GASI SE NA LERU GOLF 2 1.3 B

GASI SE NA LERU GOLF 2 1.3 B

Član
Nisam siguran da li taj motor posjeduje lambda sondu....Ona zna da pravi iste probleme,dodje na izduvnoj grani,dolje na nju je vezan ostatak izduva....Auto obicno ne ide preko 3k obrtaja i trosi ko manji kamion...Skini karburator dobro ga operi,ili jednostavno odvezi nekome da ga dobro prestela,a ti mozes da pregledas kablove i promijenis svijecice....Zajebani su ti motori,opcenito svi u koje je nabacno neke elektronike i koji posjeduju los sistem ubrizgavanja...
 
Član
bas sam danas razmisljao o ovom sranju problemu, i mislim da je do benziske pumpe, jer kad mi je auto hladno radi ko sat, niti trza niti ista a cim se malo ugrije onda pocne da se gasi, danas sam gledao svijecice, kablove, i vakume na karb. sve je ok mislim da je benz pumpa u pitanju jel se slazete samnom?
 
Član
vidi kakva ti je razvodna kapa i finger nebi bilo lose da uzmes sprej za karburatore i naprskaj ga dobro vozilo mora bit ugaseno sacekaj 10 minuta onda ga upali i dobro ga isturiraj pa ponovi jos jednom neznam sta da ti kazem ako ti se to pocelo odjednom desavat kakva ti je potrosnja probaj skinut povratno crijevo od goriva da ti ono nije gdje zacepilo pa preljeva
finger nov kupio nedavno, kapa mislim da nije losa, potrosnja je oko 8-9 po gradu a otvorene manje,
 
Član
zamijenio danas pumpu, auto se drukcije ponasa nije se gasio, danas jeste mozda 1 vidicu jos sutra i majstor mi je rekao da je do pumpe pa cemo vidit...
 
Član
Ubaci drugi motor i rijesi se tog smeca od motora iz iskustva ti govorim od njega samo glava boli.
 
Član
Drug pomjeraj malo taj razvodnik paljenja,stavljaj ga u kasnije paljenje...Da li auto trzucka na odredjenim dijelovima gasa.gusi li se kad turiras kad se ugrije???
Pomijeri malo vise nekih 2 centa razvodnik obrnuto od smijera kazaljke na satu u kasnije paljenje ugrij ga pa vidi kako se ponasa....
 
Član
auto ne trza, ni hladno ni vruce, pali na pola kljuca, odkad sam zamijenio pumpu nije trzao, juce sam zamijenio i mali pred filter, ali isto ko da zna kad treba da radi, cim ja uzmem da supam oko njega on radi kao sat a kad krenem u grad stanem na semafor odma se ugasi i onda poludim, najcesce se to desava, kad ga tek upalim onda radi fino i kad odem do grada onda se pocne gasit, najcesce tada...
 
Član
drug da ti kazem i ja sam imao sve te probleme kad ga kuci upalim radi kao sat a kad u grad krenem tacno znam kad ce se ugasit a kad nece sve je dobro ako je vani malo toplije a cim malo kise padne ili ujutro kad na posao krenem ugasi se na svako pustanje gasa i stiskanje kvacila jedni su govorili ono drugi ovo dok ja sam nisam zasukao rukave i malo pregledo sve kako sta gdje znaci izmjenjao sam sva vakuum srijeva od kabla na usisu koji otvara zatvara topli hladni zrak (neko kuglicu u crijevo zaglavio) drugo crijevo koje ide na razvodnik palenja trece crijevo koje se nalazi sa straznje strane karburatora ono daje vakuum na malu klapnu koja regulise automatski saug kad sam to sve izmjenjao nije se vise gasio nego je samo nemirno radio i uzmem kjluc 10 i pomjerim razvodnik dobrih 5 mm znaci kad sam ga pomjerio isturiram ga crnn dim iza mene sve to izbaci iz sebe i vise se nikad nije ugasio al ja njega stvarno gonim ko bog maglu i nemam problema ako ti ovo nista ne pomogne probaj mu malo stangas pojacat na onoj sajli gasa i javi jesil ista napravio. pozz
 
Član
imam i ja isti problem sam bmw e34 525i plin isto radi dobro dok je hladan kad se zagrije gasi se,pregledao sva crijeva,vakume bogove i gasi se dopizidilo mi vise gas drzati na svako stajanje nemam pojma sta da mu radim vise,,pokusali stimati ler na protokomjeru i sajli i radi u mjestu oke na 900 i cim krenes 100 metara i stanes on se ugasi a kad je hladan radi na 1500 kontam da nije sta do plina jer ne radi mi benzin a vidim i vi imate iste simptome na benzinu,ako ima ko kakvu ideju sta da pogledam :D
 
Član
ja sam izgleda rijesio problem, u zadnja 2-3 dana nije mi se ugasio niti jednom, samo sam skinuo iberlauf sa kucista filtera, on ga je izgleda nesto gusio, sto, kako, zasto ne znam...
 
Top