Ford Fusion nece da upali

Ford Fusion nece da upali

Član
Ovako ljudi.. u pitanju je Ford Fusion, 2011.g, 1.4 benzin. Auto je bilo udareno pa stajalo jedno mjesec dana bez akumulatora. Sad kada sam stavio akumulator ima kontakt i sve, ali auto samo vergla, nece da sastavi.

Pitanje: Da nema na Fordu neka fora kad se skine akumulator pa kad se opet stavi, da ne treba nesto uraditi, ili nesto resetovati.. tako nesto, kao na Pug 307 recimo (treba drzati par minuta poziciju) ili nista bez dijagnostike??? Da napomenem, auto je bilo sve ispravno prije udara, a udareno je sa bocne strane i oko motora je sve zdravo ostalo.

Unaprijed se zahvaljujem na pomoci.
 
Član
Da li ste provjerili dovod goriva? Kod većine modernijih automobila prilikom sudara se prekida dovod goriva da spriječi probleme, negdje ima prekidač koji se tada aktivira...
 
Legend
Ima tzv fuel cut off switch koji prilikom udesa sprecava dovod goriva od rezervoara do ostatka vozila.Na ovom klipu mozes odprilike vidjeti gdje se nalazi.


U biti skines trim ispod pretinca za rukavice i oko vrata i tu se nalazi.
A zapravo prvi korak bi ti bilo spajanje auta na IDS i sve ce ti se samo kazat bez da lutas dalje ;)
 
Član
Hvala vam ljudi! Pomislio sam danas da bi mogao to imati ali blage veze nisam imao gdje bi to moglo biti..
Sutra cu pokusati, hvala na savjetima ;)
 
Član
Svasta nesto se nauci na ovom forumu ;) Danas sam nasao ovaj prekidac, nalazi se na istom mjestu kao i na videu. Pritisnuo sam prekidac i auto je upalilo s nokta. Svaka cast ljudi, jos jednom se zahvaljujem :)
 
Top