G4 1.6 16v problem

G4 1.6 16v problem

Član
Pozz raja..
ovih dana konstantno imam problema sa autom (g4 1.6 16v azd s*anje)
naime bio mi otisao egr zamjenim sa otpada, nevalja i tako 2 - 3 promjenim i sad valja... odmah posle toga auto poce gubiti vucu nece da ide, trom, preko 100 ne prelazi.. odem na dijagnostiku i sve to nema gresaka, skinemo auspuh kad ono raspo se katalizator i zacepio auspuh.
jucer izvadimo taj katalizator vratimo sve normalno,auto pocelo ici kao nenormalno, malo je bucnije ali ide kao nikad...
jutros ustanem upalim auto dimi kao lokomativa, ne moze se voziti od dima plavo bjele boje dim, ne mogu vam opisati koliko dima izlazi kao iz parne lokomative... Sta mi je raditi sad , po ovome sto sam do sad citao ne gine mi rastavljanje motora mijenjanje karika i ostalih zezancija, ali o5 da vidim sta vi imate da kazete na sve, jer dosadilo mi je ici majistoru vise idem 7 dana svaki dan omg
 
Član
Vjerovatno rikn'o motor i ne gine ti neka opravka. Inače su ti VW 1.4 i 1.6 benzinci poznati kao slabi...
 
po svemu sudeci, izgleda da ti ne gine generalka. samo,kolko me sjecanje sluzi, na tom 1.4 16v motoru se ne moze napraviti prava generalka
tako da ti je mozda najbolje naci neki drugi motor ako je ovaj full riknuo
 
Član
Zorane pricas supljake! Vw i motor 2.0 ne zgaziv motor!

Ovo kod njega sto se desava nista ne znaci...moze biti svasta nesto upitanju. Odvezi majstoru da pogleda
 
Član
2.0 jeste robusniji, ali sa 115 konja popi kisu. Znaci ni taj nije uspio

1.0, 1.2, 1.4, 1.6 katastrofa po kvaliteti

2.0, 2.3 trose ko tenkovi, isto tako tromo i idu.

O motorima 2.8 i 3.2 nemogu nista reci, nemam iskustva.


Jedino 1.8t je dobar kompromis sto se tice kvalitete/potrosnje/odrzavanja

-govorim o motorima golf 4 generacije-
 
Član
2.0 85kw ide solidno. I ne trosi nista vise nego motori iz tog ranga
Al ja sam napomenuo da je motor koji se ne rusi tako lako. I bas je tenk. A sad sto trosi.....to je drugi par opanaka :)
 
Član
1.8 i 2.0 benzinci u VW su odlični, po pitanju trajnosti.
Ovi 1.4 i 1.6 iz golfa četvorke su propalitet.
 
Član
vozio sam majistoru... nesto su gledali cistili sta znam bilo auto kod njih citav dan, bili sredili sve nije pusilo... sutradan o5 isto pusi( doduse manje) upalila se chek engine lampica, vozio sam malo kada mi se upalila i crvena lapmica od ulja (a ulja imam ne fali) i ova lampica od motora pocela blinkati... sutra o5 majistoru vozim pa sta bude... :/
 
Član
promjenili gumice ventila, isto pusi, i sad ubacujem drugi motor nema se tu sta puno mudrovati, nadam se da ce biti srece sad sa novim motorom :)
 
Član
radjena je dijagnostika ne znam tacno sta je pokazivalo... uglavnom pusi kao lokomativa i sta god su radili nije pomoglo.
 
vozio sam majistoru... nesto su gledali cistili sta znam bilo auto kod njih citav dan, bili sredili sve nije pusilo... sutradan o5 isto pusi( doduse manje) upalila se chek engine lampica, vozio sam malo kada mi se upalila i crvena lapmica od ulja (a ulja imam ne fali) i ova lampica od motora pocela blinkati... sutra o5 majistoru vozim pa sta bude... :/
Nema toga druže, čuj to auto cijeli dan kod njih, radili nešto a ne znaš ni šta, radili dijagnostiku a ne znaš rezultate... Neodgovorno je to BGm, al' haj
Ja oba auta održavam kod jednog čovjeka/rođaka ( i to veoma bliskog rođaka ) već 8 godina, ne pamtim da su auta za cijelo to vrijeme 5 puta kod njega ostala bez mene, ne da mu ne vjerujem ali jednostavno hoću da budem tu kad se pravi i radi, usput pomognem i naučim, ali ako se slučajno desi da treba da odem nakratko dok pravi, svaki dio koji je promjenio pa čak i onu kuglicu od ležaja ostavi u isto pakovanje u kojem je došao novi dio i pokaže, čist račun-duga ljubav i to je to.
 
Top