Folije postale legalne u Srbiji

Folije postale legalne u Srbiji

Član
Evo prije 2 dana kupio novo izdanje revije SAT Plus! I na veliko iznenadjenje na naslovnoj tema ''Zakon propisao: Ko i koliko može da zatamni stakla'':icon_biggrin:

Pa da počnemo.
Član 72 Pravilnika o tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju kaže da se bočna stakla u ravni vozača mogu naknadno zatamnjivati, ali tako da ukupna vrednost prigušenja (zatamnjenosti) ne prelazi 25%. Ostala stakla na vozilu (izuzev prednjeg vjetrobrana (šoferšajbne)) se takođe mogu naknadno zatamniti, ali bez ograničenja ukupne vrednosti zatamnjenja. Stepen refleksije zatamnjenih stakala ne smije biti veći od 15%, kako ne bi zaslepljivali ostale učesnike u saobraćaju.
Stari atest tj. potvrda Zavoda za standardizaciju više ne važi, već se mora izvaditi uvjerenje o ispravnosto vozila (providnosti stakala). Uvjerenje izdaju ovlašćene laboratorije u zemlji (AMSS CMV, Mašinski fakultet i dr.). Vrše se ispitivanja zatamnjenosti stakala, a onda stepen refleksije. Ako se mjerenjem utvrde vrijednosti u skladu sa zakonom, dobija se uvjerenje o ispravnosti vozila, u suprotnom uvjerenje o neusklađenopsti. Cijena provjere i uvjerenja je 2400 dinara (oko 24 EUR) i njegovo važenje je bez ograničenja.

E, da hoće i kod nas fino regulisati kao i u Srbiji, bilo bi ekstra i bez puno cimanja sa plavcima!
U Srbiji je kazna za folije 50-ak EUR, i na dosta foruma sam pročitao da većina policajaca i dalje naplaćuje kazne, iako su izvadili uvjerenje!
 
Član
jaooooo mrzim vas! po meni nema glupljeg zakona na svijetu nego naseg, kaze zabranjeno zatamnit zadnju sajbu, pa u pm sva nova auta dolaze sa zadnjom zatamnjenom sajbom, koju ona ulogu uopce igra? Ko da gledas kroz sajbu od drugog auta pa se orjentises kad ces kocit :D svaka cast za srbe
 
Član
Astra je napisao(la):
jaooooo mrzim vas! po meni nema glupljeg zakona na svijetu nego naseg, kaze zabranjeno zatamnit zadnju sajbu, pa u pm sva nova auta dolaze sa zadnjom zatamnjenom sajbom, koju ona ulogu uopce igra? Ko da gledas kroz sajbu od drugog auta pa se orjentises kad ces kocit :D svaka cast za srbe

Sto se ovoga tice ok je, ali veruj mi vas zakon je 16 puta bolji po vozace nego nas, ovde ti oderu kozu sa ledja;)
 
dellas je napisao(la):
Astra je napisao(la):
jaooooo mrzim vas! po meni nema glupljeg zakona na svijetu nego naseg, kaze zabranjeno zatamnit zadnju sajbu, pa u pm sva nova auta dolaze sa zadnjom zatamnjenom sajbom, koju ona ulogu uopce igra? Ko da gledas kroz sajbu od drugog auta pa se orjentises kad ces kocit :D svaka cast za srbe

Sto se ovoga tice ok je, ali veruj mi vas zakon je 16 puta bolji po vozace nego nas, ovde ti oderu kozu sa ledja;)

nije nas narod jos svijestan nase prednosti jer imamo supalj zakon,,,,, ali bice kada i ovaj nas srede, a ne sredili ga nikada dabogda
 
Top