Golf 4 Zaključavanje / Otključavanje pobudalilo

Golf 4 Zaključavanje / Otključavanje pobudalilo

Član
Naime Golf 4 2002 godina, sve radilo odlično do prije 2 mjeseca i odjednom pobudalilo. Nekad otključava samo zadnja vrata, nekad otključava samo vozačeva, nekad otključava sve osim suvozačevih, nekad zaključava sva vrata osim vozačevih, pa sve zaključa a vozačeva ostanu otključana i onda problem sa alarmom prepadam ljude u sred grada, šta da radim, postavit ću i klip snimljeno je šta se dešava.
U klipu zaključavam i otključavam sva vrata.


Ako nije problem neki savjet da sam mogu uraditi bez dijagnostike jer dosta mi je više plaćanja majstorima.




Upload za sat vremena :) ( Uploadovano )
 
Član
Tako je bilo drugu u passata, kako su ove kise non stop nekako je voda dosla do modula koji se nalazi ispod vozacevog sjedista i isto mu se desavalo, rijetko kad da je mogao zakljucati sva vrata, nekad se cak auto sam otvarao. Zamijenio taj modul i sve ok
 
Član
Ma joj ovo nije normalno. Nemogu trpit, isto klošar virim jesam zaključao sva vrata, jednom zaključao auto i vozačeva ostala otključana alarm se upalio bože :S
 
Član
Sry zbog DP al mi treba, recite mi šta da radim samo da nije evo ti majstor idi njemu nego mi recite ovako.
 
Član
Iskljuci modul ispod sjedists, onda ces moc.kljucem da zakkjucavas vrata,.bit ce ti kao centralna brava, makar ti se nece sam otkljucavat i palit alarm
 
Član
Onda je ispod volana, kao kod mene u Octavia-i.
U principu, to je skroz "smor" kvar, pošto da bi bio 100% siguran, moraš pregledati sve mikroprekidače brava, njihove kablove i kontakte, kao i centralni modul, a to ti je posao......"da se...".
Najjednostavnije je da kreneš od modula, naravno prvo lociraj gdje se nalazi, pregledaj kablove, džekove i pinove da li su oksidirali, našpricaj ih nekim kontakt sprejem/čistačem.
Druga, najjednostavnija varijanta, je da kupiš drugi modul (da se ne bi peglao sa mikroprekidačima brave) i ako i tada ne bude sve ok, onda 100% zezaju mikroprekidači brave ili su njihove žice negdje u prekidu ili jednostavno elektronika brave negdje zeza.
 
Top