e30 problem ,pomagajte

e30 problem ,pomagajte

Član
e ovako se desava,vozim se normalno i stane mi auto,nece gasa uopste,ubacim u brzinu pustim kvacilo ne pomjera se s mjesta,radi al ne ide uopste... znaci moze se gurati ubacen u brzinu i guras ko da je izbacen.... zna li iko sta je problem...?
 
Član
Grga je napisao(la):
druk lezaj mozda? :(

Druk lezaj nema veze s tim. Druk lezaj samo sluzi da odvoji korpu od lamele...
Drug lamela ti je otisla... moraces je mijenjati
Ako ti prima gas tj. mozes ga turirati a on ubacen u brzinu i stoji na mjestu (nepomijera se) to je lamela se potrosila skroz 100000000000000%
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Grga je napisao(la):
druk lezaj mozda? :(

Druk lezaj nema veze s tim. Druk lezaj samo sluzi da odvoji korpu od lamele...
Drug lamela ti je otisla... moraces je mijenjati
Ako ti prima gas tj. mozes ga turirati a on ubacen u brzinu i stoji na mjestu (nepomijera se) to je lamela se potrosila skroz 100000000000000%

opet nije moguce da se to desi u dvije sekunde,lamela ko pista bil,lijepila drama,a sad nece odjednom nikako.-...nebih rekao da je lamela
 
Član
pa cisto sumnjam da si prekinuo neko vratilo,osovinu,poluosovinu,kardan ili bila sta na transmisiji a da se nalazi poslije lamele......
probaj ubaciti u brzinu dok motor radi na leru a da ne stisces kvacilo,ako ubacis.....jbg...Izvini....ali idi po novi set kvacila,
 
Član
sjedi u auto i upali ga dodaj gas na 2-3000 RPM stisni kvacilo i ubaci u 1 brzinu i pusti kvacilo, ako auto jos uvijek bude na mijestu lamela ti je rika, kaput, kraj, fin, kako god hoces. Lamela kad se trosi ona ne pisti ne zvizdi i ne galami :) samo osjetis da polako autu fali ono njegovo :p jos ako si zesci vozac moze veoma brzo i lako stati ako je pri kraju bila :icon_rolleyes: A da si sta polomio kao sto kolega rece nebi ti ovdje postavljao pitanje zato sto bi ti ispod auta puklo kao bomba :) to znam po iskustvu kad je pucala zadnja poluosovina na BMW-u :)
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
sjedi u auto i upali ga dodaj gas na 2-3000 RPM stisni kvacilo i ubaci u 1 brzinu i pusti kvacilo, ako auto jos uvijek bude na mijestu lamela ti je rika, kaput, kraj, fin, kako god hoces. Lamela kad se trosi ona ne pisti ne zvizdi i ne galami :) samo osjetis da polako autu fali ono njegovo :p jos ako si zesci vozac moze veoma brzo i lako stati ako je pri kraju bila :icon_rolleyes: A da si sta polomio kao sto kolega rece nebi ti ovdje postavljao pitanje zato sto bi ti ispod auta puklo kao bomba :) to znam po iskustvu kad je pucala zadnja poluosovina na BMW-u :)


ma dodavo sam ga svakako,hh,ma mozes i bez kvacila ubaciti u brzinu ,ne reaguje uopste....svih 5 brzina i rikverc...sve isto

opet jaran mi govori da se u diferencijalu moze nesto povuci od zorova pa ne hvata zupcanike i ne prenosi na gume... :S neznam sta da mu radim
 
Član
Lamela druze rika kao sto rekoh 2 puta vec :) da ti ukratko objasnim lamela ti sluzi da spoji motor i mjenjac, a kad ode onda nema spoja i ne mozes prenijeti nista sa motora na mijenjac :) najprosti objasnjeno :icon_smile: ako hoces mogu ti ja objasniti i detaljnije i pusti te lovacke price o zupcanicima u diferencijalu u bmw-a..
pa ubaci tako u brzinu i nek radi pa se sagni pod auto pa vidi dali okrece kardan pa ces vidjeti da se ne okrece
 
Član
images
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Lamela druze rika kao sto rekoh 2 puta vec :) da ti ukratko objasnim lamela ti sluzi da spoji motor i mjenjac, a kad ode onda nema spoja i ne mozes prenijeti nista sa motora na mijenjac :) najprosti objasnjeno :icon_smile: ako hoces mogu ti ja objasniti i detaljnije i pusti te lovacke price o zupcanicima u mjenjacu...

ama lamela se trosi vremenom a ne odjednom,u sekundi nece,ide ko mahnito i onda odjednom nece da nikako uhvati,99% sam siguran da nije do lamele,jer je skoro nova bila,i sad odjednom da nece....ne moras mi objasnjavati nisam s marsa pao da neznam za sta lamela sluzi..ha ya...da se kanimo lamele,moze li biti sta drugo...
 
Član
Ako ne reaguje na kvacilo onda je nesto vezano za set kvacila.Ako mislis da nije do lamele onda je mozda pukla korpa ili pukla spojnicka ili si mjenjac podrobio.Nema nista vise sto moze biti.Diferencijal nema veze sa tim niti kardan niti bilo sta na kardanu.Svi ti govore lamela zato sto bi svi poceli od najjeftinijeg a to je upravo lamela.Kao i ja ovaj sam.Da je meni tako nesto ja bi se tjesio lamelom dok nebi utvrdio neki drugi ne do bog kvar koji je naravno skuplji.
U svakom slucaju negine ti skidanje mjenjaca.
 
Član
ne moras ovako reagovati, covjek ti pokusava samo pomoci :icon_rolleyes:

kad utvrdis do cega je, molim te postavi ovdje uzrok kvara, da znamo ;)
 
Član
evo bio neki majstor kofa,kaze da je pukla lamela ili korpa....znaci pukla...eto pa ovih dana cu ga voziti na servis pa cu postavit ovdje sta ej bilo tacno...pozz do tad
 
Top