Fiat Stilo 1.6 16V izgubi snagu!!!!

Fiat Stilo 1.6 16V izgubi snagu!!!!

Član
E ovako, u poslednjih 15 dana mi se desilo par puta!:icon_mad:
Auto u voznji jednostavno izgubi snagu, obrtaji na leru stoje na 1200 obr/min, a kad dodam gas nece predje 1800-2000 obr/min i uz to izbaci Engine Fault na bordu i prikaze gresku na tabli (zuta lampica)! Sve se to desava na malim obrtajma, kad se krecem 1 ili 2 brzinom! Ugasim auto i ponovo ga upalim, sve radi normalno, samo i dalje stoji Engine Fault, koji se i sam iskljuci posle 3 ili 4 paljenja! Sledeci vikend dolazim kuci, pa ce isti dan na dijagnostiku, ali ako se nekome vec dogadjalo, svaka pomoc je dobrodosla!:icon_sad:
 
Član
Idi na dijagnostiku al ovlasteni servis, ja sam se petljao sa FIAT-om po lijevim servisima i samo bezveze pare davao a nista mi nisu napravili nit ocitali gresku.

U ovlastenom za 10 min mi nadju gresku na senzoru radilice motora, uzmem novu nije me izaslo vise od 120 KM sve skupa. S obzirom da je ovlasteni i original dijelovi, nimalo skupo... Pali i vozi tamo moja preporuka...
Prije ovlastenog sam dao 150 KM raznim nazovi 'majstorima' al' niti jedan nije uspio otkrit ovu gresku... :)
 
Hidropodizaci se cuju kako kuckaju,to jedino ako ti je ostao bez ulja,a mislim da nemaju hidropodizaci veze s tim........
 
Član
I ja sam razbijao glavu sta bi moglo biti, cackao po netu, ali nista mi ne pada na pamet! Nadam se da nije nista strasno, vidjecemo u petak! Kontam nekom se mozda desilo nesto slicno, pa da mi ustedi vrijeme! Ulje pregledao, nije maklo jedva 1mm od max, a presao sam 10k km sa njim, a mijenja se na 15!
 
ZELA GTI je napisao(la):
cera-fiero je napisao(la):
Hidropodizaci se cuju kako kuckaju,to jedino ako ti je ostao bez ulja,a mislim da nemaju hidropodizaci veze s tim........

:icon_eek:

Ma da
[/quote
Nisam mislio da je skroz ostao bez ulja,jer da je ostao skroz bez ulja zaribao bi motor,meni se desilo kad sam kupio jednog audija i nije imao dovoljno ulja,ja ga potjerao kuci,uhvatili hidropodizaci i poceli da kuckaju.........
 
Član
moze to raditi zbog milion stvari od zaprljanosti filtera, loseg goriva, lambda sonde, senzora protoka zraka, ako imas ugraden plin u autu itd... Najlaksi put je da se odradi diagnostika preko kompa i onda ces znati tacno u cemu je problem...
 
Član
U subotu bio na dijagnostici, izbacio mi gresku klapne gasa (zaprljanost)! Obrisali i rekli da kupim neki sprej Carbon Cleaner i sa tim ocistim! Pa ako se bude ponavljala greska da moram mijenjati! A sad moram pogledati po netu o tom Carbon Cleaner-u i vidjeti sta i kako!
 
Član
To su nova auta i el. klapna gasa :icon_rolleyes: vecina ih ima problema s tim elektromotorima i zaprljanoscu... sajla majka :icon_smile:
 
Član
lega u mene nije gubio snagu nego su samo varirali obrtaji i upali se ta lampica ja ga malo isturiram i počne norm. raditi ali lampica upaljena, i zna se gasiti u leru, u Flar-u u mostaru ovlašteni servis ga skopčaju i očiste to kao kod tebe i sad je sve ok trošak 30 KM
 
Član
Evo, od kako mi je izbrisana greska sve ok, nijednom nije zezam! nemam nikako vremena od ispita da potrazim Carbon Cleaner i da ga malo produvam!
 
Član
cistio sam ja tu klapnu na PuG 206, takodje je elektronski upravljana. nije je problem skinuti, kupis Abro carb cleaner( u Sarajevu kosta oko 6 km) . Skini klemu prije skidanja motorica ( za svaki slucaj). Nakon sto ocistis, trebao bi 'nauciti' motoric kako da radi. Takav je bar slucaj kd peugeota. Kad vratin klemu, dam kontakt i drzim ukljucen pola minute, i tako tri puta. Nakon toga upalim auto bez diranja gasa, i obidjem koji kilometar, i pokusavam da krecem bez gasa. Tako su mi rekli momci u servisu. E sad da li je ista procedura za fiata, neznam.
 
Član
-adnan- je napisao(la):
cistio sam ja tu klapnu na PuG 206, takodje je elektronski upravljana. nije je problem skinuti, kupis Abro carb cleaner( u Sarajevu kosta oko 6 km) . Skini klemu prije skidanja motorica ( za svaki slucaj). Nakon sto ocistis, trebao bi 'nauciti' motoric kako da radi. Takav je bar slucaj kd peugeota. Kad vratin klemu, dam kontakt i drzim ukljucen pola minute, i tako tri puta. Nakon toga upalim auto bez diranja gasa, i obidjem koji kilometar, i pokusavam da krecem bez gasa. Tako su mi rekli momci u servisu. E sad da li je ista procedura za fiata, neznam.
Hvala na savjetu, da me nebi slucajno iznenadilo kad zavrsim!;)
 
Top