Golf 4 1.9 SDI problem sa mjenjačem

Golf 4 1.9 SDI problem sa mjenjačem

Pozdrav.Odkad sam kupio golfa 4 1.9SDI prodavac mi se isto zalio da teze upada u 1 brzinu.I evo dan danas imam problem s tim teze upada u 1 brzinu.Moram sebi jako povuci u ubaciti u 1...Da li neko zna sta je problem?
 
Ma ide on ko u maslo samo moras onaj malo vise sebi da povuces rucicu mjenjaca i kad povuces sebi dobro ovamo rucicu upada ko u maslu..
 
Kod mene u komsiluku imaju 3 sdi-a i svi su mjenjali mjenjace, jedan cak 2x. to im je neka mana. A to sto nece u prvu probaj u drugu pa prvu, trebao bi ici lakse.
 
Član
Ne vidim zasto mjenjati mjenjac. Kod SDI, prvo podmazi mehanizam ( salteblo) ispod haube silikonskim sprejem. Ako to ne rijesi, podesi salteblo. Ako i to ne uspije vjerovatno je sihron potrosen.
 
Član
Do 2000. godine su imali problem sa mjenjacima, na oko 200k se znalo desiti da strada, poslije te godine je rijesen problem.
Posto su to vec auta sa 200-400k
neki su gledali jeftinija rjesenja pa je naprimjer ubacivan od Pola mjenjac sto skracuje konacnu brzinu na 140, ili benzinca sto skracuje na oko 100kmh.
 
Član
Jel fakat neko ubacivao mjenjac i ne moze brze od 100 :D

Jesam ja jednom remontovan mjenjac, kuciste od dizela, oznaka ok, sve ok, unutra diff.od benzinca...isaltas ga isto ladu nivu redukovanu, na 4k obrataja 110km/h :D

Evo bas ovo dva tri dana trazim mjenjac musteriji za cetvorku sdi, gdje god nazoves imaju od benzinca i tvrde da odgovara bez problema..ili oni manje posteni pokusaju taj od benzinca prodati pod dizelov..
 
Član
haha, pa to je ludilo, pa taj sdi onda trosi otvorene triput vise nego benzinac, a u gradu ne skidas ruku s mjenjaca :D
 
Top