Golf 4 1.9 DI

Golf 4 1.9 DI

Član
Neznam gdje da postavim temu da pitam, pa ako sam masio izspricavam se unaprijed.
Zanima me koji je ovo golf http://yfrog.com/4jdsc03550gj http://yfrog.com/jydsc03549gcj ? Znam da je 4(cetvorka) ali nisam znao da postoji DI. Moze neko objasniti?
 
Član
bulex je napisao(la):
ovo je SDI 100%

A kako objasnjavas da nema S(na poklopcu motora) vidi se da nije otkinuto. Momak na drugom forumu je to poslikao i sad nas sve zanima zasto nema S ili T jer nije skinuto.
 
Član
jasmin16v je napisao(la):
bulex je napisao(la):
ovo je SDI 100%

A kako objasnjavas da nema S(na poklopcu motora) vidi se da nije otkinuto. Momak na drugom forumu je to poslikao i sad nas sve zanima zasto nema S ili T jer nije skinuto.

sigurno je otkinuto... a i po poklopcu motora... se vidi... ma ustalom wikipedija... i vidi sve motore... koje je golf 4 im'o DI nema nigdje... SDI 100%

ZELA GTI je napisao(la):

:spam:
 
Član
drug ovo ti je TDI 90 ks, jedne godine je rađen za posebno tržište (ne znam gdje) sa ovom oznakom kako bi se distancirao od TDI-a zbog nekih poreza ili neš slično i pravio se samo u nekoj najslabijoj opremi
 
Član
jasmin16v je napisao(la):
Hmm, nerazumijem... Ima 90 konja kao i tdi, ali samo nisu stavili T ispred DI?

upravo to, samo je oznaka u pitanju i ne znam je li još nešto od ovjesa ili kočnica ili šta ja znam... ali ovaj je bio dosta jeftiniji, eto ako imaš bolju sliku vidjet ćeš da izgleda isto kao i tdi, ima i turbo nazad i sve
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
jasmin16v je napisao(la):
Hmm, nerazumijem... Ima 90 konja kao i tdi, ali samo nisu stavili T ispred DI?

upravo to, samo je oznaka u pitanju i ne znam je li još nešto od ovjesa ili kočnica ili šta ja znam... ali ovaj je bio dosta jeftiniji, eto ako imaš bolju sliku vidjet ćeš da izgleda isto kao i tdi, ima i turbo nazad i sve

OK thx ;)
 
Član
edoze je napisao(la):
pa nek taj sto je slikao pita koliko imas KS:D

To je davno slikano i nije ni na kraj pameti bilo to da pita. Slucajno je upitao na forumu kakav je DI motor u G4 i eto tako pocela rasprava... :smajli43:
 
Top