Golf 2 1.6 benzin problem sa strujom!

Golf 2 1.6 benzin problem sa strujom!

Pozdrav za ekipu s foruma, potrebna mi je pomoc kao kap vode u pustinji!

U pitanju je Golf 2 1,6 benzin, vec 2-3 godine imam problem kada po magli, hladnom ili vlaznom vremenu vozim na relacije dalje od 30-40 km, motor pocinje nemirno da radi, prducka,blago pucketa, nema vise snage da radi i izbacuje crn dim, nemam ler gas i moram se zaustaviti, jednostavno nemoze vise da radi.... Sacekam 5 minuta upalim i sve normalno dok opet ne predjem odredjenu relaciju... Prvo su mi rekli da je problem s palenjem i ja promjenim kompletno palenje(razvodnik,razvodnu kapu, kablove, svjecice, bombinu) ali ipak problem je ostao... Pa su mi rekli da je karburator, i covek koji je Bog za karburatore mi ubaci novi karburator i perfektnom stanju nastima ste kako treba, auto radilo fenomenalno i trosilo minimalno dok nisam opet po hladnom ili vlaznom presao 30-40 km, i dalje ostao isti problem iako sam zamjenio karburator i sve u kompletu s njim, palenje kompletno i sve sto ide... Problem nije nestao! Pomazite molim vas!

Ima li iko da napise bar nesto pametno?!
 
Član
Neso nije uredu sa smjesom, dobije bogatu smjesu i pocne se gusiti, kao da je pod saugom, ima li elektornike taj karburator, vjerovatno davac suga ili nesto oko elektronike na karburatoru!
 
Kontam drug ali promjenio sam kompletan karburator sa svim prukljuccima... Od elektronike ima samo onaj mali elektro komutator ispod brisaca koji regulise palenje posto mu je elektronsko nisu platinska dugmad!
 
Član
Druze jeli polu anjspric? sa elektronskom diznom? ako jeste onda imas senzor koji se najvjerovatnije nalazi na usisnoj grani koji prati koliko se motor ugrijao i koliko ce dati goriva, cok i ostalo. Ako je on otisao onda ne vidi da se ugrijao motori pocne ga nalivati gorivom. U mene je anjspric i cim istekam taj senzor kad je ugrijano auto nakom 10 sekundi se pocne gusiti i ugasi se i dzaba mogu verglati ni da cuje, kad skopcam i zaverglam i onda upali.
 
Top