Golf 2 TD pranje motora DA ili NE i kako je naj bolje to odraditi i cime

Golf 2 TD pranje motora DA ili NE i kako je naj bolje to odraditi i cime

Član
planiram prati motor motor je td i bio mi je otiso jedan dihtung pa mi je sad motor malo od ulja (malo vise) zamjenio sam dihtung pa me sad nervira ono ulje po njemu ne mogu gledati pa ako moze mala pomoc cime je naj bolje odmastiti i kako ga oprati trebal zastitit neke dijelove i tako to ? ?
 
Član
Ja sam prao dok je hladan, nastrcas daxa malo sacekas i saperes hladnom vodom ( slauf) i onda ostavis otvorenu haubu na suncu malo da se osusi i pali :D
 
Član
Motor je najbolji za pranje malo mlak...sa hladnom vodom neces nista napraviti. Nemoj nekom jakom tekucinom. Ima ih previse jakih da ako ne saperes dobro nagrizaju metal. Tipa holendere i spojnice na crijevima. Tako da oprezno
 
Član
Pokvasi motor, naspricaj Permetalom, isperi to, zatim jos jednom naspricaj i onda ribaj cetkicom za zube...
Na dizelu ne moras nista zastiti, slobodno zaljevaj vodom, ja na benzincu nisam nista zastitio kad sam prao motor, i nista mu.
Poslije kad zavrsis pranje samo upali motor i par puta ga isturiraj da se voda osusi.
90039890l.gif
 
Ne poznajem taj kraj ali skoro svaka praona radi i pranje motora

Ako ces sam prati imas od K2 Akra se zove dobar proizvod, i na kraju kompresorom izduvas vodu da ne ostaje :)
 
Član
Ne poznajem taj kraj ali skoro svaka praona radi i pranje motora

Ako ces sam prati imas od K2 Akra se zove dobar proizvod, i na kraju kompresorom izduvas vodu da ne ostaje :)
hvala ti jarane na pomoci ali imam kuci ovaj permetal pa cu vjerovatno s njim a to sa kompresorom poslije toga se nisam sjetio hvala ti
 
Član
Ja kada hocu oprati motor a isti je kao tvoj motor, stavim kesu na alternator bar mi je tako rekao jaran on je radio na praoni dugo godina. Kaze da se znalo desavati, da zbog vode desi se neki kontakt u alternatoru, detalje ne znam. u svakom slucaju ja bar tako odradim makar radi preventive problema. :D
 
Član
Koliko tema ima zbog pranja motora auu... Nema tu nikakve mudrolije naspricas ga, operes, pali i vozi. Ja ne znam da je iko ista zeznuo pri pranju motora ali eto... :D
 
Član
Koliko tema ima zbog pranja motora auu... Nema tu nikakve mudrolije naspricas ga, operes, pali i vozi. Ja ne znam da je iko ista zeznuo pri pranju motora ali eto... :D
Ipak je bolje bitati nego nesto zeznut pa oda hodat po majstorima svaka pomoc je dobro dosla i ova za alternator to sam i ja planiro pokriti kesom ili necim i oprat hvala vam svima na brzim odgovorima :)
 
Top