Golf 1.6 karburator automatski čok problem??

Golf 1.6 karburator automatski čok problem??

Član
pozdrav raja ....ne gasi mi se čok nikako i odem mehanicaru i on ustanovi da se zacepila usisna grana odnosno kanali kroz nju kojima ide voda za hladjenje i odatle ulazi u čok ..posto je njemu mrsko sad to skidat i zezat se s tim rekao mi je da mi to neko drugi skine i procisti jer se moze desiti da sarafi sto drze granu zapeknu i da cu mozda morat i motor komplet vadit....eh sad nebi ja to nikom davao da mi cacka nego bi to sam skinuo...pa sad me zanima da li je ko od vas to ikad skidao..zapeknu li imbus sarafi na usisnoj grani jel ih tesko odvrnut...onako kad ih pogledam ne djeluju mi da su spekli i nisu uopste hrdjavi....

pozz
 
Član
najbolje ih je odvrnuti kad je vruc motor.. al sad ima tuu malo zeze moze se lako opeci itd. najbolje kad bi neke dobre rukavice nasao i onda udri...
 
Član
Forare je napisao(la):
najbolje ih je odvrnuti kad je vruc motor.. al sad ima tuu malo zeze moze se lako opeci itd. najbolje kad bi neke dobre rukavice nasao i onda udri...

pa eto isao sam kod ovog jednog lokalnog mehanicara..obecao mi je u utorak to pogledat ..pa ako ne bude imao vremena ili mi pocne suplju pricu uzimam stvar u svoje ruke i to je to ;)
 
Član
Bgm ces se napatiti, ja neki dan skidao na motoru van auta. Hajd usisnu i nije tesko, ali ispusnu, sjekacem sarafe odvrtao. Najgore ti je sto ne mozes prici, tesko ces to izvesti :icon_rolleyes:
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
Bgm ces se napatiti, ja neki dan skidao na motoru van auta. Hajd usisnu i nije tesko, ali ispusnu, sjekacem sarafe odvrtao. Najgore ti je sto ne mozes prici, tesko ces to izvesti :icon_rolleyes:

de ti meni samo reci jedno ...jel se moze skinut usisna a da ne diram ispusnu...mislim jel imaju kakve zajednicke sarafe koji drze i jednu i drugu granu...meni je potrebno samo skinut usisnu... ako ispusnu ne moram dirat onda je dobro
 
Član
razliciti su sarafi na usisnoj su imbusi 6mm a na izduvnoj matice 8mm i nema sanse da skines na licu mjesta samo kad glavu skines ide da je pasat pa i nekako nego skini crijeva sa aut. coka i iscackaj i propusi prvi put cujem da se nekom to zastopalo pa nisu to male rupice i kanali.
LP.:123:
 
Član
mb73 je napisao(la):
razliciti su sarafi na usisnoj su imbusi 6mm a na izduvnoj matice 8mm i nema sanse da skines na licu mjesta samo kad glavu skines ide da je pasat pa i nekako nego skini crijeva sa aut. coka i iscackaj i propusi prvi put cujem da se nekom to zastopalo pa nisu to male rupice i kanali.
LP.:123:

eto druze nisam ni ja vjerovao da moze...crijeva od hladnjaka budu vrela nemozes pipnut a kuciste coka hladno ....a taj mehanicar mi je rekao da na toj grani postoji neka guma ili gumica sta vec nezz pa ona od starosti popuca i izlomi se i zacepi te kanale...jbg sacekat cu utorak pa vidit sta ce mehanicar radit ako mi kaze da moram skinut valja skidat pa kako tako.. a pokusat cu prvo sve sto mogu da je ne skidam
:123:
 
Član
alen_lpg je napisao(la):
_vwfan_ je napisao(la):
Bgm ces se napatiti, ja neki dan skidao na motoru van auta. Hajd usisnu i nije tesko, ali ispusnu, sjekacem sarafe odvrtao. Najgore ti je sto ne mozes prici, tesko ces to izvesti :icon_rolleyes:

de ti meni samo reci jedno ...jel se moze skinut usisna a da ne diram ispusnu...mislim jel imaju kakve zajednicke sarafe koji drze i jednu i drugu granu...meni je potrebno samo skinut usisnu... ako ispusnu ne moram dirat onda je dobro

Moze, ne moze ispusna ako ne skines usisnu, nemaju zajednicke sarafe. Ima gumica, i kod mene se skoro raspala, namazao silikonom i vratio je ponovo :D
Ja crijeva od coka i nemam na karburatoru, sve fercera. Moram ih potrazit :D
 
Član

jel u tebe ovakav karburator.ako jes nema se tu sta zacepiti,imas u tom zvonu gdje je zelena strelica bimetalnu oprugu koju voda grije i tako se otvara cok a dok je hladan onda je zatvoren,provjeri onu zicu na zvonu da ti nije iskopcana ili ostecena
a lakse ti je skinuti to zvono prvo pa provjeriti ili skini te 2 cjevcice i propusi ili ubaci komad cijevi tako da dobijes protok vode
 
Član
on kaze da mu je rekao majstor da se zacepila usisna grana kuda voda prolazi a ako ko bude skidao na licu mjesta granu usisnu i izduvnu nek mu ja Bog na pomoci.:123:
 
