Golf 2 Benzin- Vergla, ali neće da upali

Golf 2 Benzin- Vergla, ali neće da upali

Član
Pozdrav ljudi.
Opet moj Golf samo što sam grijanje sredio, danas stari štimao kvačilo jer je odvajalo na vrhu, i sređeno to, ugasio ga on, da ja sjedem kad neće da upali Golf. Kad upali, u jedan od nekoliko slučajeva ( i to kad naspemo malo benzina u karburator) radi nekako čudno, i samo se ugasi, sve tako u krug. Svjećice gledali, očistili, neke zamjenili, sve isto ljudi dragi, ako neko zna, ili predpostavlja šta bi moglo da bude neka napiše. Hvala vam, sa vama sam riješio i problem sa grijanjem hehe. :D
 
Član
De reci drug ako ti nije šta, opiši mi kako da konkretno to odradim, ja sam onaj filter od goriva gledo, i skido, nije prljav, a samo kap dvije ima goriva u njemu.
Ovo ostalo da mi napišeš kako ću, a dok ima goriva u karburatoru što naspemo toliko radi... :D
 
Član
Ne znam gdje je konkretno pumpa goriva na tom motoru, ali ona bi morala da baca gorivo kada se vergla i tako gorivo dođe preko karburatora u motor i upali ga...osim pumpe moguće je da negdje curi na nekom crijevu ili spoju od rezervoara do motora, dakle pregledati sve redom. Filter ako nije prljav je ok, iako je on marku-dvije, ali može izdržati 5000km sigurno...i u njemu bi trebalo biti goriva uvijek, više od par kapi. Kod mene je bilo pola filtera puno...možda tu negdje curi ili do njega ne dolazi benzin!
 
Član
Evo sad sam nasuo gorivo u filter, i dok je bilo goriva tu, i u karburatoru radio normalno, standardni zvuk, i opet se ugasio, i sad opet u filteru nema goriva... :D
 
Bolje ne cackaj ti vise nista zapalices haha :D odvezi majstoru ili nadji nekog kolegu da ti to pregleda. A i na guglu imas sve procitaj malo
 

Kec

Član
Pumpa od goriva vjerovatno cim gorivo ne dolazi,ja sam je plaćo 15km.Nalazi se odmah iza cepa gdje sipas ulje u motor,nije je tesko promijeniti.
 
Član
Pa i da je bio skroz presušio mi smo nasuli sigurno preko 5 litara, valjda je dovoljno da upali haha :D
 
Član
Sjetih se one scene iz filma "Kod amidze Idriza":
- Kad si ga sip'o zadnji put ?
- Vala prosli mjesec.
 
Top