golf 2 gubitak struje

golf 2 gubitak struje

Član
ovako golf 2 td.vuce negdje struju.promjenio akumulator,cetkice na altenatoru,ponovo prespojio svu instalaciju muzike i svog osvjetljenja,sve nanovo izolira,sve pregledano.auto neki dan bio u autoelektricara.on reka da na na jednom grijacu vuce struju i promjenio ga.ja sad u auto i ono opet bez kapi struje.pod haubom svu instalaciju provjerio.......de nek neko kaze jednu pametnu,ovo me izludilo

i dok je pod punim gasom sve radi.cim pustim gas nestane struje i auto se ugasi
 
prvo provjeri punjeje alternatora upali auto daj kratko gas da se pobudi alternator mjeri na akomulatoru treba da bude
od 14,2 do 14,6 V ali za starije vozilo u toleranciji je i 13,8 V i upali svjetla vidi ima li drasticne promjene

drugo da izmjeris dali negdje vuce struju pogasi sve potrosace i skini minus klemu
zatim unimjerom ( crveni mjerac unimjera na minus klemu vozila a crni mjerac na minus klemu akomulatora)
mjeri amperazu ( podesi unimjer na mjeranje mA ) za golfa vrijedi 1 do 3mA
sve preko nije uredu !!!
ako bude izvan tolerancije vadi jedan po jedan osigurac dok ne opadne vrijednost
kad otvoris vrata skocit ce amperaza zato ugasi i svjetlo u kabini i upali vidi imali razlike

nekontam kako je mogo da grijac izvlaci struju on moze biti ispravan ili ne a struju dobije samo u kada pali auto zato mjenjaj elektricara
malo je tesko ovako pomoci ili opisati ali od necega moras da krenes
 
Član
hvala brate.ja dosa po auto on govori do grijaca ti bilo.aj upalio,dosa kuci i sve uredu.2-3 dana.sad opet isto
 
Član
hehe cuj ovo jedan grijac vuce struju,a grijaci svi zajedno spojeni na jedan plus.:lol::lol:

Najvjerovatnije da ti je potrosen kolektor na rotoru altrnatora,pa na slabijem gasu ne puni uopste a na jacem pocne puniti.

Provjeri usput izbacuje(gasi)li ti relej grijaca kad ugasis auto,mozda on drzi pa ti izvlaci aku.
 
kao sto rekoh ovako je malo tesko pomoci ali ovo mozes i ti sam da probas znaci punjenje
i praznjenje
to sto pises da je pod punim gasom sve ok, djeluje kao lose punjenje alternatora
ne znam koliko se ti razumijes ako punjenje nije ured pregledaj spojeve mase na karoseriju i na mjenjac ocisti kontakte ako nije to to idi drugome elektricaru
 
Član
drug ja sam skoro imao problem,ugasilo mi se auto u voznji,primjetio sam da mi svjetla slabe, i malo po malo ugasi se,nije bilo sanse upalit,sve sam prekontrolisao,alternator,regler,sve zivo,kad sam uspio upalit auto malo je radilo i opet isto,nekad puni nekad ne,nisam znao do cega je,,dok nisam skontao da lampica na instrument tabli ne radi,valjda ona pobudjuje alternator,kad sam to rijesio sve ok,,i ja sam mislio da mi nesto vuce struju,a ustvari nije bilo tako,on ga samo nije punio
 
Član
rele grijaca ti mozda ostane zaljepljen izvadi ga poslije gasenja auta i kad budes palio onda ga stavi pa probaj
 
Član
to je se i kod mene desavalo,promijeni relej grijaca ili ga izvadi kad ugasis auto i bez brige si
 
Top