Golf 5 2.0 TDI senzor gasa

Golf 5 2.0 TDI senzor gasa

Član
Golf 5 2.0 TDI BKD, pedala gasa u voznji odjednom otkaze i ne reaguje gas sve dok se auto ne ugasi i ponovo upali, tada automatski proradi. Na diagu apsolutno nijedne greske, senzor pedale gasa u mjernim blokovima cita sasvim normalno stanje. Mijenjao sam senzor pedale gasa cisto iz pretpostavke ali nista nisam postigao.
Molim da mi se jave mehanicari - elektronicari koji su imali slican problem i rijesili. Hvala.
 
Član
jel iz uvoza auto ? da nije bio u nekoj poplavi ? i da se nije ko igrao s čipovanjem pa mu mapu softver poremetio
 
Član
Nije uvoz, duze je kod covjeka...sto se tice remapa on ga nije radio, a i primijetio bih u voznji da je cipovan...ne znam ni sam..
 
Član
Taj se problem ne moze rijesiti preko foruma to se mora ispiti papucica gasa jer ako ona ne reauguje naravno da ti nece prijaviti gresku jer ti pritisces papucicu gasa a ona ne da ne radi nego potenciometar u njoj prestane da radi, znaci kao da nisi ni dodao gasa ;), zato vjerovatno ti i ne prikaze gresku. To je vjerovatno potenciometar u papucici gasa otisao ili se ostetili vodovi potenciometra... To se mora pogledati, a ovako preko foruma ne moze se jer je to elektricni kvar...
Koliko se cesto to desava?
 
Član
Ne trazim da mi neko preko foruma napravi umjesto mene nego pitam ostale majstore da li su se susretali sa slicnim problemom. Kao sto sam naveo sve sam promijenio kako bih eliminisao papucicu. Ako kazes potenciometar prestane da radi ili ostecenja voda nema mi nikakve logike da proradi cim u voznji ugasim i upalim auto... U svakom slucaju hvala za pomoc. I ne desava se tako cesto, jednom u nekoliko dana.
 
Top