Golf 5 lamela

Golf 5 lamela

Član
07.07.2009. mi je proklapao zamajac na golfu V 1.9tdi pri 143 000 km što je njegov standardni kvar, kupio zamajac, set kvačila(sachs) i druk ležaj jer mi je meštar rekao da bi bilo poželjno i to promjeniti kad se vec mjenja zamajac i tako i napravio.
Sve je bilo u redu do neki dan kad mi je auto počelo proklizavati između 2 i 3 tisuće obrtaja obrtaja, pri polasku nema nikakvog trzanja, odvaja skroz na visoko, na što mi je moj meštar rekao da mi je otišla lamela.
Auto je sad prešlo 190 000 pa mi nije jasno kako je se mogla nova lamela tako brzo pokvariti, a nedivljam s auto tako da je nisam mogao spaliti.
E sad me muči jedna stvar, da mi je kad sam mu donio nove djelove(dog.je bio da ja donesem djelove, a da on samo promjeni) promjenio samo zamajac, a ostalo ostavio kako i je jer je bilo ispravno!
Da li mogu na lameli koju sada skinem pročitati neku oznaku, neki broj, godinu proizvodnje, bilo šta po čemu bi utvrdio da je lamela stara koliko i auto, jednostavno da mi je nije zamjenio???
 
Član
Moze se sigurno prepoznati, samo treba vidjeti po cemo, malo strucni ljudi ce ti reci 100%, a da se moze, moze se. :)
 
Član
Ja mislim da se ne moze mjenjati jedno bez drugoga kod Golfa V. E sad, nemoj me drzati za rijec. Meni isto Golf V trese kad krecem, presao je 90 000 i rekose mi da je zamajac poceo lagano odlaziti i da cu morati mjenjati sve u kompletu kad se skroz pokvari( zamajac, lamela, druk ) ..

Kakvi su tebi simptomi bili kod kvara zamajca, jel ti se pokvarilo odjednom sve u voznji ili..?
 
Član
Može se mjenjati sve posebno kod golfa samo ti je problem što ti ne mogu po broju šasije reći koji ti treba zamajac ili lamela jer su se u isto vrijeme ugrađivali i sachs i luk modeli pa se ne mogu kombinirati, moraš prvo sve rastaviti da vidiš koji si dobio ili mjenjat sve u setu pa ti nije bitno koji je ugrađen.

Simptomi su ti čudan rad na leru i kad ga ugasiš posebno bez stisnutog kvačila "zgrominja" u njemu, u vožnji teško možeš išta osjetiti.
 
kod mene ista stvar, kriva potisna zato trese kad krecem u leru lupa bukvalno zvuk nesto slicno zeljezo o zeljezo da lupa to mi rekose da je zamajac, a lamela je jos ok ne proklizava :D btw radi se o istom motoru 105 ks moze info koliko te doslo to zadovoljstvo u kompletu...?
 
Član
MagNum_VTDI_GTI je napisao(la):
kod mene ista stvar, kriva potisna zato trese kad krecem u leru lupa bukvalno zvuk nesto slicno zeljezo o zeljezo da lupa to mi rekose da je zamajac, a lamela je jos ok ne proklizava :D btw radi se o istom motoru 105 ks moze info koliko te doslo to zadovoljstvo u kompletu...?

Oko 500 eura ti dođe zamajac, set kvačila i druk ležaj.
 
Član
Kod mene je isto golf V i od neki dan mi se deseva da kada pritisnem kvacilo nesto lupa u motoru slican zvuk kao da nesto udara od plastiku a to mi se desava kada ubacujem iz lera u prvu brzinu i iz prve u drugu a tamo one ostale brzine se ne cuje nikakvo lupanje. I da napomenem da nemam nikakvih poteskoca prilikom prebacivanja brzina osim sto cujem to lupetanje. Zna li iko koji bi to problem mogao biti ??
 
Član
zaxxon je napisao(la):
Kod mene je isto golf V i od neki dan mi se deseva da kada pritisnem kvacilo nesto lupa u motoru slican zvuk kao da nesto udara od plastiku a to mi se desava kada ubacujem iz lera u prvu brzinu i iz prve u drugu a tamo one ostale brzine se ne cuje nikakvo lupanje. I da napomenem da nemam nikakvih poteskoca prilikom prebacivanja brzina osim sto cujem to lupetanje. Zna li iko koji bi to problem mogao biti ??


plivajuci zamajac vjerovatno ako nije nikads rađen.....mislim da se to komplet mjenja...zamajc-set lamela-lezaj... oko 500-600 eur kosta sve skupa
 
