ebay problem - posiljka nije stigla - kako konaktirati ebay

ebay problem - posiljka nije stigla - kako konaktirati ebay

Administrator
Imam problem sa ebay-om, tacnije prodavacem. Kupio sam nesto i posiljka nije stigla. Proslo je vise od 2 mjeseca i kontaktirao sam prodavaca koji mi je samo par puta odgovorio, ali kako je vrijeme odmicalo prestao je da odgovara. Tako da nemam ni pošiljke ni para. Otvorio sam request(case) na ebay ali je nemoguće potvrditi to jer mi javlja grešku Oops, we had a technical hiccup. Šta raditi sad u ovom slučaju jer imam još 4 dana prije zatvaranja requesta. Na koji način konaktirati ebay da riješe taj problem?
 
Član
Nađi način kako znaš i umiješ, to je već podugačak period. Meni su baš juče vratili pare za 3 artikla što nisu stigla i NIKAD se ne dogovaraj sa prodavcem, da ti šalje opet i slično, samo traži pare, kad legnu, naruči opet. Ima prevaranata na sve strane, ne treba biti naivan.
 
paypal si trebao obavijestit jer on kod sebe drzi tvoje pare 45 dana ako se u tom roku njima ne javis paypal ti vraca novce zna se sve kako to ide kad se narucuje ja iz Kine narucio i dobio code gdje mi je trenutno posta i nakon 30 dana dolazi paket a posta mi je stajala na nasoj carini skoro 15 dana i njih kontakktoiro da mi to rijese ako ne da proslijedim paypalu i nakon 2 dana postar na vrata ;)
 
Član
Šta je ovo reći, nikome ne stižu pošiljke, i ja sam evo tražio refund za 2 artikla, jedan dobio, drugi još čekam.

Tamo u Resolution Center bi trebao da imaš spisak otvorenih Case-ova. Trebao bi da imaš opciju Escalate with eBay ili nešto slično. Imaš li takvu opciju?

Čisto da se zna, eBay je uveo nova pravila, kao i PayPal. Na eBay imaš pravo da tražiš pare u roku od 30 dana nakon procjenjenog datuma dostave. A na PayPal-u imaš pravo 180 dana da otvoriš case. Ovo je sada malo konfuzno s obzirom da eBay koristi PayPal, pa ni meni nije jasno da li se oba roka mogu iskoristiti.
 
Administrator
Imam tracking number koji govori ovo
Parcel status: transit
Destination: Bosnia and Herzegovina
Sent Country: China
2014-12-03 09:33 PEK, Bosnia-Herzegovina - BA, AC Air
2014-12-02 16:38 Beijing International, Bosnia and Herzegovina - BA, export total package sealed envelope straight hair, Departure from outward office of exchange
2014-10-27 14:57 Beijing International, Bosnia and Herzegovina - BA, export total package sealed envelope straight hair, Departure from outward office of exchange
2014-10-27 08:20 Beijing International, Bosnia and Herzegovina - BA, total exports of mutual sealed package be opened, Opening
2014-10-26 18:47 Beijing International Mail Acceptance Center, Bosnia-Herzegovina - BA, acceptance Bureau acceptance, Collection

Znaci kod njih je onako stojalo skoro 2 mjeseca negdje. E sad proslo je 15 dana od 3.12. moglo je do sada stići nije ništa veliko.

Problem je što nemam opciju Escalate with eBay, pa sad ne znam šta da radim po tom pitanju :/
 
Legend
evo imam isti problem , ernad , kako , koga kontaktiras na carini vezano za pakete ?
za kolegu sam narucio nesto , uglavnom 2 mjeseca i jos nista ...
do sad je znalo dugo trajati ali max do nekih 35 dana tako da nisam nikad nista prijavljivao
 
ne znam sta je fazon ni meni ne dolaze vec mjesecima posliljke, a bilo ih je oko 7-8 sve razlicit trgovci..
 
