GOLF 4 TDI 66kw slaba vuca na nizim obrtajima

GOLF 4 TDI 66kw slaba vuca na nizim obrtajima

Član
Automobil je u izrazito dobrom stanju, redovno je odrzavan i preventivno servisiran.
1,9 TDI ALH 66kw

E sada imam problem i ne mogu da ga resim vec deset dana...

Prilikom startanja automobila pri niskoj vanjskoj temperaturi motor trza u nizim obrtajima i to u rasponu od 1100 do 1500, a nakon dostizanja radne temperature osecam propadanje papucice gasa bez odaziva do 1700 okretaja, nakon cega se uredno oseca rad turbine i automobil idealno ubrzava. U praznom hodu nema nikakve promene u radu motora. Osetio sam da ukoliko dublje pritisnem papucicu gasa ova supljina u ubrzanju se ne moze uociti, medjutim blago aktiviranje papucice jedva da ima odaziva posebno pri hladnom startu na sta posebno obracam paznju ne forsirajuci motor.

Napominjem da sam danas zamenio filter goriva, temperaturni davac na bloku motora, ocistio usis i EGR, kao i dijagnosticki pregledao kompletan sklop ukljucujujuci polozaj papucice gasa na koju sam sumnjao od samog pocetka. Svi parametri su bez ijedne jedine greske i krecu se u idealnom rasponu vrednosti. Potrosnja ulja je u granici normalnog i nema anomalija u ispusnom dimu. Auto je bio kod trojice majstora, mehanicara, elektricara i coveka koji je ekspert za elektroniku automobila, niko od njih nije mogao ustanoviti kvar. Ispitane su dizne pomocu dijagnostike i sve rade u perfektnom rezimu, nivo goriva po cilindru je malo ispod proseka ali nije dovoljan kako bi izbacio gresku tako da sam zbog toga i zamenio filter goriva koji je mogao jos uvek da se koristi. Uglavnom to definitivno nije uzrok... ne znam gde vise da trazim, postajem ocajan i besan :icon_mad:


Da li neka od komponenti moze lazirati vrednosti dijagnostickoj alatci, i sta bi jos mogao biti potencijalni uzrok mom problemu?
Unapred hvala!
 
Član
RE: GOLF 4 TDI slaba vuca na nizim obrtajima

Začepljena grana. Zbog egr-a se u njoj nakupe kile čađi i ulja
 
Legend
Sad nesto citam ovo, jesi probao raskopcati maf i probat auto vozit, sta se desava ?
Jesi li radio log maf senzora, sta pokazuje, je li bas idealan ?
Mozda da probas posudit od nekog ispravan maf, da probas da vidis sta je i kako je, zapravo pricali smo o tome jesi li radio nesto po tom pitanju ?
 

LSD

Član
RE: GOLF 4 TDI slaba vuca na nizim obrtajima

maf ili vakumi;imao sam apsolutni problem na svom autu motr AFN i mijenjanjem maf-a auto radi normalno
 
Član
Zela kume, reci mi na koju granu mislis?
Usisnu ili izduvnu?

MAF prikazuje da nesto minorno prima vise vazduha ali i to je manje vise normalno, odnosno, auto moze raditi bez problema sa takvim odnosom, nemam drugog MAF-a da isprobam, racunao sam na jedan kod prijatelja ali ga je prodao juce :D

Sto se tice vakuuma, mislim da bi se njihovo lose stanje manifestovalo kroz odredjenu gresku na diagnostici... ali i to cu vizuelno proveriti sutra.
 
Legend
deez je napisao(la):
Zela kume, reci mi na koju granu mislis?
Usisnu ili izduvnu?

