Golf 3 GTI 16V

Golf 3 GTI 16V

Član
Nedavno sam skidao usis na golfu 3 16v i vratio sam sve kako je i bilo i sad mi auto trokira na leru,oslabio mi je na vuci nesto malo,a i povecao potrosnju plina,osjeti se da malo prepucaje kad se vozi,crijeva od vakuma su vracena kako treba i nisu ispucala.Da li je neko imao slican problem pa da mi objasni od cega prvo da krenem,,,
 
Član
Dali ti se auto ponasa isto i na benzinu i LPG ? dalje dijagnostika i onda ces znati mada meni to sve lici na MAF mjerac protoka zraka ?
 
Član
Identicno radi i na benzin i na plin,a auto je radilo dobro sve dok nisam morao skidati usis da zamijenim racvu od vode,i od tad problemi,sutra cu auto na dijagnostiku pa cu vidjeti sta dalje..
 
Član
da nisi zaboravio ustekat neki steker il nije lego kako treba recimo od maf-a-protokomjera.;)
 
Član
sve sam pregledao i sve je dobro ukljuceno, svako sam crijevo pregledao i sve je ok,a na dijagnostiku mogu tek za dan dva pa cu vidjeti sta ce biti,jedino sto sumnjam jeste da nisam negdje nesta propustio kad sam stavljao usis,zategao sam dobro ali razmisljam da ne vuce zraka na usisu..pa cu nakon dijagnostike sve ponovo rasklopiti.
 
Član
bio sam na dijagnostici i ove greske su se pojavile :

00540 - senzor detonacije 2
-signal nedostaje
-povremen
00523 -senzor temperature usisnog zraka
-kratki spoj na plusu ili prekinuti strujni krug
-trajan
zna li ko odakle bih trebao krenuti jer ovaj mi nije znao reci nista samo isprintao greske na papir,,
 
Pa zamjeni ta dva senzora, senzor temp. ti je otišao jer je trajna greška, dok senzor detonacije/lupanja povremena-uzrokovana nečim...Možda da prije zamjeniš temperaturni pa vidi ostalo...
 
Član
da li ima neko senzor temperature usisnog zraka(IAT) za golfa 3 16v abf,i koliko on moze uticati na rad motora,
 
Top