Imate na netu broj od carine za posiljke koje dolaze paketom i postom samo se javite i recite ID paketa i pitajte u cemu je problem ako oni ne rijese na vrijeme prijavite u roku do 45 dana od dana narudzbe paypalu da vam novci ne zaglave ;)
 
Član
Imate na netu broj od carine za posiljke koje dolaze paketom i postom samo se javite i recite ID paketa i pitajte u cemu je problem ako oni ne rijese na vrijeme prijavite u roku do 45 dana od dana narudzbe paypalu da vam novci ne zaglave ;)
Aj' mi ovo pojasni oko carine, kako kontaktirati i tako to, a druga stvar koja me interesuje je ta prijava PayPalu, tamo nisam nikad prijavljivao za povrat novca.
 
Član
I meni isto dolaze slabije u zadnje vrijeme . Ali sam ja to povezao zbog praznika da su velike guzve i zbog toga sve ide usporeno . Recimo juce mi je doslo 7 paketa odjednom
 
Aj' mi ovo pojasni oko carine, kako kontaktirati i tako to, a druga stvar koja me interesuje je ta prijava PayPalu, tamo nisam nikad prijavljivao za povrat novca.

Pa fino druze kad ih nazoves kazes od kuda je pošiljka i za koga je i šta je odprilike tj. koje velicine paket svaki paket ima svoj ID broj tada ce trazit tvoj ID broj tj. paket ako budu htjeli ako ne zovi svaki dan vise puta jer ti po trakeru znas da je posta dosla u BIH i na Carini je samo moras stisnut da ti to rijese nasi carinici i oni su pametni ako se niko ne javi smotaju paket sebi a tebe ko šiša tada javiš Paypalu da ti vrate novac ako neznate kako treba radit s paypalom nemojte si nista ni porucivati prvo nesto treba prostudirat pa onda radit jer on je najbolje sredstvo placanja jest da on uzima sebi procenat od uplatioca ali si barem siguran za svoje novce i svaka narudba ima rok dostave koju posiljalac garantira max 30 dana oni daju a paypal je kupcu u tom slucaju dao od sebe jos 15 dana jer ako ti roba ne stigne vec u roku koji je dao pošiljaoc odmah se obavijesti PayPal i imas jos 15 dana i oni tvoje novce drze da ti ih mogu odmah vratit na tvoj acc
i duzan si svako dan tih 15 dana slati ponovno stanje trackera
zadnji dan opet saljes ako ti nije stigao paket i PayPal automatski novce tebi ali tada tebe PayPal obaveuje da isti paket vratis ako ga dobijes ali jednostavno od tog dana PayPal nema vise nista ako ti vrati novac paket ako ti stigne sutradan samo ga zadrzis za sebe i zdravo ;)
 
Administrator
A šta kada klikneš na "See Details" u Resolution Center za artikal za koji tražiš pare? Ima li tu?

I vidi šta ti kaže za tracking number ovdje: http://www.posta.ba/track/2/0/36.html


Ako tu nema, mislim da nije ušlo u državu uopšte.
Kad kliknem na See Details imam samo opcije da zatvorim request, kontaktiram prodavaca ili kontaktiram ebay tj. posaljem im poruku, koju je nemoguće poslati jer javlja grešku navedenu u prvom postu.

A na stranici pošte nema ništa.

Ima nekakav ebay chat ali za ebay.uk i cuo sam se sa njima, prebacivali me par puta dok mi nisu rekli da oni sa tim nemaju ništa jer je naručeno sa ebay.com, ali taj chat nisam uspio naci za ebay.com
 
Član
Koliko dugo ti je otvoren case? Mora proći određeni period prije nego što možeš eskalirati. Šta ti stoji pod status za taj artikal kada tek otvoriš Resolution Center?

@ernadhusic
Nemoj dezinformisati ljude, PayPal i eBay su ažurirali svoje uslove i duži je sada period, PayPal sada ima rok od 180 dana a eBay 30 dana od procjenjenog datuma dostave.
 
Top