golf 5 radna temperatura

golf 5 radna temperatura

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
interesuje me sledece
da li auto treba na leru da dostigne radnu temperaturu?
meni auto dize temperaturu kad se vozi, ali u leru nema sanse, i po pola sata radi ni da mrdne... jedino kad se gas daje
ne obara mi temperaturu kad se vozi, znaci normalno se ponasa... ali ovo u leru mi cudno
golf 5 1.9 tdi
 
Član
Dizeli teze dizu radnu temepraturu u leru i treba im po pola sat, a ako je ledenije vrijeme i po 45 min do 1h da bi digli radnu temperaturu, ako se samo malo turira na leru recimo do 2500rpm onda ce dici brze temperaturu u odnosu kad samo radi na neru na 900rpm... dok se vozi brze digne temperaturu jer je to normalno, benzinci dizu jako brzo temperaturu za nekih 5-10 minuta kad je sve ispravno na autu...
 
ugasi grijanje u autu dici ce brze ;)
mada kod tebe nesto nije ok ja sumnjam na termostat da ti je osto zaglavljen tj. otvoren
neka se jave ovi sto voze dizele i neka kazu kako kod njih raste temperatura mada nebitno bio dizel ili benzin to nebih smjelo da traje vise od 15-20 minuta nebitno dali je auto na leru ili se gasa ;)
posavjetuj se jos malo istrazi malo po netu ima tih zezancija koliko te volja ali moja pretpostavka termostat zaglavljen ;)
 
Član
Ja imam isti problem... mijenjao 2 puta oba termostata ( mali i veliki) i ništa... mada sam ja za svoje auto pročito da ima problema sa dizanjem temperature, ako npr ideš 300m niz brdo padne temperatura sa radne, ili ako ga ostaviš na leru par min također... Barem za golfa nisu skupi termostati, skini svoj termostat, ubaci ga u ključalu vodu i vidi hoće li se otvorit...
 
Član
meni da je termostat onda bi obarao temp. u voznji, meni je samo na leru "problem" jer u voznji se normalno ponasa, ipak mi se cini da je to do zime i niceg drugog
 
Član
pa neka se ne može malo zatvorit neće dizat kako treba... možda bi trebo i u vožnji brže da digne... zato kažem
 
Član
Nemojte grijati motore na leru, pravite veliku štetu na motoru i bezveze trošite gorivo. Sasvim normalno da dizel po pola sata u leru ne može dignuti temperaturu na minusima. Ne znam zbog čega to radite?
 
Član
ne radim zela to inace, ali desi mi se par puta kad trebam voziti dijete upalim auto da malo zagrije zbog minusa, i desavalo se i po 20 min da cekam i temperatura ni da mrdne a grijanje podje...
zato sam pitao
 
Legend
Nemojte grijati motore na leru, pravite veliku štetu na motoru i bezveze trošite gorivo. Sasvim normalno da dizel po pola sata u leru ne može dignuti temperaturu na minusima. Ne znam zbog čega to radite?
Sve Vam je covjek objasnio... jedino sta mozete sacekati jeste da se potroslja na boardu
spusti na normalu i onda gas, a to je svega minut, dva... ;)
 
Poslednja izmena:
Član
S autom se polazi odmah nakon paljenja, nema se šta čekati. Već smo jednom raspravljali na forumu o tome. Motor se najviše troši za vrijeme hladnih startova. Potrebno je to vrijeme što više skratiti a to se upravo radi vožnjom a ne grijanjem motora u leru...
 
Član
ja imam neku naviku da svaki put zimi kad upalim auto ne pomjeram ga sa mjesta minut, dva vremena preko nisam, stim da vozim auto staro 30 godina, i jos dizel, osjetno mi se smanje vibracije nego da odmah podjem, stim da nekih 3-4 km vozim sa sasvim malo gasa, dok se ne ugrije na radnu! e sad grjesim li ili ne grjesim to ne znam, ali tako praktikujem! :happy:
 
Član
treba cekat u ovom vremenu svako auto nakon paljenja bar 2-3 minuta. iz razloga da ulje obleti svud po motoru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top