Gasi se uzbrdo

Gasi se uzbrdo

Član
Poz
misio sam prvo da ne znam vozit kako treba ali kad sam pustio jarana da vozi i njemu se isto desava.naime kad stanem na raskrscu a ima uzbrdice kad krenem ugasi se. naucio sam na petici da podignem rucnu pustim kvacilo dok ne zatrese i dadnem gasa do 1200obrtaja, na trici obicno dajem od 1500-1800 na blagoj uzbrdici a kad je nagib veci ide i na 3k. da krene pa hajde ali se ugasi. problem je kad krene opadnu obrtaji, cim pustim kvacilo kazaljka obrtaja padne, pa obicno moram jos gasa davat.npr drzim na 2k obrtaja, kad krene kazaljka naglo pocne opadati i u to nrijeme moram mu jos dodat gasa. pa nekad tako hoce nekad nece. znam da su starija auto gruba i to. ali fakat nesto nije uredno s ovim,jaran kaze lamela.
do cega je?
 
Član
po nekoj mojoj LAICKOJ logici, da je losa lamela i da proklizuje, tebi obrtaji nebi padali, nego bas suprotno, rasli bi...
 
Član
vise gasa, pustaj sporije kvacilo i vidi sta se desava;)
kad lamela klize, motor se okrece-tockovi ne
ako nisi primjetio gubitak snage, sve je ok
i NE gledaj u tablu i obrtaje, slusaj zvuk auta i sve ce ti bit jasno
 
Član
kompresija niht gutt :D kako vidim tebe taj golf pravo muci,po ostalim temama zakljucio sam da si ga pretreso svega i jos te muci,jesil razmisljao o drugoj investiciji,drugi motor i to,koliko si dosad dao love mogo si kupit solidan motor ha ya
 
Član
amkos je napisao(la):
kompresija niht gutt :D kako vidim tebe taj golf pravo muci,po ostalim temama zakljucio sam da si ga pretreso svega i jos te muci,jesil razmisljao o drugoj investiciji,drugi motor i to,koliko si dosad dao love mogo si kupit solidan motor ha ya

hehe tesko je to ne primjetit koliko sam tema napisao. konto sam na ljeto uzet stranca i ubacit motor. malo jaci tdi. nemoram ga ni prodavat na kraju krajeva zbog papira. jesam se izlozio para u njega al jbga takva sreca.
 
Dzeniii je napisao(la):
a jesil siguran da si u prvoj brzini tako kad krećeš u pola brda :icon_biggrin:

ja sam tako sa benzincem dok sam vozao, u jednoj strani stao zbog auta koje ide iz suprotnog smjera jer je uska traka i ja zaboravio vratiti u prvu.. ja pustam kvacilo vidim malo sporije krece, dam jos malo gasa kad se ispali ko raketa ja da u drugu kad ono vec u drugoj :D desava se a sto se tice ove situacije, sigurno da mu malo brze pusta kvacilo a auto vec nije postiglo dovoljno ubrzanje i samo zagusi motor i ugasi se ;)
 
Član
Kod dobrog majstora ne onog kod kojeg stalno ides pa nek on to vidi.;) i da izadjes sa njme na zelenu granu..
 
Član
da ti nekreces 3 :icon_rolleyes: rodjak je imao na trici problem s plastikom nekom kod rucice mjenjaca i ad saltas u prvu on uskoci u 3 ,bas si morao naviknuti i polako naci prvu,zamjeno tu plastiku i radi ko satic
 
Član
bas kao stoo su ti rekli provjerii dal ti uopste krece prvom? desavalo se meni to podosta putaa ako ije ustimano saljatnje kako treba bas ubacis u trecu mjesto prve... najlakse ti jee idi ako negdje prvom lagano sa malim gasom do obale neke i onda stani u obali pa probaj krenuti da ne izbacujes iz prve brzine... ;)
 
Top