Golf 4 1.6 ulje i svjecice

Golf 4 1.6 ulje i svjecice

Član
Da li je normalno da poslije predjenih 6000km pocne da trosi ulje, mali servis radim za koji dan poslije tih 6000km sam dosuo oko 1.3 litra ulja tj zadnjih 4000km. Ulje je sipano prije sheel helix 10w40. Sada mislim preci na likvi moli 10w40. Svjecice prema servisnoj su zamljenje prije 30000 mislim i to mijenjati uz mali servis. Nisam provjeravao koje su sada ali mislim da su pogresne jer mi kablovi vire iznad plastike motora nije kao da nisu skorz ugurani. Na netu sam nasao da idu sa 3 kraka, mnogi govore radi plina da se stavi svjecica sa jednim karakom da je bolje sta raditi. 1.6 16v lpg aus oznaka motora. Pozz
 
BHT Ovisnik
Ako trosi ulje treba preci na 15w40 pa prodati, s rijeđim jos vise trosi, posebno jer dolazi toplije vrijeme
 
Član
To da ce sa 15w40 manje trositi, je glupost. On jeste gusce kad je hladno. Na radnoj temperaturi su iste gustoce tj. w40. Na visim temperaturama se i trosi ulje.
 
Super Moderator
Mozda je glupost u teoriji, ali u praksi je drugacije
ja bi ostavio tako kako jest, pazis ulje i dosipas po potrebi i gas
 
Član
Ja jos nisam vidio motor u golfu cetvorci u kojeg se smije sipati 15w40. Odnosno nisam naisao na 15w ulje koje ispunjava standarde propisane za te motore.
 
Član
Ti 16v benzinci kad pocnu trosit ulje bez generalke mu nema spasa...ili se pomiri s tim da redovno dosipas..probaaj shell 5w40, meni se do sad pokazao najbolji na tim felericnim motorima.
 
BHT Ovisnik
Standarno u golfa 4 na motorima 1.4 i 1.6 pode trositi ulje , prvo koristi 5w30, pa 5w40, pa 10w40, pa 15w40 i onda vakat za mijenjanje motora. U majstora kad dodem svako nekoliko vremena mjenja te motore u golfu. Ne isplati ih se praviti i masovno se tako pođu jebavat. Standarno je da im podizes gradaciju ulja i time malo ublazavas potronju. Onda kada dode do 15w40 malo ga jos vozas i trazi drugi motor
 
Član
Odmah na najgore: ( koja je mogucnost da mu ovo ulje ne odgovara da je kopija npr bila, jer je tek poslije 6000+ poceo da trosi pomalo. Sada kada stavim novo ulje ako je kao sto kazete problem u motoru da li ce trositi kao sada odmah, ili nakon par hiljada km?
 
Član
Svaki motor mora da trosi ulje, koji ga ne trosi to je los motor jer ne podmazuje stubline i taj ce ostati bez stublina i karika za 50-100k km... Po fabrickim specifikacijama je za neke motore normalno da trose i 1L ulja na 1000-1500km, na 5-6000km 1L je normalno da potrosi ulja. Ako na auspuhu nema plavog dima u voznji, na prvom paljenju u jutro nema plavog dima, kada se auto malo stisce i na visokim obrtajima nema plavog dima i kad se oduzme gas i obrtaji padnu i tada nema plavog dima, taj motor je ok. Plav dim na auspuhu ukazuje na potrosenost motora-karika ili gumica ventila...
Sipka nije stavljena za ukrasa tu, nego da se s vremena na vrijeme provjeri ulje i po potrebi dospe...
 
Član
Upravo sam snimao nema nikakvog dima pri paljenju jedinu sto se para vidi. Svakako ove sedmice mjenjam ulje pa cu pratiti stanje, sta za svjecice niko ne napisa.
 
Član
Uzeo danas ulje i filtere svjecice gledao, kaze da idu fabricki sa dva kraka i da ima samo bosch. Pogledat cu jos negdje pa uzet.
 
Top