :D
iskoristio ovo lepo vreme pa malo da saperem prasinu sa njega :))

OD radova sam odradio komplet pragove,kupio 15ke celicne i nove zimske gume,ubacio LED osvjetljenje kompletno u auto (tablice,unutrasnjost,pozicije),prednje amortizere uzeo plinske,selene mijenjo i tako jos neke sitnice ne znam sad tacno :))
evo jos uvijek je na 16kama celicnim koje idu na prodaju cim se stave zimske gume za koji dan :))
(slike su slikane mobitelom pa su malo losije kvalitete )
5kle.jpg


iuwh.jpg


87jf.jpg
 
dobre felge samo ove gume 50 nisu za nega u orginalu je dolazilo 225 45 17 a i auto puno ljepse izgleda sa nizom gumom
 
Super Moderator
nije 225/45 nista niza guma od 205/50, skoro da se i ne primjeti razlika izmedju debljine te dvije dimenzije :)
fin golfic, ja pragove ne bi nikakve plasticne stavljo, samo lajsne u boju auta i kad dodju ove felge bice to fino :)
 
Član
Prije 3 dana sam stavio feluge,kako je ovo lijepo vrijeme da malo vidim kako stoje i to :) imam jednu sliku samo,auto jest prljavo i malo na strani al sve u svemu extra stoje, bas privlaci poglede i sad se malo izdvajam od ostalih G4 :D Sto se tice utiska na asfaltu dobrom extra sve,u krivinama auto puno bolje drzi,jedino sto sad svaku rupu na putu osjetim :)
Ostalo mi jos da antenu zamijenim kompletnu (ako ko ima nek se javi),Prednje 2 gume bi uzeo dobre posto su mi ove srednja zalost,zadnje su mi dobre (dimenzija 205-225 45 ili 50 r17 ako ko ima nek se javi na pp)....
Spremio sam takodje pare za svjecice,kablove i gumice ventila mijenjam kroz koji dan :)
evo slika sa novim felnama(takodje treba mi 1 cep za felugu pa ako ko ima ponude na pp) bice jos uskoro kad ga operem i kada bude lepog vremena :)
i24z.jpg
 
Top