Golf 4 pregrijavanje

Golf 4 pregrijavanje

Član
i mene krenulo u zadnje vrijeme s autima. Sinoć primjetim da nemam grijanja u kabini, a temperatura mi se penje preko 90°. Danas pregledan termostat i indikator temperature motora, nije do njih. Gornje crijevo na hladnjaku vruće, donje hladno, čak i kad se termostat uklonio. I kad se motor tekućina ugrije na cca 110-120 °C voda na dnu hladnjaka hladna na onoj česmici-ventilu za ispuštanje, a gore vruća. je li imao itko sličan problem? meni smrdi na vodenu pumpu ili začepljen hladnjak?!
 
Član
kod mene je isti slucaj bio zimus, na peugeotu 206. problem bila vodena pumpa. njenom zamjenom rijesen problem.
 
Član
Morat će se raskopat vodena najvjerojatnije, e sad koje zamjenske dijelove preporučujete i šta sve uzet za veliki servis koji trebam obavit svakako?!
 
moj savjet ako radiš veliki servis je da kupiš u ovlaštenim vw servisima original zupčasti remen sa španerom,klizačima i vodena pumpa jer tad ćeš biti najbolje siguran.razlika je možda nekih 150km ali je original siguran i garancija je 90hiljada kilometara koje vjerovatno nećeš preći dok je auto kod tebe.savjet ti govorim jer se bavim tim poslom i znam da sa originalom ćeš biti prezadovoljan a sa nekom fuš kopijom stalno ćeš razmišljati.pozdrav
 
Član
s tim da ti ovlašteni servis nece priznati garanciju na te dijelove ako ih oni ne ugrade,pogotovo remen ;)
 
Član
Problem je bio u vodenoj pumpi, proklizao krug s perajama, pumpa vrtila, a peraja stajala.Očito pri zadnjoj promjeni zupčastog pumpa nije mjenjana što znači da je orginalna i izdržala je 180000 km koliko je na satu :icon_smile: Urađen veliki servis, stavljeni zamjenski dijelovi isti kao što su stavljeni i u Njemačkoj na ranijem velikom servisu. Cijena u odnosu na orginalne niža za više od 350 km ( Zupčasti, vodena, natezač, mali natezač).
14mw1eb.jpg
 
Top