Golf 4 Ulje- ima/nema/pojavi se/nestane

Golf 4 Ulje- ima/nema/pojavi se/nestane

Član
Kod mene uvijek neke stvari za koje majstori tvrde da su nemoguce i ja ispadam lud....

Imam golfa 4 1.9 tdi 66kw za kojeg svi govore da se najmanje kvari od svih...(aahaaaa...) E ovako problem je sto odjednom se upali lampica od kolicine ulja u karteru,ja stanem sacekam da se slegne,pogledam na sipkici i stvarno fali...bude ispod minimuma... ja naspem ulje na sredinu ... sutradan opet pogledam nivo ulja a ulja ima preko maximuma.... znaci negdje je zaglavilo i kasnije je opet se vratilo u karter... Kojem god majstoru pricam svi me gledaju kao da sam lud i da nikad nisu culi za to.... i kao ja ne sacekam da se slegme ulje itd...A meni se ista stvar vec dogodila prije 2 godine... isto falilo ulja odjednom ispod minimuma ja dosuo ulje na sredinu i nakon dva dana ja ga malo stisnuo na auto putu i dozivim prvi put u zivotu //engine runaway// ulje uslo u smjesu i zapalilo se,golfic isao kao da sam ugradio nitro a dim iza mene kao od lokomotive iz vestern filmova... :-( Dodjem kuci provjerim nivo ulja a ulje preko maximuma,a onda saznam da se od viska ulja to moze dogoditi taj engine runaway/gori ulje umjesto dizel goriva.... tad me majstor ubjedio da je turbina osla i da je tuda uslo ulje kroz crijeva zraka u motor i zapalilo se.... E pa i turbina reparirana i motor cijeli rastavljen nakon toga...na tehnickom se cude kako auto ima ciste izduvne gasove kao da je eko 4/5 :) a meni se place... nekidan turbinu pogledao majstor kaze nema ulja u crijevima, turbina dobra (normalno kad 10 hiljada nema od reparacije) nije turbina povukla ulje.... E sad mene zanima gdje to ulje meni ode pa se nakon dan,dva vrati u karter.... opet sam juce dosuo ulje,morao sam kad fali a danas opet ima viska.. sad dok ga 7 deci ne izvadim strah me stiskat preko 1600,1700 obrtaja da se opet ne zapali...a ne smijem puno ni izvaditi jer kad nestane fali ispod minimuma... znaci radi se oko 600ml ulja koje ode pa se vrati... DA NAPOMENEM NA 8-9 hiljada km auto potrosi 200-300ml ulja tako da znam da je motor dobar... Da li se iko ikad sreo sa takvim slucajem fantomskog ulja??
 
Član
Ne zapali" se visak ulja iz kartera....a za to dalje...pa fino si napisao da ti auto potrosi 2dcl ulja na 9 hiljada a ti dospes 7dcl...logicno da ga onda imas viska :facepalm:
 
Član
Druze bez uvrede znam da je moj tekst malo poduzi...ali ako ti se neda citati onda nemoj pisati napamet gluposti... :muted:
 
Član
Druze uzmi pogledaj lijevak od mjeraca ulja da nema lufta gore dole! Ako se pomjera 4 5mm . Drug mi imao slican problem cas visak cas manjak ulja. I skontamo da se lijevak pomjerao gore dole i kad je zamjenio njega nije bilo frke!
 
Član
Moguce da je do senzora za nivo ulja , povremeno brlja - tebi pali lampicu , kad stanes i provjeris ulje fali jer se ne slegne skroz , ti dospes i tek kad se motor ohladi i svo ulje slegne vidis da ima preko max . Treba malo duze vremena da se svo ulje fino slegne u karter i da je na ravnom terenu da bi nivo na mjeracu pokazao tacno koliko ima ulja . Provjeri prvo dzek na senzoru da nije do njeg - loš spoj i sl.
 
Član
Alene nemoj pisati gluposti, ocito se ne razumijes. :D Ulje ode malo proseta pa se vrati u motor.

Evo sad sam dobio potpisan dokument od udruzenja ulja SA PECATOM ..ulje strajka zbog loseg odrzavanja i tako svaki dan na jedan sat ode na strajk pa se kasnije vrati... i tako ce biti do ispunjavanja zahtjeva... Ali buduci da je recesija ja ne planiram udovoljiti njihovom zahtjevu za boljim odrzavanjem.... Eto izgleda da stvarno nije tesko pisati gluposti... AKO NEMATE STA PAMETNO NAPISATI KOJI K. JEDETE GO.NA..
 
Član
Moguce da je do senzora za nivo ulja , povremeno brlja - tebi pali lampicu , kad stanes i provjeris ulje fali jer se ne slegne skroz , ti dospes i tek kad se motor ohladi i svo ulje slegne vidis da ima preko max . Treba malo duze vremena da se svo ulje fino slegne u karter i da je na ravnom terenu da bi nivo na mjeracu pokazao tacno koliko ima ulja . Provjeri prvo dzek na senzoru da nije do njeg - loš spoj i sl.

Cekano zadnji put 2 sata prije mjerenja na sipkicu...do tada bi se valjda sleglo.. fali 5mm ispod minimuma ... usuto do sredine sipkice....sutradan opet nakon sat vremena mirovanja na sipkici 4mm preko maximuma...teren ravan..
 
Član
Druze uzmi pogledaj lijevak od mjeraca ulja da nema lufta gore dole! Ako se pomjera 4 5mm . Drug mi imao slican problem cas visak cas manjak ulja. I skontamo da se lijevak pomjerao gore dole i kad je zamjenio njega nije bilo frke!

Evo sad sam pogledao,nadao sam se da bude to jer sam slomio orginalni lijevak pa je kineski na autu...ali nazalost nema lufta...jbg..
 
Član
Drug ulje gledas nakon sto ugasis auto sacekas malo I onda mjeris, jer kad auto stoji ugaseno ulje iz filtera sa salije u karter I pokaze visak ulja
 
Top