golf 4 tdi stao motor neznam sta je...

golf 4 tdi stao motor neznam sta je...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo sta mi se deslio danas mozda je neko imao slican problem... vozim se iz grada i hajde reko da malo stisnem gas da procepim malo auto vozim ja tako 3 brcinom nekih 3 do 3.5 hiljade obrtaja kad odjednom poce da gubi snagu vac sam bio blicu kuce nekih 1 kilmetar i tako izgubi mi snagu ja na retrovizor kad ono plav mi dim poceo da izbacuje temperatura normalna nije mi se ni jedna lampica upalila.. i kad sam dosao kuci ugasim ga kad da zaverglam nece nikako izadjem pregledam malo motor nigdje nista nema zupcasti pogledam uredu i on kad se sage vidim ulje mi kapa iz interkulera servis uradjen prije mjesec dana ule filteri sve... ljudi pomagaj te.............. :(((((((((((((
 
Član
Prvo profulao si :) trebao si ovo staviti u kvarove a ne u garazu a drugo je, Otisla ti turbina, hoce li da vergla?
 
:D slabo se snalazim na forumu a nece ni da vergla... to je belaj da nije sta u masini otislo toga se bojim :/
 
Član
Ako nece da vergla to ti je zato sto ti je napunio sad u cilindre ulja, a ulje se ne moze kompresovati, sad moze biti da ti je pokrivio klipnjace :icon_confused: jer kad je trebao kompresovati on je napunio cilidre uljem a ne moze ulje spresati i tu dolazi do krivljena klipnjaca a mozda je samo krenuo presati i stao i zaglavio i nema snage sad anlaser da okrene, ne mora znaciti da je pokrivio. Plav dim ti je bio jer je pustila turbina ulje vjerovatno na usisu i uslo ulje u motor a to moze biti problem veeeliki a moze biti da nije nista samo da se izvadi ulje i turbina i pici dalje.
Jeli bilo kakvog cudnog zvuka kad je poceo gubiti snagu? i kako je gubio snagu naglo samo poceo roniti i plav dim i kad si stao i pokusao verglati a on mrtav ni da cuje za verglanje?
 
Član
Surjak mi imao slican kvar na Passatu ... Sasula se turbina i prosula ulje, a dijelici propelera su nekako uletjeli u motor i nanijeli nepopravljivu stetu ...

Ne bih da te obeshrabrim i nadam se da ce kod tebe biti samo turbina ...
 
znas kako poce da mi radi kao sdi... onda koliko god ja gasa dadnem on nece ide on uspio sam ja doci i do kuce turbina se nije cula nista... tako nesto mi se desilo kad sam ga tek uzeo ja ga pritisnuo ono maxsimalno i isto mi poce gubit snagu ja mislio sto je bio hladan ja ga samo ugasim i upalim kad radi sve opet vuce dobro aaa ovo sad nez...
 
Član
mtopic je napisao(la):
Surjak mi imao slican kvar na Passatu ... Sasula se turbina i prosula ulje, a dijelici propelera su nekako uletjeli u motor i nanijeli nepopravljivu stetu ...

Ne bih da te obeshrabrim i nadam se da ce kod tebe biti samo turbina ...

isto bilo mom drugu, isto passat u pitanju, pukao turbo po pola, nije ga mogao ugasit dok se sam ugasio nije:icon_mad:
 
Član
caus-turbo je napisao(la):
znas kako poce da mi radi kao sdi... onda koliko god ja gasa dadnem on nece ide on uspio sam ja doci i do kuce turbina se nije cula nista... tako nesto mi se desilo kad sam ga tek uzeo ja ga pritisnuo ono maxsimalno i isto mi poce gubit snagu ja mislio sto je bio hladan ja ga samo ugasim i upalim kad radi sve opet vuce dobro aaa ovo sad nez...

Cekaj tebi je poceo naglo gubiti snagu i plavi dim ici na auspuh i ti si i dalje vozio do kuce :icon_confused: pa trebao si odmah ugasiti auto jer si sada mozda pomotao klipnjace a mozda je i uletilo perce kako rekose od turbine i naravno ne moze ga spresati, posto dizeli imaju jako visoku kompresiju sto znaci jako malen kompresioni prostor i ako je ista uletilo klip je dosao do gornje tacke gdje je to udarilo u glavu s tim sto je uletilo u cilindar i zaustavilo ga i zato ne mozes da verglas, a to ces znati kad skines crijevo sa filtera sto ide na turbinu i vidis sta je bilo od turbine, ako je citava pera onda ti je ulio ulja u motor u jaaako velikim kolicinama sto nije dobra stvar mada mislim da je ovo prvo sa percima turbine. Mada ni jedno ni drugo nije dobro, ne zna se koje je gore od kojeg.
 
RS TURBO je napisao(la):
caus-turbo je napisao(la):
znas kako poce da mi radi kao sdi... onda koliko god ja gasa dadnem on nece ide on uspio sam ja doci i do kuce turbina se nije cula nista... tako nesto mi se desilo kad sam ga tek uzeo ja ga pritisnuo ono maxsimalno i isto mi poce gubit snagu ja mislio sto je bio hladan ja ga samo ugasim i upalim kad radi sve opet vuce dobro aaa ovo sad nez...

Cekaj tebi je poceo naglo gubiti snagu i plavi dim ici na auspuh i ti si i dalje vozio do kuce :icon_confused: pa trebao si odmah ugasiti auto jer si sada mozda pomotao klipnjace a mozda je i uletilo perce kako rekose od turbine i naravno ne moze ga spresati, posto dizeli imaju jako visoku kompresiju sto znaci jako malen kompresioni prostor i ako je ista uletilo klip je dosao do gornje tacke gdje je to udarilo u glavu s tim sto je uletilo u cilindar i zaustavilo ga i zato ne mozes da verglas, a to ces znati kad skines crijevo sa filtera sto ide na turbinu i vidis sta je bilo od turbine, ako je citava pera onda ti je ulio ulja u motor u jaaako velikim kolicinama sto nije dobra stvar mada mislim da je ovo prvo sa percima turbine. Mada ni jedno ni drugo nije dobro, ne zna se koje je gore od kojeg.

dosao sam ja do kuce i kad sam ga ugasio nema vise paljenja nece.. sutra cim ustanem pregledacu turbinu :/
 
nista se nije culo u motoru kao neki metali i to samo je poceo da bruji kao sdi kao obicni dizec golf 2 kad ga stisnes nikakvih zvukova nije bilo u motoru
 
Član
znaci poceo bucnije se cuti, to i nije dobar znak, znaces sutra kad skines to crijevo pa vidis sta je bilo od turbine, dali sta uletilo unutra u motor :icon_confused:

Ja kakvog sam strpljenja ja bi to isao sad skinuti da vidim sta je bilo :D ja nebi mogao spavati dok ne saznam sta je bilo sa turbinom i u kakvom je stanju :icon_evil: zalosno a smijesno :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top