Gašenje pleyera kad auto vergla ?

Gašenje pleyera kad auto vergla ?

Član
nervira me, a i imam osjećaj da mu škodi .
u pitanju je dvd player na izvlačenje.
kad ubacim ključ u bravu i okrenem na predkontakt, radio se upali i počne da čita cd, i on ga očita i počne pjevat, kad dam kontakt i počnem da verglam radio se ugasi i kad se auto upali on ponovo čita cd i nastavlja gdje je stao.

može li se to kako riješiti ?
 
Član
To se dešava npr kog svakog Sony-a, mislim da je to neka vrsta zaštite, neka me neko ispravi ako griješim. Mislim da to ne možeš riješiti.
 
Član
i imam još jedan problem sa njim, kad je CD onda mi rade samo desni zvučnici ( prednji desni i zadnji desni ), a kad radio slušam onda svi pjevaju ????
 
Član
Ili ipak auto gasi sve potrosace da lakse okrene? Radio, svjetla, sve?

Eh upravo, kod mene je na oba auta tako fabrički, čim okrenem ključ da počne verglat, sve se gasi, čim pustim radio se pali. A Dženi to za zvučnike se i meni dešavalo na nekom Bira playeru, kad pustim muziku preko aux-a rade samo prednji desni i zadnji lijevi, znači dijagonala a prebacim na radio svi rade, i još mi se dešavalo da kako obrtaji motora rastu na zvučnicima se pojačava nekakvo zviždanje, isto ko kad turbina zviždi, i dodjalo mi bilo i stavim stari player i sve milina :D
 
Član
Nema potrebe bit fabricki plejer, kad na bravi okrenes kljuc, on prekida dovod struje na radio i mora se ugasit. Cak i na golfu 2 je tako fabricki. A ti dzeni mozes povuc zicu dirketno sa nekog stalnog plusa ili pogledaj ispitnom lampom dok verglas na kojoj ti zici prekida struju. Crvena i zuta je plus, samo sto je jedna za memoriju radia, tj stalni plus pa probaj na nju prebacit.
 
Član
Može biti, ali par puta mi se desilo kod oca na trici da nije ugasio tako, ne znam zašto.
 
Član
Nema potrebe bit fabricki plejer, kad na bravi okrenes kljuc, on prekida dovod struje na radio i mora se ugasit. Cak i na golfu 2 je tako fabricki. A ti dzeni mozes povuc zicu dirketno sa nekog stalnog plusa ili pogledaj ispitnom lampom dok verglas na kojoj ti zici prekida struju. Crvena i zuta je plus, samo sto je jedna za memoriju radia, tj stalni plus pa probaj na nju prebacit.

Nije ni to rješenje, kod mene je direktno na aku spojen player + i - sa žicama od 6mm2 i opet kad se pali auto ugasi se player, znači da toliko struje povuče prilikom paljenja da se svi potrošači ugase :p
Jednostavno se navikni na to :D xD
 
Član
Kod mene ni na jednom od 12 auta koje sam dosad izmjenjao muzika nije radila u momentu verglanja tako da mi je to normala da se gasi.
 
Član
Ako ugasi radio kad vergla, na nekim autima gasi fabricki a na nekima ne, ali ako ga nekad ugasi a nekad ne, to znaci da je slab akumulator, kod mene je Pioneer u BMW-u i kad sam prije verglao u 90% slucajeva ga ugasi i kad upali auto on se upali, onda kad sam stavio nov akumulator, to vise ne radi :D verlgam ali radio i muzika rade normalno... Akumulator mi je bio na 70% snage i kad zaverglas padne dovoljno napon da se radio ugasi, a to je ispod 10V, ispod 10V radio ne moze da radi i zato se gasi, kao i vecina elektronike na autu...

Probaj staviti kleme na auto i nakaciti drugo auto upaljeno, i onda normalno verglaj i pali auto i vidi hoce li ti se gasiti, ako se i tada gasi onda je zastita od fabrike, sto vecina novijih auta ima kad verglas, da pogasi sve potrosace radi lakseg paljenja. Ali ako ga preko klemi ne ugasi onda ti to znaci samo dvoje a to je da je slabiji akumulator i star akumulator, ili jako malen akumulator (malo Ah) ako se radi o dizel motoru...
 
BHT Ovisnik
meni na volvu gasi sve, kao i svijetla ako su upaljena, dok verglam ugase se i svijetla, dok na bmwu radi sve, kao i svijetla, volio bi da je i na volvu tako jer moram pogasiti sve, jer sve mislim da ce crknut
 
Član
meni na volvu gasi sve, kao i svijetla ako su upaljena, dok verglam ugase se i svijetla, dok na bmwu radi sve, kao i svijetla, volio bi da je i na volvu tako jer moram pogasiti sve, jer sve mislim da ce crknut

i ja sve kondam sad ce crknut, u mene je vektra 2.2. dti 2002 godina. probat cu ovo sto RS turbo kaže , mada me opet buni zašto nebi memoriju izgubio kad mu tak napon padne
 
Član
ne prekida mu napon nego samo oslabi, evo primjer kod mene, dvojka golf, ia taj fazon kad verglas gasi ventilaciju svijetla i tako neke jace potrosace... ali i radio takodje, ali on ne gubi memoriju znaci ne prekida mu struju, a tek kad sam uzeo nov aku prvih mjesec dana ga nije gasilo i onda kasnijee opet pocelo... cim mu je malke opala snaga.. tako da je to do akumulatoraaa i to ti je dzaba dovedi direktno sa akumulatora struju opet ce gasiti jer mu pada napon, to je sve iz iskustvaa jer sam probao :)
 
Top