Golf 4- problem sa paljenjem

Golf 4- problem sa paljenjem

Neki dan kupio sam Golfa 4i na pocetku se pokazao dobro,ali je kroz sedmicu-dvije poceo da vergla..primjetio sam da pumpa goriva ne raddi u rezervoaru..kupio sam novu,i opet je isao sedmicu dvije.
opet je poceo da dugo vergla..pumpica se cuje..neznam sta da radim..ako neko ima slicnih problema nek pomogne :D golf je TDI(DI crveno)
 
Član
dobavna pumpa (potopna ) u rezervaru ti prekida pokusaj je skinuti ocistiti, u 99% se zacepi na ti motorima jer nisam cuo ni naisao na tdi 1,9 generacija u golfu 4 i xxxx vozila da su imali problema sa pumpama :D Pokusaj je ocistiti pogledaj spoj na pumpi (dzeku) jer nekada i on zna zezati :D sve najbolje i ubrzo da rijesis problem :D :cool::cool::cool::cool: mozda ima talaloga u rezervaru pa je povukla ocisti sve pa opet probaj :D
 
dzenan90 je napisao(la):
dobavna pumpa (potopna ) u rezervaru ti prekida pokusaj je skinuti ocistiti, u 99% se zacepi na ti motorima jer nisam cuo ni naisao na tdi 1,9 generacija u golfu 4 i xxxx vozila da su imali problema sa pumpama :D Pokusaj je ocistiti pogledaj spoj na pumpi (dzeku) jer nekada i on zna zezati :D sve najbolje i ubrzo da rijesis problem :D :cool::cool::cool::cool: mozda ima talaloga u rezervaru pa je povukla ocisti sve pa opet probaj :D

kupio sam je novu jarane,i stavio , ova stara je bila crkla skroz..imal' sta drugo na sto sumnjas?? :icon_question::icon_biggrin:
 
Član
filter goriva? gumice u filteru goriva kakve su one sto se nalaze na onoj plasticnoj racvi sto se stavi na filter goriva da nisu lose pa povlaci zrak.
Probaj uraditi ovako prvo paljenje, daj kontakt i sacekaj 5 sekundi i onda iskljuci kontakt i opet daj kontakt sacekaj 5 sekundi i opet ugasi kontakt i tako ponovi 4-5 puta i onda zaverglaj, ako upali normalno onda ti povlaci negdje zrak, moguce na filteru goriva da su lose one dvije male gumice.
 
Top