Golf 4 TDI - ima cudan zvuk,susti preko 2000 rpm

Golf 4 TDI - ima cudan zvuk,susti preko 2000 rpm

Kao sto rekoh,radi se o tatinom VW Golfu MK4 TDI, 136 konja, 4motion...

u zadnje vrijeme,je poceo da susti i duva kad se vozi,kad dam gas preko 2000 rpm,dobija prodoran zvuk kao da ima neki veliki kompresor koji duva pod haubom :D

sta bi to moglo da bude,provjerio sam crijeva sva,ni jedno nije probijeno:icon_question:

auto je 7 godina u nasem vlasnistvu,nikad probleme nismo imali s njim,majka ga najvise voza i to stalno na istoj relaciji ne veoma malim obrtajima,jedino ako ta "penzionerska" voznja nije uzrok toga :icon_question:

evo snimka sa problemom:
http://www.youtube.com/watch?v=GMigvkDY1mU

unaprijed zahvaljujem na pomoci :D
 
Član
Ako su sva crijeva ispravna onda ti se zacepio katalizator ili lonac neki... Posto kazes da zena vozi a one lagano voze pa hoce to da se od cadji zacepi, onecisti jer imamo divno gorivo :)
 
Član
pogledaj interculer moguce da je on pukao negdje isti problem sam imao na audiu a4 b6 1.9 TDI 96 kw....a najpametnije bih ti bilo da odes u servisi ili kod nekog svog majstora koji ti odrzava auto ;)
 
Puklo crijevo koje ima veze sa turbom!Tako je bilo kod mene! Osjetis li manjak snage? Dajes gas...ide,ali ne kao prije...:cool:
U mene je bila mala rupica,kao da je neko probio sa malo vecom iglom...i bas se primijeti manjak snage!
Otvori haubu,neka neko stisne gas,obrtaji preko 2000 a ti rukom predji preko svih crijeva!Bit ce valjda negdje rupica!:icon_biggrin:
Nisam majstor...ali nadam se da sam pomogao!:cool:
 
Član
Ne mora da znači da je crijevo ili intercooler :icon_mad:

Meni je isto tako TDI zvučao kao što si opisao i posle mjesec dva šusštanja zviždanja na turbu pukla osovina i zamjena turba :icon_confused:
 
ne znam stvarno, ponekad mi se isto desava da se kao otkaci gas,znaci vozim i odjednom kao da sam pustio gas,ja dajem gas a on ne reaguje, izgasim auto pola minuta i upalim posle sve normalno :D ali nekad hoce i gas da mi prekine :icon_question:
 
Top