Golf 3 GTI 2.0 8v 85 KW prevelika potrosnja

Golf 3 GTI 2.0 8v 85 KW prevelika potrosnja

pomoc ljudi..znaci radi se o Golf 3 GTI 2.0 8v 85 KW
(sorry radi dugog teksta)

dodje mi poznanik neki dan u radnju kod oca i zali se tako da mu mnogo trosi, al bas mnogo

znaci kad potrosi gorivo i ugasi se.. naspemo mu 5 litara i upali odmah..te predjemo 4-5 kilometara (znaci dobro vuce ,) ali potrosi..svih 5 litara..na tih 4-5 kilometara..(ne vozi se preko 3-4000 rpm niigdje) i ne curi nigdje gorivo

i imam isti problem na svom corradu sa istim motorom (2E iz 94' ) sa kojim nemam pojma sta bi radio..pa ga i ne vozim jos uvijek..a ..na svom sam promijenio kablove i svjecice,onaj motoric ler gasa il kako ga zovu ali isto..

..a naglasio bi da ja sam svog dobio BEZ ZRACNOG FILTERA- te je maf bio izlozen direktno prljavstini, te kod ovog momka je takodjer zracni filter katastrofa -poderan prljav skoro da i nema uloge neke..
i na auspuh se kod oba auta osjeti da ne sagorijeva dobro , miris nesagorelog benzina--
i znam da ovi motori i treba da trose 10-11litara prosjek..
ali na 4-5 kilometara da potrosi 4-5 litara..ne znam
odakle da krenemo gledat i jel to moguce popravit?
ako ima iskusnih svaki savjet bi dobrodosao :icon_question:
 
Član
Za veliku potrosnju mogu biti uzrocnici MAF i Lambda sonda ta dva elementa direktno uticu na potrosnju i rad motora. Najboloje je uraditi dijagnostiku i vidjeti gdje je greska a sto se tice filtera maf se unistava nepravovremenom izmjenom filtera.
 
Član
Isti motor imam samo AGG oznaka, provjeri kao sto ti rekao prije mene lamda i maf mogu biti uzroci, maf sam zeznuo sa gljivom i nije radio kako treba (smjesa) a lambda kad je otisla vise je trosio al nikad iznad 10l.
 
zaglavio maf 99%, skini ocisti klapnu, senzor za temperaturu, provjeri da li klapna klizi bez problema i to je to, izmjeri otpor na konektoru da li je ok kada pomjeras klapnu, kad ocistis maf restartuj ecu i probaj onda,,,,

senzor za temperaturu takodje zamjeni (plavi na racvi vode) ;)
 
senzor za temperaturu bio rikno (pa promjenim)
lambda sonda bila otisla (i to zamjenim) i
protokomjer nije bio dobar :D (nije bio original izgleda :eek: imo 5 pinova na mafu..a na instalaciji na dzeku 4 )
alii zadugo nisam mogao naci maf :meh: , tek neki dan nasao (100% ispravan)

no izgubio sam volju za ovim motorom...leti on napolje :rage:
opet sad je sve kak treba I opet trosi 10 lit ..a opet samo 115 Ks
fak dis :cool:
 
ee to je i meni tako isto swe ispravno al ispod 10l nikako nepada mene izludi ewo jos mi dizne ostale za zajmjenit
 
Ma ovi motori kao motori su takvi..ispod 10 ga ne mozes skinut nikako...(moze na otvorenoj i to je oko 8)
a ovako je 10-11-12 lagane voznje (gradska ili malo zesca je od 15 pa gore )
Pricao sam sa mnogima koji ga imaju i tako im je (oni iskreni koji kazu kako jeste :bookworm:)
voznja na plin(mada ga nemam, :Dal po proracunu ) je podnosljiva 15tak KM na 100 KM ali na benzin nije nikako
al kao sto rekoh..najveci apsurd tolika potrosnja za mizernih 115 ks

i onda svaki ABF (16v) trosi isto tako 10tak lit..a gdje poredit te dvije getace..:wacky:
tako da ja sam odustao od ovog motora definitivno, jer ako ja ne mogu spustit potrosnju ispod 10 l..bez obzira sto je sve ispravno..i uz to malo bolji TDI me opushe:banghead:..hebat ga onda (jednostavno potrosnja nije za moj dzep :cool: )
 
ee tocno tako ma ja ga isto vozam al uzeo sam kr 16v sjeban motor pa cu ga odradit i spustit to ma bola neku vecer mene gtd dvica prati punim ide dvica ko luda ma ovo su najgori motori trosi neide govno sto je ikad proizvedeno :)
 
Član
Pa ljudi ja zracni filter nemam nikako u autu xD hahaha tek sad to danas ustanovio! Ona kutija od filtera prazna OMG!
 
Pozdrav

Pre 3 dana sam kupio golfa 3 i pokazuje mi da troši od 15 do 25L na 100Km... malopre mi pokazuje 17.5L/100km
Da li je to moguće i koliko koštaju te sonde? (MAF i Lambda sonda) i jel se to menja ili mogu da se očiste itd?
 
Član
SAcekaj druze da prodje snijeg pa onda pogledaj potrosnju :D Dok je snijega bice i potrosnje :p
Treba se prvo ispitati lamda sonda, a najbolje bi bilo skopcati na dijagnostiku da se vidi na njoj ima li sta od gresaka, kao sto rekog ispitati lamdu da li je ispravna jer zbog nje moze potrosnja biti visoka... takodje senzor temperature, maf senzor...
lamda sa jednom zicom 50km, dvije zice 70km, tri zice 85km, cetiri zice 100km Bar kod nas ovdje su tavke cijene, ali ovo su zamjenske, originalne dodju 3-4x vise a ustvari su iste samo je razlika u dzeku...
 
Top