Golf 4 1.6 16v alternator

Golf 4 1.6 16v alternator

Član
Pozz raja... evo prije jedno pola sata idem iz federacije i prvo mi ce upali chek engine lapice,nakon nekoliko minuta lampica od akumulatora(alternator ne puni)...stanem,otvorim haubu da vidim da remen nije slucajno puko,vidim sve ok. Skrenem do adisa on kaze alternator i to je to :) E posto sam moro tako voziti 15ak kilometara,vec pred kucom pocela mi se paliti lampice od airbaga,abs-a i onda o5 chek engine lapica :) To vjerovatno zbog toga sto je auto ostajalo bez napajanja strujom,al o5 da pitam da li je to normalno,i koju cijenu reparacije alternatora da ocekujem? :)
 
Član
to ti se pocele paliti jer ti je napon poceo opadati i neke elektroneske komponente ne mogu da rade na naponu ispod recimo 10-11V, dok ECU prestaje da radi ispod 9V, tu ne treba reparirati alternoator nego vjerovatno zamijenuti regler ili cetkice na regleru i vidjeti kakvi su kolektori na rotoru i to je to :)
 
Član
to ti se pocele paliti jer ti je napon poceo opadati i neke elektroneske komponente ne mogu da rade na naponu ispod recimo 10-11V, dok ECU prestaje da radi ispod 9V, tu ne treba reparirati alternoator nego vjerovatno zamijenuti regler ili cetkice na regleru i vidjeti kakvi su kolektori na rotoru i to je to :)
pa da i mislio sam da je tako :)) vjerovatno cu jos i lezaj da mu zamjenim kad je vec skinut :) KOJU cijenu popravka da ocekujem,neku maksimalnu cijenu da se ne iznenadim :D
 
Član
To se ne moze reci, zavisi od posla i od majstora ali ja mislim da za ruke ako je samo cetkice ili regler zamieniti vise od 30-50km nece biti, ako je lezajeve mijenjati sto po meni je nepotrebno ako su dobri, onda ce biti cijena i veca ali opet zavisi od majstora do majstora...
 
Član
ok hvala,u Ponedeljak cu to rijesiti pa javim kako je proslo :))
Rekli su mi da mi to ode od vlage jer nemam zastitu motora odozdo,tako mi je proslog proleca otisao alanser isto majistor rece zbog vlage. Hmm...
 
Član
pa benzinac i nema dole zastite u golfa 4 nego samo naprijed, mozda do samog pocetka motora ide zastita i to je to, i to ti od vlage nije otislo :D

Nesto slicno ovom dodje ti plasitka

$%28KGrHqVHJBsFC18!%296-iBQzz!nJDvg~~60_12.JPG


Ne pokriva citav motorni prostor ispod kao kod TDI-a
 
Član
hm...neznam ali cini mi se da ima velika zastita i za benzinca,bar su mi tako rekli kad sam trazio da uzmem,i ima 3 dijela donji i 2 bocna :D
pa od cega ode ako nije od vlage :D XD
 
Nije to do vlage jer benzinci se inace brze ugriju i nemas oxidacije nigdje garant ;)
isti sam i nemam tu zastitu tj. nemam samo 3 dio onaj veliki a i netreba mi
a reparacija reglera tj. kod njih se samo četkice mjenjaju 30KM ako majstor ustanovi da nevaljaju lezajevi promjenit ce ti i to budi siguran ako budes iso onima poslije Binga na lijevu stranu prema Tešanjci toliko ce te to kostat a i uradit ce da valja ;)
 
Član
Nije to do vlage jer benzinci se inace brze ugriju i nemas oxidacije nigdje garant ;)
isti sam i nemam tu zastitu tj. nemam samo 3 dio onaj veliki a i netreba mi
a reparacija reglera tj. kod njih se samo četkice mjenjaju 30KM ako majstor ustanovi da nevaljaju lezajevi promjenit ce ti i to budi siguran ako budes iso onima poslije Binga na lijevu stranu prema Tešanjci toliko ce te to kostat a i uradit ce da valja ;)
Nisam mislio direkt od vlage,nego kontam mozda sam proso kroz kakvu baru i to pa je zasulo vode odozdo... ugl nebitno,zastitu cu svj nabaviti sva 3 dijela,a vjerovatno cu kod njih ici popravljati bio sam vec i prije i momci su skroz uredni :)
 
nemoj bezze bacat pare za zastitu jer ona i ne dolazi u sklopu auta mada moze se naci
s vremena na vrijeme nekad moraju se i potrosit četkice sva sreća nije nesto gore ;)
 
Član
Poravljeno auto,kao sto Dzeni reci regler je bio u pitanju,prije kad sam bio sletio on je bio napuko,i kako je sad puno kise bilo usla voda u njega i to je to :) Zamijenjen,stavljen novi 75km +20 zamjena :/ et'sta reci, tema moze LOCK :D
 
Top