Euroclass goriva

Euroclass goriva

Član
A ljudi po svijetu prave ozbiljne laboratorije za analizu raznih goriva...da znaju da dijagnostika, par senzora i malo iskustva može reći kakvo je gorivo :D
Da se razumijemo, ne branim nikoga, nego je nemoguće utvrditi bilo šta o gorivu bez analize samog goriva...ta nagađanja "majstorska" "99%"...to je za mene, a i za svakog ozbiljnog, dječija igra i priča...
 
Član
Volio bih otici kod tog majstora, ja takvog strucnjaka jos ne upoznah.
Mozda je pumpa i bila pri kraju i samo koincidencija da je riknula od sipanja na toj pumpi, a?
 
Super Moderator
Ma jok kolega, to je do goriva nije pumpa ni slucajno bila pri kraju :D

Kod nasih majstora kad god se check engine upali to je do loseg goriva
 
Član
Lose gorivo: neravnomjeran rad na leru, detonacije u cilindrima na starijim vozilima, lose performanse na nizim i visim obrtajima, trzuckanje tacnije sitno cimanje u voznji na niskim obrtajima kod starijih vozila, kod novijih se to ne osjeti zbog drugog nacina paljenja, osjetno veca potrosnja i naravno kao sto rekoh najvise osjetno na snazi gdje se gubi. To su simptomi loseg goriva
Voda u gorivu: pucanje na auspuhu u voznji, slaba vuca, los rad motora itd...

Sto se tice ocatane booster-a, nemojte bacati pare na to, to nema apsolutno nikakve ucinkovitosti, tacnije od najeftinijih do najskupljih, snaga ce biti ista pa cak i opasti jer je to samo mazanje ociju... Imate dosta videa o tome i na svakom je prikazan gubitak snage sa tim Octane Boosterima...
 
Kvalitet koga zanima može vrlo jednostavno na oko provjeriti, sa svake pumpe po litar u prozirnu flašu i ostavite 7d da stoji da niko ništa ne dira, imao sam priliku to gledati iz sprve ruke, i zaista razlika ogromna, žao mi što ne uslika to da sad mogu pokazati to, ali smo pola dana raspravljali šta je ono gornje bilo "lakša tvar"

Napomena da je bio dizel u pitanju.
 
Član
Da ne ostanem dužan.
Ako majstor kaže sve ti je do goriva, motor funkcioniše perfektno nema se ništa popravljati i ako nakon promjene mjesta točenja sve radi po starom, dakle perfektno. Šta sad trebam slati uzorke u NASA-u? Mjenjati ispravne dijelove. Praviti neku veliku nauku?
Čika majstor rekao do goriva, promijeni pumpu na kojoj sipaš. Naplatio 10 KM ruke i aditiv. Poslije toga više nema problema. Za mene dosta.
 
Član
ford focus 2002 tdci 74 kw, pun rezervar u zivinicama na hifa petrol. Rezerva se pali na ulazu u austriju. Kuci se vracam , u minhenu ponovo sipam pun rezervar nakon sto se tek upalila rezerva dolazim kuci sa tim tankom i vozikam se jos dva dana po gradu. Eto toliko o nasem gorivu. Ovi sad noviji motori sa el diznama dobro ikako rade na ovom smecu od goriva.
 
Top