Ford Fiesta 2005 svijetla slaba i zmigavci ubrzano rade ?

Ford Fiesta 2005 svijetla slaba i zmigavci ubrzano rade ?

Član
Znaci ovako , na Ford Fiesti 2005god.1.4TDCI imam problem , desi se sljedece , auto normalno vozite , onda se upali lampica kao da je podignuta rucna na instrument tabli , i lijevi zmigavac ubrzano radi (ali ne uvijek nego kad se ablenduje), nije crkao 100% jer se desi da se nekad opet to unormali pa normano radi zmigavac , svijetlo bude slabo lijevo do bola kada se ovo desi, radi sijalica ali je slaba i po mraku se nista ne vidi , jedan mi je kolega rekao usput kad sam mu rekao da moze biti da je kilometar sat otisao i da se treba nova tabla ubaciti..

Je li neko imao i cuo ovakav problem , nekad se vrati sve u normalu , ali evo ima par dana nista :D
 
Član
Ne valja ti masa. Popravi masu naprijed na faru i nazad na stoplampi i neces imati vise tih problema.

Kako mislis tacno , na cemu ?..Na sijalicama , dzekovima ili ?

Ali se znalo desiti kad se blica i pali zmigavac lijevi da proradi i opet nakon odredjenog vremena crkne , onda nece opet da se vrati , zasto pali lampicu da je dignuta rucna , mislim sralno gori dok se ovo ne vrati na normalno ?
 
Član
Pa kad se desi spoj pobudali. Dobro ti je covjek reko. Provjeri masu i kontakte.
Meni je na starom Eskortu znala budaliti stopka i zmigavac ubrzano raditi, jer su kontakti bili korozirali.

Struja je cudo. Ja sam se nedavno zijanio kad mi je na C3 otisao akumulator. Auto nece da se zakljuca, kontakt normalno da i kad krenem upaiti "cvak" i pocnu sva 4 da se pale-gase i "cvokicu" brave od zakljucavanja-otkljucavanja, zadnji brisac poceo raditi, a sat se ugasi. I prestane tek kad par puta pritisnem dugme za otkljucavanje.

Ja se sjebo da nije procesor crko :D Da mi je neko rekao da je aku davao takve simptome, ne bih vjerovao.

Tako da provjeri ti masu i ocisti kontakte ;)
 
Poslednja izmena:
Član
Kako mislis tacno , na cemu ?..Na sijalicama , dzekovima ili ?

Ali se znalo desiti kad se blica i pali zmigavac lijevi da proradi i opet nakon odredjenog vremena crkne , onda nece opet da se vrati , zasto pali lampicu da je dignuta rucna , mislim sralno gori dok se ovo ne vrati na normalno ?

Kako kolega rece ford fiat golf bmw opel svi oni imaju dzekove ali se u dzekovima stopice rasire i onda ti bude slaba masa i onda se strujni krug zatvara preko ostalih sijalica i dobijes da ti blinka i stop i rikverc i sve... A naprijed takodje, samo na stekerima stisni malo stopice da budu bolji kontakti i naspricaj kontak sprejem i rijesio si problem.
 
Član
Kako kolega rece ford fiat golf bmw opel svi oni imaju dzekove ali se u dzekovima stopice rasire i onda ti bude slaba masa i onda se strujni krug zatvara preko ostalih sijalica i dobijes da ti blinka i stop i rikverc i sve... A naprijed takodje, samo na stekerima stisni malo stopice da budu bolji kontakti i naspricaj kontak sprejem i rijesio si problem.

Uradim cim prije , razumijem sada , najbolje bi tako proslo :D , hvala velika , javim cim uradim je li do toga bilo , na svim stopovima i farovima treba to uraditi , znam da je ruzno na stopu jer su stopice one sitne skroz i bas su blizu nabijene u dzek ali cu rijesiti ako bude do ovoga :cool::cool::cool::cool:
 
Top