gas kasni pri kretanju

gas kasni pri kretanju

Član
Radi se o golfu 4 1.6 16v oznaka motora AUS.
Gas mi kasni mozda 1 sec u odnosu na papucicu, koliko sam procito gas nije na sajlu.
Negdje sam i procitao da bi trebalo ubaciti novu verziju softwera, mada cisto sumnjam na to.
Sta moze biti problem, obrtaji su normalni na leru jedino kada hocu da krenem mi pravi problem.
 
Član
Prvo treba doci do leptira gasa i vidjeti da li je zaprljan, ako jeste ocistiti ga i onda kalibrirati, a ako je cist leptir onda ga opet kalibrirati i to bi trebalo rijesiti tvoj problem. Kalibracija se vrsi preko racunara ili laptopa, ne mozes sam ako nisi nikad radio...
 
Član
za ciscenje leptira ti treba tekucina u spreju, nesto poput wd40. i ja sam to radio kod sebe na ibizi mada problem nije bio ko kod tebe. kod mene je auto radilo cudno na leru i ponekad je znala kad pustim gas da ga zadrzi koji momenat prije nego ga pusti. moguce je da bi leptir mogo prouzrokovat bas taj problem koji ti imas pa vidi tacno da prvo to regulises prije nego probas ista drugo. sve u svemu, javi sta si probo i sta jest a sta nije rijesilo problem.
 
Član
Posto mi nije jos dosla diagnostika vag, dali da ocistim pa kasnije kroz par dana uradim kalibraciju ili da sacekam ?
Jel moguce da je radi njega i ovaj problem, kada vozim ispod 2000 obrtaja imam blago trzanje, cim pritisnem gas da ubrzam to nestaje.
 
Član
Posto mi nije jos dosla diagnostika vag, dali da ocistim pa kasnije kroz par dana uradim kalibraciju ili da sacekam ?
Jel moguce da je radi njega i ovaj problem, kada vozim ispod 2000 obrtaja imam blago trzanje, cim pritisnem gas da ubrzam to nestaje.

moze biti i zbog toga a moze biti i zbog losih svjecica, ali vecinom klapna to radi, jer ako jedna komponenta pravi problem sve ostale ce imati isto tako problem jer sve rade kao jedna cjelina. Mozes ocistiti sada i kasnije samo kalibrirati je...
 
Top