Član
Ja sam inace veliki ANTI VW-ac, ali sam inace osoba kojeg sve zanima, pa sam iz vasih postova zakljucio da je to "normalan" kvar. Kada sam malo "guglao" i gledao po raznim forumima saznao sam da je to bila fabricka greska na tim motorima, pa je za taj problem je bila besplatna akcija popravke kod zvaničnih VW servisa:

"03/2006 2.0-TDI-Modelle aus 2004 bis 2006
Betroffen sind VW Golf und Golf Plus, sowie Audi A3 und Skoda Octavia der Baujahre 2004 bis 2006 mit dem 2.0-TDI-Motor und 6-Gang-Schaltgetriebe.
Bei extremen Einkupplungs-Vorgängen kann das Zweimassenschwungrad beschädigt werden. Schuld ist eine nicht optimal ausgelegte Durchflussöffnung im Entlüftungsventil der Kupplungsdruckleitung. Schlimmstenfalls fällt das Auto komplett aus.
Die betroffenen Kunden wurden schriftlich verständigt."

Znači dolazi do oštećenja zamajca zbog greške u dizajnu otvora nekakvog ventila na hidrauličnom kvačilu.

Vjerujem da ne vidite svrhu ovoga sto sam pisao, ali za ubuduce znajte ako budete imali nekih problema sa automobilom, prvo se malo raspitajte po internetu, ne morate ni jezik znati, sad ima desetine online prevodilaca, pa citajte malo je li to cesto, sto se to desava, sta je uzrok, i svasta nesto i tako ce te nekad sacuvati sopstveni dzep i bice te obogaceni za neke stvari. Toliko od mene. :)
 
Član
Ukoliko ova akcija nije odradjena na autu a on spada u ovu kategoriju ja mislim da bi se i sada mogla iskoristiti ta besplatna popravka. Raspitajte se u servisima a u krajnjem slucaju moze se i poslati mail VW-u sa direktnim upitom
 
Član
Fiste je napisao(la):
Ja sam inace veliki ANTI VW-ac, ali sam inace osoba kojeg sve zanima, pa sam iz vasih postova zakljucio da je to "normalan" kvar. Kada sam malo "guglao" i gledao po raznim forumima saznao sam da je to bila fabricka greska na tim motorima, pa je za taj problem je bila besplatna akcija popravke kod zvaničnih VW servisa:

"03/2006 2.0-TDI-Modelle aus 2004 bis 2006
Betroffen sind VW Golf und Golf Plus, sowie Audi A3 und Skoda Octavia der Baujahre 2004 bis 2006 mit dem 2.0-TDI-Motor und 6-Gang-Schaltgetriebe.
Bei extremen Einkupplungs-Vorgängen kann das Zweimassenschwungrad beschädigt werden. Schuld ist eine nicht optimal ausgelegte Durchflussöffnung im Entlüftungsventil der Kupplungsdruckleitung. Schlimmstenfalls fällt das Auto komplett aus.
Die betroffenen Kunden wurden schriftlich verständigt."

Znači dolazi do oštećenja zamajca zbog greške u dizajnu otvora nekakvog ventila na hidrauličnom kvačilu.

Vjerujem da ne vidite svrhu ovoga sto sam pisao, ali za ubuduce znajte ako budete imali nekih problema sa automobilom, prvo se malo raspitajte po internetu, ne morate ni jezik znati, sad ima desetine online prevodilaca, pa citajte malo je li to cesto, sto se to desava, sta je uzrok, i svasta nesto i tako ce te nekad sacuvati sopstveni dzep i bice te obogaceni za neke stvari. Toliko od mene. :)

Vidim ovdje se gvori o 2.0 modelu a gore se radi 1.9......

Kad zamijenite nov set i dođete da reklamirate zbog nekih problema opet vam neće priznati reklamaciju zbog toga što spada u potrošni materijal ili će jednim dijelom priznati...
 
aServis je napisao(la):
Vidim ovdje se gvori o 2.0 modelu a gore se radi 1.9......

Kad zamijenite nov set i dođete da reklamirate zbog nekih problema opet vam neće priznati reklamaciju zbog toga što spada u potrošni materijal ili će jednim dijelom priznati...
ne znam njemacki al vidim da se spominje 6esto stepeni prijenos pa vjerovatno se o tome radi ja imam 6 brzina pa je vjerovatno zbog toga iako spominju kao sto kazes 2.0
 
Član
Upravu si da se spominje 2.0 motor, ali spominje se sesto stepeni prenos, a koliko sam zakljucio da se ista greska pojavljuje i na 1.9, pa sad ne vidim razloga zasto i pod taj motor ne bi isla garancija. :)
 
Top