Član
mb73 je napisao(la):
on kaze da mu je rekao majstor da se zacepila usisna grana kuda voda prolazi a ako ko bude skidao na licu mjesta granu usisnu i izduvnu nek mu ja Bog na pomoci.:123:

ako je ikad skidana usisna nije problem je skinuti opet,treba samo da ima jake imbuse i da prije odvrtanja stavi imbus i lagano kucka cekicem da popusti i to mora ici ,ja sam na audijevoj glavi skino i usis i izduv bez problema jos na izduvu matice originalne bile 12 cini mi se ali su tako izgorile i zahrdjale pa nije mogao kljuc 12 da oserafi ,pa sam nasao neke lijeve medju brojeve o skinuo to sve,
 
Član
eee drustvo ....evo danas ja krenuo sam da to radim bez majstora..... i otpojim sve skinem karburator ... i krenem da odvrcem granu ....nabavio dobar imbus i uspijem odvrnut tri sarafa ...a ona ostala tri nit ih vidim nit mogu doci do njih....i odustanem od toga ....

uzmem pumpu i produvam crijevo sto ide iz grane u cok i pocne voda izlazit na njega ..reko dobro je ....eh sad ...na karburatoru na slici sto je oznaceno crvenom strelicom skinem taj dio i prbam ustima da puhnem kad ono nema sanse pogledam unutra kad ono komad silikona odnekle dosao i zacepio totalno ...i tam vamo zicom ga malo iscacka i ponovo pumpom i ispadne taj komadic....vratim ga ponovo na karbus sve fino pospajam startam auto i saug radi.... tako da sam to uspio rijesit barem privremeno ...a ako budem morao skidat granu nema sanse da je mogu skinut ako ne skinem glavu motora pa skinem sve komplet ...valjda nece do toga doci ....
 
Član
alen_lpg je napisao(la):
eee drustvo ....evo danas ja krenuo sam da to radim bez majstora..... i otpojim sve skinem karburator ... i krenem da odvrcem granu ....nabavio dobar imbus i uspijem odvrnut tri sarafa ...a ona ostala tri nit ih vidim nit mogu doci do njih....i odustanem od toga ....

uzmem pumpu i produvam crijevo sto ide iz grane u cok i pocne voda izlazit na njega ..reko dobro je ....eh sad ...na karburatoru na slici sto je oznaceno crvenom strelicom skinem taj dio i prbam ustima da puhnem kad ono nema sanse pogledam unutra kad ono komad silikona odnekle dosao i zacepio totalno ...i tam vamo zicom ga malo iscacka i ponovo pumpom i ispadne taj komadic....vratim ga ponovo na karbus sve fino pospajam startam auto i saug radi.... tako da sam to uspio rijesit barem privremeno ...a ako budem morao skidat granu nema sanse da je mogu skinut ako ne skinem glavu motora pa skinem sve komplet ...valjda nece do toga doci ....
ma gdje ces skidati glavu zbog usisne grane,imas od uniora duge imbuse bas su jaki nemas se sta bojati da ce sta puknuti samo dobro ocisti utor na serafu i cekicem malo udaraj i ima da ide ko hlad sto bi se reklo,ako ti je i izduvna i usisna na jednoj strani onda trebas dobro pogledati odmah ispod izduvne budu serafi za usis u najgorem slucaju ako obrajsaš glavu i imbus se bude okretao onda uzmi torx malo veci (vidi po tim serafima sto ih mozes skinuti koji bi torx najbolje odgovarao) i nabij ga cekicem ono koliko udje unutra i pokusaj,ali moras imati jako kvalitetan torx
 
Član
amkos je napisao(la):
alen_lpg je napisao(la):
eee drustvo ....evo danas ja krenuo sam da to radim bez majstora..... i otpojim sve skinem karburator ... i krenem da odvrcem granu ....nabavio dobar imbus i uspijem odvrnut tri sarafa ...a ona ostala tri nit ih vidim nit mogu doci do njih....i odustanem od toga ....

uzmem pumpu i produvam crijevo sto ide iz grane u cok i pocne voda izlazit na njega ..reko dobro je ....eh sad ...na karburatoru na slici sto je oznaceno crvenom strelicom skinem taj dio i prbam ustima da puhnem kad ono nema sanse pogledam unutra kad ono komad silikona odnekle dosao i zacepio totalno ...i tam vamo zicom ga malo iscacka i ponovo pumpom i ispadne taj komadic....vratim ga ponovo na karbus sve fino pospajam startam auto i saug radi.... tako da sam to uspio rijesit barem privremeno ...a ako budem morao skidat granu nema sanse da je mogu skinut ako ne skinem glavu motora pa skinem sve komplet ...valjda nece do toga doci ....
ma gdje ces skidati glavu zbog usisne grane,imas od uniora duge imbuse bas su jaki nemas se sta bojati da ce sta puknuti samo dobro ocisti utor na serafu i cekicem malo udaraj i ima da ide ko hlad sto bi se reklo,ako ti je i izduvna i usisna na jednoj strani onda trebas dobro pogledati odmah ispod izduvne budu serafi za usis u najgorem slucaju ako obrajsaš glavu i imbus se bude okretao onda uzmi torx malo veci (vidi po tim serafima sto ih mozes skinuti koji bi torx najbolje odgovarao) i nabij ga cekicem ono koliko udje unutra i pokusaj,ali moras imati jako kvalitetan torx
vidjet cu druze kako ce se ponasati ovako ...ako bude opet pravio problema onda valja skidat granu...al problem je sto su usisna i izduvna tako blizu jedna druge da nezz da li uopste ne vidim gdje su sarafi ..probao sam i sa ogledalom i sa lampom al ih nisam vidio ..tri uspijem odvrnut al one sto se vide
 
Član
Na kraju krajeva i glavu da skines, usput zamijenis i dihtung. To ti je par sati posla i sve uradis kako treba. Samo ti treba moment kljuc kad budes htio vratiti glavu :cool:
 
Top