Filtron i ostali zamjenski filteri iskustva

Filtron i ostali zamjenski filteri iskustva

Član
Ja kad uzimam evo recimo za sebe za bmw-a, kazem daj mi filter ulja za bmw-a e30 320i i 4L ulja. Donese mi filter ima proizvodjac na njemu i sve printano i oznaka W**** (broj filtera) i on kosta 5km, nikad ja pogledao nisam bas u proizvodjaca i da trazim daj mi najskupljeg i slicno, i nikad ja sa pritiskom ulja nisam imao problema, ja ni ne znam da imaju kineske marke filtera, nisam bas obracao paznju na to ali kineskih ili no name filtera bar kod nas nema... Vecinom su poznati proizvodjaci poput MAN-a i slicno... Recimo ja man filter za uloske izbjegavam jer se toliko tesko stavljaju i skidaju (recimo na opel motorima) sa kucista filtera da ona plastika moze da pukne dok kod drugih koji su jeftiniji od njega, imaju plastiku sa obje strane i gumice na njima dok man dodje gore i dole isto plastika i prekriven gore i dole sa nekim materijalom koji ima kao dlacice po sebi i nema gumice na sebi nego dihtuje kao taj materijal... Meni je sigurniji taj koji ima gumice na sebi... Svaki je filter dobar, ovi metalni, samo namazi gumicu i stegni rukom koliko mozes i jos nijedan meni nije vlazio ili kapao, niti odvrnuo, a vecinom ljudi preferiraju de jefetiniji mi stavi, stavim ono sto ljudi zahtjevaju...
 
Član
U Zenici ima kineskih filtera, ne znam za Bihać. Da nisam lično iskusio ne bih ni ja znao....a nije teško ni malo koristii google. Kao što rekoh poznati i kvalitetni filteri nisu skupi i nema potrebe kupovati i rizikovati sa nekim no name filterima.
 
Član
ajmo reci ako mjenjas redovno ono 5 6tk uredu filter zraka i polena al ulja i goriva malo poznatije ima razlike cak mi se i desilo da je cojeku puko filter ulja koji je bio no name neka sljc marka kad se motor ugrijo al filtron je jedna od meni kvalitetnijih marki i kao man i champion
 
Top