Golf 1 turbo gt35

Golf 1 turbo gt35

Član
kolega nemoj stavljat onu brtvu ispod turbine mozes za prvu ruku ali nece dugo drzati,
dizne ce ti biti slabe za 400 konja +nitro
mjenjac mora ici jaci te pumpa goriva bosch 044 obavezno
na standardnu elektroniku nemoj racunati
 
Član
jukaa3 je napisao(la):
kolega nemoj stavljat onu brtvu ispod turbine mozes za prvu ruku ali nece dugo drzati,
dizne ce ti biti slabe za 400 konja +nitro
mjenjac mora ici jaci te pumpa goriva bosch 044 obavezno
na standardnu elektroniku nemoj racunati
;););););)
 
Član
@Donamero, tvoje ambicije koliko su zaista lijepe, toliko su i kontradiktorne....
Ideja ici na Golf 1 mjenjac sa 500 ks pa onda odjednom predomislit na G60.... 500 ccm dizne koje ne mogu nikako pokriti zeljenu snagu..... Takve stvari kod slaganja motora koji ti zelis se trebaju znat odmah u startu a ne naknadno ispravljat kad ti neko skrene paznju...
Drugo, 500 KS na prednju vucu i to na smecu od trapa kakav je na Golfu 1 je potpuno suludo...
Ja 250 ks ne mogu da prenesem na podlogu sve dok ne dodjem do 4 brzine a tada je vec kasno i 402m finish linija mi je vec pred nosom

Cijenim tvoj rad i trud zaista i vidim da, za razliku od mnogih, ti imas mogucnost da investiras u skupe i kvalitetne dijelove za svoj auto ali meni ovo kako radis sve izgleda nekako naopako i bez nekog redoslijeda i dobrog plana a to je najvaznija stvar kod slaganja jakog turbo motora koji ujedno treba biti i dugotrajan...
Eto, to je moje misljenje i nemoj se Boga ti sta uvrijedit ! Sretno u daljem sarafanju i vjerujem da ce ti auto biti interesantan kad se pojavi na stazi kako god ! ;)
 
Član
Ne bih puno da tupim jer se uopšte ne razumijem u navedeno :icon_confused:

Svaka čast na uloženom vremenu trudu i novcu,

Samo bih ti preporučio da poslušaš savjete ljudi koji su prije tebe slagali turbo mašine,

Sretno,
 
Član
svaka cast druze,na projektu,nije to mala stvar,ali u pravu je esso,nije smao bitno koliko motor ima snage nego koliko si snage prenio na tockove,najveci je problem krenuti bez slajdranja,ti ces fakticki preslajdrati stazu citavu,prwednja vuca i tolika snaga neidu mi u glavu...A ovi dijelovi sto si nabrojao,nekako mi se ne uklapa ni mjenjac a ni dizne...KAd kupujes ovako skupe djelove popricas sa nekim ko ima iskustva i da ne bacas pare bezveze... sretno i nadam se da ce se ovoliki trud isplatiti...
 
Član
hvala na komentarima....

kao prvo mjenjac ide od g60 sa sinter lamelom do 500ps...dizne 700cc,pumpa je 8bar,sto se tice karoserije auto je iznutra prazno.ponovo vareno,pojacani trapovi .stabilizatori na motoru,lafetama...sportski cup amorizeri i opruge,spusten naprijed 100mm i pozadi 60mmm.
Kao ostalo ubacen je IC na vodeno hladenje.itd
Ja ovo neradim sve iz glave ili sto mi dosadno vec sve ima nekog smisla..za mene je ovo hobi i ulozeno je previse rada,vremena a pare da ne spominjem..

Sto se tice orginal Instalacije ona za sd ostaje..zavisi od mapiranja sta je moguce i uskoro ide ili Vams ili MS....vidjecemo prijedlog eksperata...

evo jeda
n klip od pola 700ps .prednja vuca 9.91sec 400m
http://www.youtube.com/watch?v=IKTw0wuKY9s


sve je moguce
 
Početnik
ma nije problem sto je prednja vuca,samo tu mu iziskuje veca ulaganja tipa LSD koji nije nimalo jeftin,pa mora nabaviti FULL slick gume tipa Hossier i sl..ako misli neki rezultat postici..