MAF prikazuje da nesto minorno prima vise vazduha ali i to je manje vise normalno, odnosno, auto moze raditi bez problema sa takvim odnosom, nemam drugog MAF-a da isprobam, racunao sam na jedan kod prijatelja ali ga je prodao juce :D

Sto se tice vakuuma, mislim da bi se njihovo lose stanje manifestovalo kroz odredjenu gresku na diagnostici... ali i to cu vizuelno proveriti sutra.

ne bi
kod mene je vakuum crijevo do turba bilo nastiklano na 5 mjesta, turbo kasnio nekih 400-500 obrtaja, vacuum reservoar takodje nije bio u najboljem stanju (neko je to nesto lijepio bla bla) ugl auto bez gresaka bilo apsolutno.. ti vakumi su cudna stvar, provjeri i e75 vent turbine, i on zna zezati pa da se tako manifestuje..
 
Član
Izduvna grana, neka je skinu i očiste. Nemaš šta izgubiti. Možeš i sam očistiti usisnu, klapnu gasa i te stvarčice. Odmoći ne može iako sam poprilično siguran da je do izduvne ;)
 
Član
Sutra cu da odvezem auto da pogledam sve vakuume, nema sta... a sto se tice turba, perfektno puni, ubrzava kao i uvek sto je ubrzavao, bas sam ga pre par dana testirao prema Blazuju, isao sam preko 150 bez problema. U voznji smo ga kacili na dijagnostiku i auto je odavao idealne parametre punjenja turbine i tacnog pocetka sabijanja.

Zela, pre dva meseca sam ocistio EGR i usis, nakon cega nisam osetio nikakvu korisnu razliku iako je u usisiu bilo nekih 150 gr crnog smeca. Inace ovaj problem je poceo sa prvim hladnijim danima, u pocetku je to bila serija povezanih turaza u leru sto sam mislio da je povezno sa slabim akumulatorom. Nakon zamene akua ovo se nastavilo i auto je poceo da trza i da gubi gas. Pre par dana sam zamenio temperaturni davac i koliko vidim ulaganjima nema kraja. Sada sam kao ona ciganka sa klipa, "e sutra cu da hi stavim u skolu", sutra cu da proverim taj izduv i realno ima logike...
hajde molim te obrazlozi mi samo zasto sumnjas na to...

Hvala svima na odlicnim odgovorima!
 
Član
Slični simptomi su "me" mučili. Motor nije najbolje radio na niskim obrtajima, mučio se, trzao, gas se slično ponašao. Pogodi do čega je bilo:D
 
Član
Ne čovječe:lol: Do grane. Pogledaj, ako nije čišćena ionako ti je dobro da je očistiš. Turbina i motor će lakše disati i bolje raditi:icon_biggrin:
 
Legend
ZELA GTI je napisao(la):
Slični simptomi su "me" mučili. Motor nije najbolje radio na niskim obrtajima, mučio se, trzao, gas se slično ponašao. Pogodi do čega je bilo:D

na tdi motoru ?
u cemu je fora sa granom da auto trza kad je hladan a ne kad je vruc, koliko sam shvatio.. i da se to OTKAKKO JE HLADNO manifestuje kroz to da kasni turbo i propada gas..
 
Član
kapiram, logicno, salim se i ja malo...
turbo ne kasni... idealno se aktivira i savrseno puni, a problem je evidentniji kada je hladno. Nakon dostizanja radne temperature auto ne trza kao kad je hladan vec podrhtava i ne moze da probije normalnim ubrzanjem do visokih obrtaja, kad turbina preuzme stvar auto leti, koliko to letenje omogucava 90 konja :D .
 
Član
Na 1.9 tdi pd (101 ks). Kod mene nije bilo povezano s vanjskom temperaturom. A deez-u su počeli simptomi sada, mogli su početi i ljeti ne mora značiti da je zbog hladnoća.
 
deez je napisao(la):
hmmm rasveta pepeljare?

crijevo na turbu ili maf senzor iskljuci ga slobodno i probaj onda ,mada 80% ti je crijevo na turbu probijeno ako ti kasni sa ubrzavanjem kad stisens gas cest problem kod golfa 4 ali to trzanje vise upucuje na maf senzor stoga ga iskljuci i onda probaj auto ne kosta te nista a lako je.
 
Top