Farbanje brisača

Farbanje brisača

Član
Ovako raja,treba mi pomoć oko farbanja brisača...
Dakle prije par mjeseci sam uzeo brisače i ogulio svu farbu,uzeo sprej i ofarbao,međutim to je ubrzo počelo da se ljušti i pojavila se korozija...

Sad sam u problemima,kako to rješiti,kako ofarbati da se ne desi opet ista situacija,možda prvo prešpricati temeljnom pa onda crnom ili kako već,je li neko radio već,ili neko možda ima ideju kako uraditi?
 
Član
za to bi ti najbolje bilo uzeti plastidip, pripremis i stavis zastitu protiv korizije i onda plastidipom par slojeva bacis i eto
 
Član
Samo dobro oslajfaj do lima krupnijim smirglom, pa onda poravnaj vodobrusnim, nanesi 2 sloja prajmera, sacekaj da se osusi i onda predji crnom 2-3 puta i ne moze da ne valja ;) Ja sam tako radio i bilo je kao novo stvarno.
 
Član
Pa prajmer ti je temeljna, samo što se mi svi pravimo pametni i ubacujemo bespotrebe neke izraze u jezik.
 
Član
Hahaha,može biti,onda ću tako odraditi temeljnom pa prešpricati i vidjeti rezultate,nema mi druge :D
 
Član
ako je probilo, ostalo je vlage

nemoj prejako smirglat, cisto da ocistis i dalje znas

podloga zink sprej, mat kupi sprej i bit ce to dobro
 
Član
ako je probilo, ostalo je vlage

nemoj prejako smirglat, cisto da ocistis i dalje znas

podloga zink sprej, mat kupi sprej i bit ce to dobro

A ne znam,onako se guli noktima,bezveze,samo spada,još sam brusilicom gulio staru farbu,nisam uopšte sitnijim šmirglom pa da ne može uhvatiti,ali evo probat ću nešto od ovoga što ste mi predložili,pa ćemo vidjeti rezultate :D
 
Top