Ford Connect 1,8 tdci dizne ili ?

Ford Connect 1,8 tdci dizne ili ?

Član
Radi se o navedenom autu 2005.god
U voznji pocne da trepce lampica od grijaca i auto se ugasi.
Nekada se i ne ugasi al' nece preko 3000 obrtaja.
Ovo mi se desava kada je auto na radnoj temperaturi. Inace fino pali i vuce kada je hladan.
Nikakvog dima nema sem kada se dobro stisne baci malo crnog dima
dijagnostika je izbacila dvije greske P 0251 i P 1211
Na servisu mi rekose da su dizne .
E sada pitam Vas koji ste imali isti ili slican problem da li su dizne ili je nesto drugo u pitanju
 
Radi se o navedenom autu 2005.god
U voznji pocne da trepce lampica od grijaca i auto se ugasi.
Nekada se i ne ugasi al' nece preko 3000 obrtaja.
Ovo mi se desava kada je auto na radnoj temperaturi. Inace fino pali i vuce kada je hladan.
Nikakvog dima nema sem kada se dobro stisne baci malo crnog dima
dijagnostika je izbacila dvije greske P 0251 i P 1211
Na servisu mi rekose da su dizne .
E sada pitam Vas koji ste imali isti ili slican problem da li su dizne ili je nesto drugo u pitanju
dobro su ti i rekli, sad je samo pitanje da li su zabusene pa im treba tecnost za njih ili za mijenjanje. obrati se u neku radnju s autodijelovima i potrazi kakav "cleaner" za navedeno. proozaj koji dan pa vidi . kod druga se na renou isto tako ponasalo i trebo da id mijenjati pa probo s tim sredatvom za svaki slucaj. i vidi cuda , ko sat :) a gore bi mu zabili pravo :D
 
Ok, hvala, probati cu
govorim zato sto te nista nekosta.
u servisu to samo zamijene , jebe s njima. valja ti placat a sto bi dzaa ako bude sitnica , btw. nemoras sipati pun rezervar. moze oko 20 litara pomoci samo manje malo naspi te smjese. prije ces znati na cemu si. i cepaj ga :)
pazi nemoj brzo pa da i tebe nadjemo na portalu klix.ba u crnoj hronici ;) pozzz..
 
Član
Gledao sam na google-u i ima stvarno dosta al malo koja tema je zavrsena tj nema opisa rjesenja.
A nista na servis pa neka vide sta je i kako je
Hvala drugari ;)
 
Član
a to za sipanje atf-a nemoras imati slobodno na 10l naspi litar u svakom ovlastenom servisu prolikom zamjene filtera goriva filter se naspe pun atf-a i skopca se ;) podmaze dizne i procisti ih stisa rad motora ;) sve ima svoje sigurno si mjenjo filter goriva prije 50k kilometara ili je neko prije tebe tako uradio :)
 
Top