Golf 4 trim plastika, tapacirung

Golf 4 trim plastika, tapacirung

Član
Evo stiglo ljeto pa sam i ja navalio sa temama.
Radio sam dubinsko čišćenje enterijera i sad je red na plastiku.
Crno-sivi je enterijer. Konto sam da sve to ofarbam sa bumper sprejom nekako mi je najjednostavnije.

Ovaj dio oko klime sam mislio obojiti sa crnim bumper sprejom.
http://www.myturbodiesel.com/images/a4/where/where5.jpg
E sad je fazon što ja ne znam da li sam ja to najbolje zamislio. Kontao sam prvo plastiku očistiti vodobrusnim papirima 800, 1200, 2000, 2500, pa tek nakon toga preći bumper sprejom bez prajmera i laka. Kako bi to izgledalo?

Sledeće su ručke vrata.
http://assets.suredone.com/1517/med...ta-golf-mk4-gray-interior-grab-genuine-oe.jpg
Zamolio bi da ne pišete kako se može sve srediti kako se skine gumirani sloj. Probao sam, ali prethodni vlasnik je maltretirao auto i ogrebotine su i na plastici. Isto bi to sve šmirglao i onda sivim bumper sprejom...

Pokušao sam da čistim krovni tapacirung i ostale su mi neke muzge jbg i na par dijelova se odlijepio sam tapacirung.
Može li se to zalijepiti onim lijepkom u spreju i kako bi ja to mogao očistit. Na dubinskom su mi rekli da bi čišćenje potpuno odlijepilo tapacirung što mi se ni malo ne sviđa!
 
Član
konzola van , ostruzes taj gumirani sloj, matiras sa 800p i idi s prajmerom za plastiku pa crni mat sprej.

rukohvati, oguli to isto tako pa smirglaj dok ne skines ostecenja , primer pa mat crni sprej.

trosak imas 5km mat sprej i 4 km primer bezbojni

krovni skidas sad do kraja i lijepis novo platno.
 
Član
konzola van , ostruzes taj gumirani sloj, matiras sa 800p i idi s prajmerom za plastiku pa crni mat sprej.

rukohvati, oguli to isto tako pa smirglaj dok ne skines ostecenja , primer pa mat crni sprej.

trosak imas 5km mat sprej i 4 km primer bezbojni

krovni skidas sad do kraja i lijepis novo platno.

Kako nanosim taj prajmer i sprej? koliko slojeva i koliki je razmak između svakog? Hoću li posle toga staviti providni lak?
 
Član
ne znam gdje ima ali ja imam primer za plastiku bezbojni, znaci lagano predjes, ostavis da matira i onda lagano sprejas mat sprej. pauze minutu radis i kad vidis da je to to, ne radis nista nego pustis preko noci da se sve dobro osusi
ne ide bezbojni...
 
Prvi sloj prajmera naneseš pa otprilike nakon 15 minuta drugi sloj. Ako ćeš i treći onda njega nanosiš 30-45 min nakon drugog. Nanosiš ga s udaljenosti 15-20cm i gledaj da ga ne nanosiš odgozgo kako bi izbjegao flekice. Isto tako nanosiš i mat.
 
Član
Posto sam posjedujem Golf 4 i isto to sam radio pa mogu malo pomoci,krpa i nitro razredivac i lagano ocistis gumirani onaj sloj nema patnje smirglanjem i slicno i mnogo brze ide nego da smirglas probao i smirglat i nitrom i uvjerio se nitro razredivac zakon za skinuti gumirani sloj :) kad skines gumirani sloj onda ides sa plastic primerom ima sprej 5KM kosta onda ides primer obicni 5KM je on i onda mat crni ili bumper svejedno ti je,1 sloj plastic primera pa 1 sloj primera obicnog i 2 sloja zavrsne boje bumper ili mat sta vec odaberes i to bude sto se kaze apoteka.Nikakav poseban trosak a mnogo dobro ispadne i unutrasnjost ne izgleda vise kao da je unutra bio harakiri :D
 
Član
Gumirani sloj je najlakse skinuti uljem za kocnice. Ja sam koristio dot4. Ko ne vjeruje nek proba. Nije lose ni skidati permetalom (sredstvo ta ciscenje rostilja, grilova) ali je ulje No.1
 
Član
Alo ljudi pa nitro jede plastiku nakon duzeg trljanja i pobijeli sva...takodje i dot 4 ulje koje stetno po plastiku. Hemijska reakcija se stvara. Nemoj te ljude nagovarati na gluposti. Najlakse se cisti zicom za posudje i vrelom vodom kako glatke tako i one rapave podloge. Ja sam nitrom cistio rucke i morao kupiti nove na otpadu. Isto me neko savetovao ovako na forumu
 
Član
Pa nije ona pobijelila zato sto joj je dobro vec zato sto je nagriza. I tu sad dobro treba postaviti sebi pitanje kako na to ide farba. Al ajde recemo da ce to ici...medjutim sta kad se uradi sa dot 4....kako odmastiti da bi se farbalo?
 
Član
Nezz stvarno evo ja ostao bez rucki hahahaha moj Boze strucnjaka :D godina kako sam to uradio i evo jos gle cuda imam rucke :O Zacudujuce zar ne :)
 
Član
Ja ne znam jesam ja uzeo neki lid nitro ili sta uglavnom...onu olastiku gdje su podizaci stakla sam svu deformisao
 
Član
Ma kakvo bolan nagrizanje o cemu ti pricas. Nije niko lud pa da rucke potapa u nitro ili ulje. Lagano na krpicu i polahko. Ja sam bruku auta uradio sa dot4 uljem i nikakvo nagrizanje niti bijeljenje plastike se nije javilo. Ako hoces da ti slikam sto sam sebi na meganu uradio i evo vec 3 godine drzi, nigdje se nije ogulilo. Ja sve pricam iz licnog iskustva i nikome ne bih predlozio nesto ako ce zeznuti stvar. Cak nisam ni drugima htio raditi dok na svome autu nisam probao sve varijante. Tako da....
 
Top