Gdje kupiti 15W-50 ili 10W-50 ulje?

Gdje kupiti 15W-50 ili 10W-50 ulje?

Član
to preporucuju radi bolje gustoce 10w-40 ali ipak je to polusinteticko ulje,
bolje je puno za auto da se drzis sintetike koja pocinje sa 10W
 

MTR

Član
imate i 20w50 , to je taman za nas :icon_biggrin:

ps. da ne zaboravim , ARAL i CASTROL su od 2002 po kapom BP-a ( British Petroleum ) i trenutno su medju najvecim proizvodjacima ulja i maziva koji idu u prvu ugradnju ( fabricku )

et' malo infa nek se nadje :D
 

MTR

Član
.nOKe je napisao(la):
kad vec pricamo o uljima, za ove starije dizele, sipati 15w ili 10w 40 ?

15-40 po meni , jer trebas malo gusce ulje koje ce povecat pritisak ulja i naravno mjenjaj cesce , znam ljude koji na G2 mjenjaju ulje na 3-5 milja ;)
 

MTR

Član
Limpi je napisao(la):
e jbg na 3 hiljade mjenjat ulje :icon_eek:

pa 15w40 nema odrzivi viskozitet kao polusintetsko i potpuno sintetsko ulje , izgubi ga kroz razne aspekte rada motora i razne kontaminante iz vana koji udju sa zrakom i gorivom .......
 
Član
ma znam da to nesto gubi, logika :D nego kod rodjaka ista fabia kao kod mene, tj motor, ne makne dalje od fisa, a sipa se unutra ono jeftino 15w40 mineralno ulje, nije ni 30maraka 5 l i mjenja na 15 hiljada, tj kada mu se "service" lampica upali, jos uvijek kasni barem mjesec... eno kotrlja se i dalje, a ima skoro 200.000 na satu :lol:
 
Legend
tako sam i mislio
ajd kad se vec prica o uljima, nece gale zamjerit.. koje ulje po vama je najbolje 15w, a da nije neka ekstremna cifra..
ja vecinom sipam crveni shell..
 
Član
ima tema o uljima
http://www.bhtuning.com/vrste-i-potrosnja-ulja-iskustva-i-savjeti-t-45533-8.html
;)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
tako sam i mislio
ajd kad se vec prica o uljima, nece gale zamjerit.. koje ulje po vama je najbolje 15w, a da nije neka ekstremna cifra..
ja vecinom sipam crveni shell..

mobil je najbolje mineralno ulje koje sam ja trosio
 
Top