golf 2 1.6 td turbina

golf 2 1.6 td turbina

Član
Bok zanima me dali kad ja stisnem crevo iz turbine koje ide u usis i dam gas na pumpi dali bi se crevo trebalo raširit i dali bi trebao osjetit pritisak? Jer sam to probao i tek znaci na punom gasuu osjetim nesto malo, jedva da mi je pomaknuo prste!
 
Član
Kak misliš slaba...pa jel bi tvornicki tj po pravilu trebala napuhivat crevo kad mu dam gasa ili tek pod opterecenjem kad vozim auto?
 
pa kad das pola gasa treba pumpat zrak u crijevu ako je turbina ispravna...
reparacija te turbine nije skupa
 
Član
aha! ma meni ne pumpa ništa na pola gasa, na full gasu jedva nešto...meni kažu da je možda onaj ventil wast gate otvoren skroz i da onda puse okolo a ja sam probo klimat osovinu tj krilca i ne klimaju se ništa cvtsto je!
 
Član
za pocetak najbolje da stavis satic za pritisak turbine i jednostavno proveris puni li, kako i koliko...
 
Član
Provjerio sam pritisak turbine...spoio sam na onu cjevcicu iz usisne do pumpe na mjerac i pokazao je 0.8 al tek kad je otislo preko 3500 rpm do tad skoro ništ? zašto su potrebni tako veliki okretaji???
 
Član
u tebe je sigurno 51kw motor---u njih su vece turbine KKK K24....pa zato tek puni na vecim obrtajima...aa u ovih td+ic u njih je manja K14..pa puni na nizim obrtajima....ugl..ako ti atuo ide kako je i islo pije ako nisi primjetio neke razalike npr.da ti dimi crni dim uredu je sve sa tom turbinom..dok puni 0,8bar..uredu je...Skini crijeo sto ide od zracnog filter do turbine pa vidi baca li ti ulje turbina....pozz
 
Legend
velika turbina ne puno na leru (51kW) to je sigurno
nije ni kod mene punila dok je auto islo sasvim solidno.. niti je na saticu pokazivalo, cak i vacuum pravi, jer izvlaci vise zraka nego sto dobije..

a sto se tice male turbine (44kw i 59kw), ona bi u blokadi morala punit 0.4-0.6 ako je dobra turbina ;)
 
Član
sole_boy je napisao(la):
u tebe je sigurno 51kw motor---u njih su vece turbine KKK K24....pa zato tek puni na vecim obrtajima...aa u ovih td+ic u njih je manja K14..pa puni na nizim obrtajima....ugl..ako ti atuo ide kako je i islo pije ako nisi primjetio neke razalike npr.da ti dimi crni dim uredu je sve sa tom turbinom..dok puni 0,8bar..uredu je...Skini crijeo sto ide od zracnog filter do turbine pa vidi baca li ti ulje turbina....pozz

pa da mozda puni na vecim al 3500rpm je malo previse sta ne..jer ona onda kratko nesto povuce i onda je vec kraj okretaja kuzis. onda od nje kad vozim u 5 ili 4 nemam ništa kao cisti dizel a to je bezveze!

.nOKe je napisao(la):
velika turbina ne puno na leru (51kW) to je sigurno
nije ni kod mene punila dok je auto islo sasvim solidno.. niti je na saticu pokazivalo, cak i vacuum pravi, jer izvlaci vise zraka nego sto dobije..

a sto se tice male turbine (44kw i 59kw), ona bi u blokadi morala punit 0.4-0.6 ako je dobra turbina ;)

pa auto ide oke tek poslje 3500rpm kad malo napuni. da probo sam vidjet koliko napuni kad ga u blokadu stavim, napuni 0.5 a kad se vozim kad je opterecenje onda napuni 0.8 al opet preveliki su to okretaji. DA NIJE MOZDA WEsT GATE VENTIL POLU OTVOREN PA ZATO MOZDA NE MOZE NAPUHAT ODMAH?

ali nekad bolje povlaci nekad malo losije tocno vidim kad dize brzinu...kao da nekad nabije pritisak do kraja a nekad ne...?
 
Legend
rekao sam ti vec
nema dovoljno izduvnih gasova da pokrene tako veliku turbinu na malim obrtajima.. logicno

manju turbinu lakse zavrti, u tome i je prednost..
npr meni je k24 punila prvom 0.4 pred blokadu
drugom 0.7, trecom 0.8 i to je to.. cetvrtom i petom moze punit..

je li kdo tebe garett ili kkk turbina ?
 
Član
.nOKe je napisao(la):
rekao sam ti vec
nema dovoljno izduvnih gasova da pokrene tako veliku turbinu na malim obrtajima.. logicno

manju turbinu lakse zavrti, u tome i je prednost..
npr meni je k24 punila prvom 0.4 pred blokadu
drugom 0.7, trecom 0.8 i to je to.. cetvrtom i petom moze punit..

je li kdo tebe garett ili kkk turbina ?

kkk...pa to je al pa necu se stalno vozit na tolikim okretajima i pred blokadama da bi radila, a 4 i 5 ni ne fila dok ne bacis u 3 do blokade pa onda 4 a 5 tek kad ga na autoputu razvucem do okretaja...mislim glupo je to napravljeno...nemos taj motor drzat stalno iznad 3000 da bi povukao :/ glupost
 
Top