Golf mk2 1.9 td 55 kw

Golf mk2 1.9 td 55 kw

Član
Da predstavim svog golfa i njegovu historiju od dolaska u Bosnu
Inace radi se o bivsem Gti-u 1.8, 8v 82 kw 85. godkoji dolazi u Bosnu podavne 98. god.
Treci sam mu vlasnik i dok je bio u prethodnog vlasnika, stradao je motor i u njega ubacen 1.6 dizel i kao takav dolazi meni.
Od kada je u mom vlasnistvu pocinju polako radovi na njemu pa cu vam pokusati sto je krace moguce kazati sta je sve radjeno na njemu a slike bi trebale doci malo kasnije :icon_smile:

Ubacena nova verzija vrata
Stavljeni duboki branici, inace prije bili obicni sa crvenom linijom
Lajsna iznad farova
Nove felge 15 sa 195 50 gumama

nedugo nakon toga izbacen 1.6 dizel i ubacen 1.9 td sa papirima i uveden u saobracajnu a ostavljen gti mjenjac,neko ce reci ne stima ali ja sam prezadovljan,nije neka maksimalna brzina ali ubrzanje brutalno
ubacen intercooler originalni od golfa 2

uradjena vanjska podna izolacija
trebalo bi ga i ofarbati ali otom potom, ne moze sve odjednom :icon_biggrin:

imao svoja orginalna gti sjedista sa plavim prugama i zamijenjena sa gti profilisanim sjedistima od golfa 3

ubacena klima
abs sa kompletnim gti golf 3 podvozjem sa 5 sarafa ventilirajucim diskovima naprijed i obicnim nazad
unutarnja maska ili kompletna vozacka konzola kako vec hocete iz golfa 3 gti
remus sa rorom prema dole jer puno cadi ako je prema gore :)
zvuk nije neki ali za mene dovoljan :)
 
haj ubacuj slike da vidim kako je majstor to sfuserio :lol::lol:

cim otopli valja probat tog čađu sa GTI mjenjacem, a moramo se i potegnut pa da sljedeci korak bude TDI :lol::lol:
 
Član
Isiti sam motor skoro ugradio i kako ide sa tim Ic-om od dvice jer i ja planiram to ubaciti i ima li kakve razlike??pozzz:cool:
 
bad_look je napisao(la):
Isiti sam motor skoro ugradio i kako ide sa tim Ic-om od dvice jer i ja planiram to ubaciti i ima li kakve razlike??pozzz:cool:

ma i nije neka razlika al kod njega je kraci mjenjac pa bolje ubrzanje ima i manji max speed, sto bi ti mogo ic 180-190 on ode 150-160km/h
 
Član
Kod mene je 1.6 TD 59kw bez Intercolera sa GTI mjenjacem i zadovoljan sam. Nisam pokusavao mx brzinu
 
Član
bad_look je napisao(la):
Isiti sam motor skoro ugradio i kako ide sa tim Ic-om od dvice jer i ja planiram to ubaciti i ima li kakve razlike??pozzz:cool:

ima razlike,ja sam primijetio,na istoj razdaljini (nekih 500 m, uzbrdica) moze nabiti za 10 km/h vise nego bez intercoolera

kod mireta je vecina slika od projekta i cekam da ih on ubaci jer nisam bio tu cijelo vrijeme dok je radjeno ali nesto ga nema,kao da ga je ovaj snijeg zameo :icon_smile:
 
Član
aha ok ma i kod mene je neki kratki mjenjač, e sad jel gti-ijev ili od 16v ne znam moram to provjeriti startan je baš...a vozio sam ga 150kmh ax, nisam dalje forsirao to 4 nabio i onda ubacio u petu i pustio gas.....al vidjećemo dok otopli..pozzz:cool:
 
bad_look je napisao(la):
aha ok ma i kod mene je neki kratki mjenjač, e sad jel gti-ijev ili od 16v ne znam moram to provjeriti startan je baš...a vozio sam ga 150kmh ax, nisam dalje forsirao to 4 nabio i onda ubacio u petu i pustio gas.....al vidjećemo dok otopli..pozzz:cool:

u tebe je dizelov mjenjac
 
Član
e to sad prvi put sad cujem da moze od gti mjenjac na dizela,
a sto se tice max brzine ja sam neki dan svog cadju obicni 1.6 dizel gonio 150kmh
i da je bilo puta navuko bi jos sigurno
 
Član
Ma ne znam, bio je kod mene 1.6d, prije al je mnjač naknadano uzet i niko ne zna tačno od čega je ima 5 brzina, i samo mi je mehaničar rekao da je od novije generacije golfa......e ostalo ne znam, i još jedan majstor mi je rekao d aje od gti-a kratke ti brzine...to je too...:cool:
 
bad_look je napisao(la):
Ma ne znam, bio je kod mene 1.6d, prije al je mnjač naknadano uzet i niko ne zna tačno od čega je ima 5 brzina, i samo mi je mehaničar rekao da je od novije generacije golfa......e ostalo ne znam, i još jedan majstor mi je rekao d aje od gti-a kratke ti brzine...to je too...:cool:

ako ti je ispravan obrtomjer, kad ides u 5. 100km/h na kolko je obrtaja:icon_question:
 
Top