Fiat punto jtd 1.9 63Kw

Fiat punto jtd 1.9 63Kw

Član
Planiram da kupim punta (2002-2003) sa tim motorom,pa mi treba savjet na sta da obratim paznju prilikom kupovine,upoznat sam sa problemima city serva i sa prednjim trapom,ali me zanima iskuljucivo iskustva nekoga ko je vozio ili ko trenutno vozi ovog punta,unaprijed hvala na pomoci :)
p.s. Sretna nova i da bude bolja nego prosla :D
 
Član
Prijatelj koji ima to auto ima problem sa lukas pumpom
Ta pumpa je poskupa kad se kupuje nova a polovnu ne mozes naci jer su rijetke
 
JTD nema nikakvih problema,vozim ga vec 3 godine i nista mu nikad nije bilo,i nema problema sa trapom ko ti to rece bgt :D .Jedino taj servo zna pravit problem,meni je centrala crkla =150 km.Samo toci i vozi,gazi, mazi i pazi ;)
 
Član
JTD nema nikakvih problema,vozim ga vec 3 godine i nista mu nikad nije bilo,i nema problema sa trapom ko ti to rece bgt :D .Jedino taj servo zna pravit problem,meni je centrala crkla =150 km.Samo toci i vozi,gazi, mazi i pazi ;)

Hvala kralju,citao sam na nekom srpskom forumu da ima nekih problema sa trapom,zato sam otvorio temu da saznam jos vise,prije nego sto kupim auto u toku naredne sedmice :) ma naravno da cu paziti i maziti :)
 
Ja sam za 4 - 5 godine što se tiče trapa promjenio sve 4 amortizera i jedan ležaj.
Ne vidim da je nešto posebno osjetljiv trap. Auto ko auto je OK, fino ide, malo troši. Jedino što kad ga budeš prodavao, osijedićeš dok ga prodaš.
 
I ja planiram da kupim takav model(2002-2003)Nekako mi se jako dopada još sto je 1.9 jtd,4 vrata.ma meni izgleda predivan mali autić.A oni stariji modeli 97... nisu meni nešto.Novi model punta i Golf 1(2009) iz Juzne Afrike i nista mi ne treba do kraja zivota.Hahah:D
 
Član
Ja se izvinjavam. moj post se odnosio na obicni 1.9 dizel koji ima problem sa lukas pumpom
drago mi je da su me kolege ispravile
 
Ne zalijeći se, to ti je najbitnije. Ako je pohaban, daćeš još jednog punta da ga dovedeš u super stanje.

Imam ti ja 15ke sa svog punta pa ako se odlučiš javi, možemo se dogovoriti.
 
Član
Ne zalijeći se, to ti je najbitnije. Ako je pohaban, daćeš još jednog punta da ga dovedeš u super stanje.

Imam ti ja 15ke sa svog punta pa ako se odlučiš javi, možemo se dogovoriti.

Naravno da se necu zalijetati,ne zuri mi se nigdje,dok ne nadjem auto u odlicnom stanju i ne provjerim ga u servisu,bgm ne planiram kupovati.
Hvala jos jednom :)
 
Top