Ljudi sa prednjom vucom rade vremena 10-11 sec u svijetu..samo sto je tu u ovjes utroseno vise para nego u motor ;)
 
Član
tako je lija

ima lsd jeftino u americi..mislim pod drugim imenom al ista funkcija po 300usd...auto je lakse sa prednjom vucom....

slikove moras imati...problem su osovine...skupe do bola....u americi imaju koje drze do 1000konja ...1000usd ......al dosta ih kazu koji imaju po 400 i 500konja da od scirocca 16v poluosovine drze bez problema
 
Član
donamero je napisao(la):
hvala na komentarima....

kao prvo mjenjac ide od g60 sa sinter lamelom do 500ps...dizne 700cc,pumpa je 8bar,sto se tice karoserije auto je iznutra prazno.ponovo vareno,pojacani trapovi .stabilizatori na motoru,lafetama...sportski cup amorizeri i opruge,spusten naprijed 100mm i pozadi 60mmm.
Kao ostalo ubacen je IC na vodeno hladenje.itd
Ja ovo neradim sve iz glave ili sto mi dosadno vec sve ima nekog smisla..za mene je ovo hobi i ulozeno je previse rada,vremena a pare da ne spominjem..

Sto se tice orginal Instalacije ona za sd ostaje..zavisi od mapiranja sta je moguce i uskoro ide ili Vams ili MS....vidjecemo prijedlog eksperata...

evo jeda
n klip od pola 700ps .prednja vuca 9.91sec 400m
http://www.youtube.com/watch?v=IKTw0wuKY9s


sve je moguce

E ako svoje auto sarafas tako sto se oslanjas na clipove sa youtube-a, neka ti je onda BAS sa srecom ! Trebat ce ti ! ;)

BTW, kad si otvorio ovu temu, napisao si da ides sa Golf 1 mjenjacem, 500 ccm diznama itd.... Zato sam ti napisao da u strartu treba znat sta hoces posto si sad promjenio pricu na :
- G60 mjenjac (koji je BTW, prekratak za taj setup i granica obrtnog momenta na kojoj se saspe u 100 komada mu je oko 400-450 Nm, sa LSD-om i ogromnim slick gumama vijek je jos kraci a granica niza),
- 700 ccm dizne (koje su ti dovoljne za nekih 370-400 ks ako ces ici na 3-4 bar-a pritisak goriva. Za 500 ks ti trebaju dizne od oko 1000 ccm/min)
- 8 bar pumpu (kod pumpe je nabitniji protok u litrima/h koji je sposobna podrzati pri zeljenom pritisku a ne maksimalni pritisak koji moze ostvariti- vecina setupa u prosjeku radi na pritisku goriva do 5 bar-a. Preko nije pametno ici... )
- "LSD", phantom grip, koji si postavio u postu iznad, je obicno smece i prevara koje se zasniva na plocicama i federima izmedju trkaca (dodatno ih spanuje da bi se teze pokrenuli i radili ono sto im je i posao u otvorenom diff-u) i to nije ni priblizno pravom LSD-u. Sa ovim su ti lezajevi pod ogromnim stresom, pregrijavaju se i bla bla....da ne vazim dalje....

Vjerujem da ti sad mislis da ja tebi nesto pametujem a ti vec sve znas.... To mi nije uopste cilj i napisao sam komentar jer bi bila steta da se nakon toliko truda i ulozenih para (sto ne sumnjam da si ulozio) nadjes na pola staze sa sasutim motorom, mjenjacem, trapom a sve zato sto nisi u startu malo bolje planirao setup.....

Ima ovdje par ljudi koji su slozili ili slazu takve masine. Pitaj usera Sambo (koji slaze 1.8T i cilja na snagu ko i ti) sta je sve uradio i kako je sta slozio. Pitaj usera HONEY, koji se isto tako napatio, potrosio para i dosta toga polomio (pa i mjenjaca) dok je slozio kvalitetan setup koji ga sada dobro sluzi...

Sretno jos jednom ! ;)
 
Član
stoji sve sto si reko....to 500 konja je neka zelja....i sa 400 za keca koji ima mozda nekih 800kg je i to previse...mene ne interesuje da vozim 9 ili 10 sekundi...ja sam i sa 12 happy kao prvo..i uvjek je tako da se lomi i puca dok ne nastelas...u greskama se uci....za druga Repa znam sve ....to sto je on napravio je svakako vrh i tu ti neznam koje pore ne pomazu ako neznas sta radis ..

ovo je hobi i cef a ne poso za mene

i hvala jos jednom na komentaru....vidimo se valjda u osijeku pa ce mo pricati uzivo..valja
 
Top