Fiat Punto - Kvar: Centralni procesor/kompjuter

Fiat Punto - Kvar: Centralni procesor/kompjuter

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Fiat Punto 2000god 1.2 8v 60ks
auto radi na 2klipa, promjenjene obe bombine i kablovi, s vremena na vrijeme kvar nestane nakratko, i opet isto.

Zanima me jeli jos iko imao iskustva sa tim, posto sam cuo da se to cesto desava na puntu?

Riješenja, da li je jos neko imao ovakav problem?

Popravka je paprena 700km-800km, da je vala Mercedes a ne Fiat.

Hvala.
 
Član
imam isti motor i nisam imao takvih problema.
jesi gledao svjece kakve su? jesu nove ili polovne bobine? jesi mjenjao bobine dok ti je bio akumulator spojen? probaj odpojiti kleme i kratko ih spojiti da se resetuje racunar (radis na vlastitu odgovornost) i onda upaliti vozilo i pustiti ga da radi bez diranja gasa dok ne postine radnu temperaturu. kad postigne radnu temperaturu onda ga ugasis i pustis da stoji ugasen jedno 10-ak minuta i ponovo ga upalis.

negdje na forumu ima tema o resetovanju racunara. ako ti to ne pomogne onda ti ne gine servis ili druga centrala. posto nisi naveo lokaciju ne mogu te uputiti na otpad da trazis cpu
 
Član
Dali iko zna ko pravi ove stvari??

rekli su mi za Milana iz Trebinja, kojeg sam kontaktirao i ustanovio da ne moze popraviti moj CPU jer nije odgovarajuće serije, vec je dio serije koje on ne moze da popravi...
 
opisi kako se desava kad radi na dva klipa desava li se da ne moze da doda gas a da prima kad nabijes jaci gas oko 3000 obrtaja
 
Član
800 km centralni procesor i problem rijesen. 800 km za procesor je bagatela zato sto vozis fiata da je merceses platio bi jedno 3000 eura.
Za Renault Clio ti je 1000 eura...
Tako da nabavis to i rijesis problem....
Probaj malo googlat imas u United Kingdom reparacija te elektronike kosta nekih 120 funti posaljes i oni ti vrate tvoju ako ne mogu napravit uzmu tvoju i posalju drugu ispravnu, a tu samu mozes sam postavit jer ti posalju uputstvo kako da je isprogramiras....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top