Golf 2 prijedlog?

Golf 2 prijedlog?

Član
Pozdrav raja,

Planiram da kupim uskoro Golf 2 1.8 benzinca (jer su jeftiniji a i dosta ocuvaniji od dizela), pa me interesuje potrosnja. Malo sam se raspitivao i misljenja su dosta razlicita. Neki kazu da trosi 7 litara a neki 13 litara...LOL
Ja bih volio da oni koji posjeduju ili su posjedovali Golf 2 1.8 benzin, da se jave i iskreno ali najiskrenije kazu koliko im je auto trosio :)
Ja bih mogao tolerisati potrosnju do 10-11 litara...ali preko 10-11 je vec puno. Vozio sam Mercedesa 2.3 benzin koji je trosio 11-12 litara tako da znam kako je sipati auto koji trosi cca 10-11 litara, ali ako je preko 10-11 to je puno.

Sto se tice verzija Golfa i 1.8 motora, moze to biti i GTI 8V, GTI 16V.........nebitno....bas me interesuje koliko koji trosi......mozda je isplatnije uzeti GTI 8V?? Ja ciljam na "obicnog" 1.8 90KS jer misljenja sam da najmanje on trosi, pa cemo vidjeti. Onda.....interesuje me koji od ovih 1.8 modela je ajnspric a koji poluajnspric, koji je karburator itd. Ne bih volio uzeti model sa karburatorom jer to definitivno ne mozes natociti....Bio bih najsretniji kada bih uzeo ajnspric (digifan???).


Zahvaljujem unaprijed s nadom da cu dobiti zeljenje informacije :)

P.S. I da, trazio sam po google-u, ali nisam nasao puno informacija o potrosnji.....to je sve manje vise kataloski definisano. :))


Pozdrav
 
Legend
ako prvenstveno gledas na potrosnju, uzmi onog 1.6 mislim da je on najoptimalniji sto se tice potrosaca, problem je sto oni obicno nemaju nikakve opreme, bazni su modeli..

moj ti je savijet da uzmes, ako vec volis malo brzinu, sminku ovo ono.. digifanta 8v gtia, oni su ekonomicni, ne kvare se, imas i opreme u njemu.. tako da bi to bilo po meni najbolje rijesenje ulozeno/dobijeno..
 
Legend
najbolje je gti 8v 82kw ili 79kw digifant nisu veliki potrosaci a dobro idu ili 1.8 66kw gt i on fino ide ;)
 
Član
Hvala raja.....koliko sam mogao skontat svaki GTI je ajnspric, no interesuje me 1.8 66kw motor, jel on ajnspric ili karburator. Jel samo 1.8GT ajnspric ili je svaki 1.8 66kw ajnspric? :) Sorry ako sam malo dosadan, ali ne bih volio da napravim fulu prilikom kupuvine. Citao sam malo po forumu, raja se takodjer zale na k-glavu, kazu da je smece zesce. :S
 
Član
kako god ga okrenes nijedan nece da trosi ispod 10 litara osim ako ga bas mazis i pazis
ali vec ako zelis benzinca uzmi GTI jer na kraju ti dodje na isto.
a ako te briga potrosnja ipak ti dizelanu trazi
btw. do koliko novaca si spreman izdvojiti za golfa ? kolega ima 1.8 gt u jako dobrom stanju tek registriran
 
Član
Ne znam druze jos....jer jos uvijek kontak kako da te pare skontam. Meni styleing nije tolko bitan tako da ne ganjam napucane golfove i automatski cijena je dosta niza. Ne znam kontao sam mozda negdje oko 3000 KM.
I jos jedno pitanje....kako da prepoznam digifant motor? Jel digitant samo u GTI mashinama ili se pravio od neke odredjene godine tipa '88? Uglavnom....kako mogu znati da taj 1.8 ima digifant ECU?

@ bmwscanner: Mogu li negdje pogledati slike tog Golf2 1.8GT, ili da mi posalje na mail?

Hvala
 
Član
Imao sam službeno auto Golfa 1.8, valjda je to taj GT. Gradska vožnja, ne štedeći ga ni najmanje, pun gas po BG-u, 16 litara plina. Otvoren put, auto put do oko 150 km/h, ispod 9 litara plina.
Potrošnja može biti oko 10 grada, a ispod 8 otvorenog, ipak je ovo bilo službeno, a gazda smrad, pa ga niko nije ni najmanje štedio na gasu.:D
 
Član
Aha OK....kako sam mogao skontati do sada jeste da: 1.8 obicni (90KS), GTI 8V i GTI 16V trose gradske 9-10 ako ga pazis (a ja inace relativno sporo vozim, znaci uvijek oko 1900rpm do 2500rpm, mada ga nekada volim i stisnuti :) ) Kada ga stisnes trosi oko 13-14 i taj luksuz mogu platiti ako zauzvrat me zalijepi za sjediste :) Pricaju raja takodjer da 1.8 ajnspric trosi manje od 1.6 benzinca, da li je to istina?

Interesuje me sada jedna druga stvar koju sam spomenuo gore.............kako da prepoznam DIGIFANT motor? Jel DIGIFANT imaju samo GTI masine ili ga ima i obicni 1.8 66kw? Jel se DIGIFANT ECU ubacivao u Golfove od neke odredjene godine tipa '88, da onda ne gledam starija auta. I jos jednom bih zamolio "bmwscannera" da mi da linkove slika od tog 1.8 GT-a u super stanju sto prodaje njegov kolega.........da ako nista balim za njim :)
 
Član
AzizTyson je napisao(la):
(a ja inace relativno sporo vozim, znaci uvijek oko 1900rpm do 2500rpm, mada ga nekada volim i stisnuti :) )

Ne valja ti ovo nikako. Ovaj 1.8 najviše voli režim od 4.5 do 7k rpm konstantno.:D

Vrti se i do 7.2 rpm bez ratatatatatatata, samo urliče, a druga dohvati i 120 km/h.:icon_biggrin:
 
Top