Golf 1.6 16v EGR problem

Golf 1.6 16v EGR problem

Član
Pozdrav drustvo... Juce upalim auto krenem u rikverc stiscem gas al skroz slabo ide oce da se ugasi i upali mi se chek engine lampica. Danas odem kod majistora spojim na dijagnostiku kad ono EGR problem izbaci i Lambda sondu... Ocistim egr krenem kuci i nakon par km o5 se upali lampica. Reko mi je majistor da ako se upali o5 da moram mijenjati EGR. Da napomenem jos da mi je juce nekad ostao bez gasa pri paljenju,pa sam morao ugasiti pa o5 upaliti i onda sve ok. E sad me zanima jel mogu ja njega skinuti,ukloniti zatvoriti da to vise ne postoji na autu, ili ga moram mijenjati, koja im je cijena- dal uzeti nov ili polovan :)
 
Član
O5 imam problem sa EGRom :O Naime, zamjenio sam prosli ne ispravan prije jedno 3 mjeseca, uzeo polovan, juce mi opet upalio chek engine lampicu, danas bio na dijagnostici i opet EGR... Nemam nikakvih nus pojava, auto normalno ide, ubrzava, pali i td...
Ima li iko kakav predlog kako da to rijesim, najvise bih volio da to maknem, ili samo da se softverski ugasi, i majistori kazu danas da se to ne isplati mijenjati (polovne) a novi su fino skupi... Dajte neke savjete -_-
 
Član
znam ja sve kako to ide nije problem, samo sa ovim lokalnim majostorima sto sam prico oni to ne preporucuju(logicno da uzmu kes) , a i vjerovatno to i ne znaju, zato bih molio ako neko zna nekog ko radi to da mi to odradi, neki broj telefona ili slicno :)
 
Top