Fiat Stilo problemi?

Fiat Stilo problemi?

Član
Vozdra ljudi! Imam problem sa svojim Fiatom u pitanju je 1.8 16v motor od 98Kw i desava mi se paz zbunjujucih problema.
Pa da krenem sa simptomima: 1.Kad auto ugasim i stoji nekih cca 10 min ugasen,nakon toga dam kontakt benzinska pumpa uredno odradi svoje "zujanje" i onda vergla (normalno, nije da mu fali struje u bateriji) ali nece nikako da upali,poslije toga vratim kljuc ponovo kontakt,zaverglam upali ali uz poteskoce kao da se guši na nekih 400-500rpm ali nakon 5 sec se stabilizira rad u leru i radi normalno(isto se desava sa paljenjem neovisno da li je auto vozeno prije gasenja na LPG ili na benzin)
simptom br. 2 me jos vise buni. naime desi se slijedece: kada vozim na benzinu,nebitno u kojoj je brzini motor trza od 1000- 2000rpm-a poslije toga radi normalno (vrati se snaga i nema trzanja) ali pri zaustavljanju uvijek propadaju obrtaji a nije rijedak slucaj i da se ugasi. Dok kada vozim na LPG nema nemirnog rada i nema trzanja od 1000-2000rpm-a kao sto je slucaj na benzinu i naravno kontinuirano ubrzava bez gubitka vuče ALI se opet desava da obrtaji propadnu kao na benzinu kada se auto zaustavlja i naravno nekada se i ugasi??? Jos da dodam da su svjećice zamjenjene,bio na diagnostici i nema nikakvih gresaka,leptir gasa je cist.. Ako neko ima iskustva sa ovim problemima ili zna uzrok i nacin rjesavanja istih bio bih veoma zahvalan jer ovi me problemi vec duze vrijeme prate i nikako da ih rijesim. UNAPRIJED HVALA SVIMA :)
 
Član
Pogledaji kablove sto ti vodestruju na svjecice da ne probijaju vec ce se neko sa stilom benzincom javit i reci tibolje to je sto mi prvo pada jer kazes da na plinu ne varira od 1000-2000obrt al odvezi dobrom mehi rjesit ce ti to zacas..;)vjerovatno je neka sitnica cim nejavlja na diagnostici ili slaba masa.
 
znam jedan slucaj da je na benzicu mom jaranu variro gas zbog protokomera. trzanje se meni desavalo na audiju benzincu zbog lambda sonde. mozda je to zajedno uzrok gasenja, pokusaj. ne kosta te. makar imas neku smjernicu, pozdrav
 
Top