Golf 2 Td. Problem sa motorom.

Golf 2 Td. Problem sa motorom.

Pozdrav svima ovako imam problem sa " motorom" u pitanju je Golf 2 td- interkuler. Problem je taj, auto nema vuce, 1-2 brzina normalno, a cim dodje 3 brzina auto izgubi snagu kao da " proklize lamela". Ali nije do lamele i korpe, ubacio sam prije 2 dana novi set i sve se isto desava. Dal je neko imao slican problem. Hvala svima unaprijed na odgovorima. L
 
Član
Poskidaj crijeva od intercoolera i ocisti njih prvo, a onda vidi sta je sa turbinom mozda se samo zatusio puno... Kad ocistis crijeva provozaj ga ali da ga ispuses malo pa vidi jel ima razlike. Ukoliko ne bude opet se javi :D
 
Nasao sam u cemu je problem, " otisla" turbina i Bosh pumpa, prepravio sam na obicnog dizela za sad, vidjet cu sta cu dalje i kako. I hvala svima na pomoci :)
 
Član
Na tim starim motorima ako turbina ode osjeti se samo na vuci i na potrosnji ulja. Kod jarana na trojci 2 godine nije turbina radila a nije ni znao normalno auto vozio dok mu ja nisam otvorio oci :D. Usput reparacija turbine je oko 200km i to sve da se pomijenja, a vozit obicnog dizela je totalno smor :p
 
Top