EGR Delete (bypass)

EGR Delete (bypass)

Član
Corsa C Y1.7DTL

Da li je moguće, ko radi, i koliko košta :icon_smile:

egr.jpg
 
Član
Nemam pojma, tu je negdje :) Ima neke 3 komponente kako mi rekoše, zato i pitam, ako neko ima iskustva...
 
Deyo je napisao(la):
Nemam pojma, tu je negdje :) Ima neke 3 komponente kako mi rekoše, zato i pitam, ako neko ima iskustva...

Ja ga ne vidim i ne bi rekao da je tu negdje, egr se nalazi blizu turbine (na izlaznoj grani)

evo kako izgleda egr:

http://www.google.ba/imgres?imgurl=http://img.photobucket.com/albums/v472/sgl322/Defender%2520Mods/EGR/egr006Medium.jpg&imgrefurl=http://green90.wordpress.com/2009/03/06/td5-engine-egr-removal/&usg=__Uxgh_Q-64WNbFbQBemOl2Wub2l4=&h=600&w=800&sz=73&hl=bs&start=128&zoom=1&tbnid=oh3qB32LL5MbAM:&tbnh=136&tbnw=181&ei=USlUTcmSMIbGlQfam4nlCg&prev=/images%3Fq%3Degr%26hl%3Dbs%26sa%3DG%26biw%3D1280%26bih%3D606%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:10,3300&itbs=1&iact=hc&vpx=129&vpy=247&dur=2087&hovh=194&hovw=259&tx=158&ty=75&oei=FilUTZWHIsqI5Aas9Nj_CA&esq=7&page=8&ndsp=18&ved=1t:429,r:0,s:128&biw=1280&bih=606

Moj savjet ne diraj egr ako je sve uredu! Neces nista na snazi dobiti ako mislis zbog toga blokirati.
 
Član
Ma znam kako izgleda, i gdje je na B corsi, benzincu, ali ovo je C i diesel, i valjda ima 3 komponente pa nemam pojma... Ovaj što je radio dijagnostiku kaže da se nemože zaobići na ovom motoru... pa eto ako je neko radio, da provjerim, nervira me više check engine :)
 

MTR

Član
jooojjjj Deye hljebe :D on i dalje o EGR-u , jebo ga ti ne diraj ga , postao si ko nasi domaci mehanicari , sta god da ga pitas odgovor je : Ma more to i brez otoga :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
to se desavalo i kod mene na vectri palila se ona lampica i nije bilo dovoljno vakuma da otvori turbinu i stim auto nije imalo snage nikako :D ima dosta crijeva na jedno samo zavrno sarafcic i ponistio gresku na komp i vise se nije nikad palila :D
naravno ja sam zabb s cega ide to crijevo mogu pogledat i javit ti :D
 
Član
Hahaha joj pa 'bo ga EGR pa to je višak :lol: Ma pali se lampica po randomu, na otvorenom najviše, možda malo oslabi na odzivu, ali me nervira što se moram restartovati svako malo :lol:

Srđan se pobrinuo za performanse :D
 
Član
Moze se zaobici. Blindiras ga i ako prijavljuje gresku odes kod npr. Srdjana da ti iz mape totalno izbaci EGR, pa ga motorni kompjuter nece ni traziti i nece prijavljivati gresku
 
Član
koliko sam ja skuzio,tebe vise nervira lampica koja se pali,nego kvar,ako postoji :lol:
ovako zamazes oci i sebi i buducem kupcu :lol:
 
Član
druže to se radi bez otvaranja haube...
EGR se može softverski zatvoriti, ne znam samo ako je auto malo stariji da li ima priključak za dijagnostiku, ali ako da onda nema potrebe da prljaš ruke.
mehaničko zatvaranje EGR-a nije dobro jer ćeš onda imati slabije paljenje, ti gasovi ti pomažu pri paljenju auta...
pogledaj na nekom opelovom forumu da li je to neko radio, jer ti trebaju šifre koje ukucaš u dijagnostici motora i tako zatvoriš EGR 98% što je idealno, znači ne skroz, imat ćeš efekta a i dobro paljenje ;)
 
Top